Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Investice do speciálních výslechových místností

ZLÍNSKÝ KRAJ: Ve Zlíně byla zcela zmodernizována, ve Vsetíně vznikla nová. 

Krajské ředitelství policie Zlínského kraje dokončilo renovaci stávající „speciální výslechové místnosti“ v budově zlínského územního odboru a zároveň otevřelo zcela novou takovou místnost ve Vsetíně.
Speciální výslechová místnost byla ve Zlíně vybudována již v roce 2011. Díky prostředkům z dotačního programu Ministerstva vnitra v oblasti prevence kriminality 2020 byla pořízena moderní video a audio technika, která významně zkvalitní dokumentaci výslechů či jiných úkonů. V případě speciálních výslechových místností jde především o úkony se zvlášť zranitelnými obětmi trestných činů (mimo jiné dětmi). Tyto oběti mohou být obzvláště náchylné k prohloubení prožívaného stresu v důsledku samotné účasti v trestním řízení a i díky modernímu a pohodlnému vybavení místnosti se snižuje jejich psychická zátěž. Místnost je vybavena mimo jiné i dětskými doplňky. Působí tak velmi útulně, příjemně a bezpečně, což je velmi důležité k navození důvěry mezi obětí a vyslýchajícím.
Kromě modernizované místnosti ve Zlíně investovalo Krajské ředitelství policie Zlínského kraje i do vzniku speciální výslechové místnosti ve Vsetíně, kde dosud nebyla.

28. ledna 2021, nprap. Petr Jaroš

Zlín2.jpgZlín.jpg

Odkazy do noveho okna

1 Zlín1

1 Zlín1 

Detailní náhled

2 Zlín2

2 Zlín2 

Detailní náhled

3 Zlín3

3 Zlín3 

Detailní náhled

4 Zlín4

4 Zlín4 

Detailní náhled

1 Vsetín

1 Vsetín 

Detailní náhled

2 Vsetín2

2 Vsetín2 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem