Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Tiskové prohlášení ředitele ÚOOZ

Praha 21. září 2011 

            Dnešní vydání deníku Právo přineslo pod titulkem „Šéf ÚOOZ podezřelý, že varoval obviněného“ článek o anonymním podání, které mě obviňuje z vynášení citlivých informací z vyšetřování. Vzhledem k množícím se dotazům na mou reakci sděluji, že toto podání vnímám jako jeden z mnoha útoků na mou osobu.
            Všechny tyto marné a trapné „výkřiky do tmy“ nemají žádný reálný základ a jejich jediným cílem je diskreditace mé osoby a tím i útvaru, který řídím. Podobná oznámení jsou pro mě pouhým signálem, že ÚOOZ dělá svou práci dobře. Každý náš úspěch je totiž něčí prohrou a je proto snad i lidsky pochopitelné, že řadě lidí se to nelíbí a osobně dotýká.
            Není to první a jistě ani poslední podání, kterým se ve vztahu k mé osobě či detektivům ÚOOZ musí zabývat Inspekce Policie ČR. Nepřekvapilo by mě, kdyby se další takové podání snažilo spojit útvar či jeho ředitele s tzv. brněnským případem. I proto šetření Inspekce P ČR vítám a jsem jim plně k dispozici.
            Pisatelům podobných dopisů mohu jen vzkázat, ať klidně píší dál, když je to uspokojuje. Já, ani moji lidé, si tím rozhodně nenecháme svou práci znechutit.
 
 
plk. Mgr. Robert Šlachta v.r.
ředitel ÚOOZ SKPV

vytisknout  e-mailem