Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Informace z Opavska, Bruntálska, Novojičínska a Frýdeckomístecka - 9. března 2021

Zprávy z ÚO Opava (2), z ÚO Bruntál (2), z ÚO Nový Jičín (2) a z ÚO Frýdek-Místek (2) - přehled kriminality a dopravní nehodovosti 

OPAVSKO:

Odcizení osobního automobilu a přívěsného vozíku v Ludgeřovicích

V blíže neustanovené době mezi devátou hodinou dopolední a sedmnáctou hodinou odpolední dne 6. března 2021 doposud neznámý pachatel spáchal na ulici Na Návsi v obci Ludgeřovice přečin neoprávněného užívání cizí věci tím, že před jedním z rodinných domů se nezjištěným způsobem zmocnil zde zaparkovaného osobního motorového vozidla tovární značky Škoda Octavia stříbrné metalízy, registrační značky 3AC 8326, čímž poškozenému 36letému muži z Opavska vznikla celková hmotná škoda na majetku ve výši 100 tisíc korun. Tuto trestnou činnost majetkového charakteru nyní intenzivně prověřují policisté z Obvodního oddělení v Hlučíně v úzké spolupráci s opavskými kriminalisty a jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k nálezu odcizeného automobilu, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na hlučínské policejní číslo 974 737 701 případně na bezplatnou linku tísňového volání Policie České republiky čísla 158.

Hlučínští policisté v těchto dnech také prověřují zločin krádeže, který se stal okolo půl třetí ráno téhož dne, tedy 6. března letošního roku, a to na ulici Vráblovecké v Ludgeřovicích. To doposud neznámá osoba před jedním z místních domů odcizila přívěsný vozík za motorové vozidlo hnědé barvy, registrační značky 54 OPN 46 v hodnotě 15 tisíc korun, ke škodě zdejší právnické osobě. V rámci tohoto protiprávního jednání majetkového charakteru policisté z Obvodního oddělení v Hlučíně rovněž žádají širokou veřejnost o ustanovení osoby pachatele či o informace k nálezu přívěsného vozíku, což lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na policejní číslo 974 737 701. Za jakékoli kladné poznatky k výše uvedeným případům policisté děkují.

Krádež zboží v opavském supermarketu má na svědomí místní recidivista

V těchto dnech komisař Služby kriminální policie a vyšetřování Územního odboru Policie České republiky v Opavě zahájil trestní stíhání 24letého místního muže jako obviněného ze spáchání zločinu krádeže, kterého se měl dopustit tím, že pár minut po třinácté hodině odpolední 7. března tohoto roku odcizil v supermarketu na ulici Holasické v Opavě-Kateřinkách volně vystavené zboží v hodnotě 509 korun. Tři deodoranty a čtyři konzervy si uschoval pod svou bundu a po průchodu přes pokladní zónu bez úhrady byl zadržen všímavými pracovníky prodejny. Následně byl předán službu konající policejní hlídce z Obvodního oddělení v Opavě, kdy lustracemi v dostupných evidencích bylo prokázáno, že se u 24letého muže jedná o recidivu. V posledních třech letech byl totiž pravomocně odsouzen rozsudkem Okresního soudu v Opavě k nepodmíněnému trestu odnětí svobody v délce trvání šesti měsíců, který vykonal na podzim roku 2018. Celá záležitost je nadále ve stádiu vyšetřování ze strany opavských kriminalistů pro možnou obdobnou trestnou činnost majetkového charakteru výše uvedeného obviněného muže.

BRUNTÁLSKO:

Dvě dopravní nehody s cyklisty na Bruntálsku

Patnáct minut před šestou hodinou ranní 5. března 2021 jel po stezce pro cyklisty ve směru jízdy od centra města Krnova k ulici Sídliště pod Cvilínem místní 62letý muž na svém jízdním kole, přičemž v ulici 9. května sjížděl z cyklostezky na přejezd pro cyklisty, řádně se však nerozhlédl a řídítky narazil do zde právě projíždějícího osobního motorového vozidla tovární značky Hyundai i40, které řídil 34letý muž z Opavska. Po střetu upadl cyklista na zem a způsobil si zranění lehčího charakteru s nutností lékařského vyšetření a ošetření v krnovské nemocnici. Ke zranění žádné jiné ze zúčastněných osob nedošlo, orientační dechové zkoušky vyzněly u obou účastníků kolizní situace v dopravě negativně a celková hmotná škoda na majetku byla vyčíslena na finanční částku ve výši přes 70 tisíc korun.

Chvíli po třinácté hodině odpolední 6. března 2021 řídil 60letý muž z Bruntálska osobní motorové vozidlo tovární značky Hyundai i30 po ulici České v Krnově, a to ve směru od ulice Mahenové k ulici Partyzánů, přičemž mu bezprostředně do jeho jízdní dráhy vjel 7letý místní chlapec na dětském jízdním kole. Došlo tak ke střetu pravé boční strany jízdního kola s přední části automobilu a k pádu cyklisty na zem. Při tomto utrpěl nezletilý hoch zranění lehčího charakteru s nutností lékařského vyšetření a ošetření v nemocnici v Krnově. Ke zranění žádné jiné ze zúčastněných osob nedošlo, orientační dechová zkouška vyzněla u řidiče vozu negativně a celková hmotná škoda na majetku činí 10 tisíc korun. Závažnějšímu zranění chlapce snad naštěstí zabránila ta skutečnost, že při jízdě měl na hlavě řádně nasazenou ochrannou cyklistickou přilbu.

Obě výše uvedené dopravní nehody jsou nadále prošetřovány a prověřovány ze strany policistů Skupiny dopravních nehod Dopravního inspektorátu Územního odboru Policie České republiky v Bruntále.

Krádež mobilního telefonu z ruky poškozeného mladého muže v Bruntále

Přibližně třicet minut po devatenácté hodině podvečerní 7. března letošního roku doposud neznámý pachatel spáchal na ulici Pěší v Bruntále zločin krádeže tím, že odcizil mobilní telefon značky Apple iPhone 6 stříbrné barvy v silikonovém obalu zelené barvy v hodnotě 3 tisíce korun. Jak bylo dosavadním prověřováním ze strany policistů z Obvodního oddělení v Bruntále zjištěno, tak při chůzi poškozeného 18letého místního muže k němu přistoupila mu neznámá osoba, s největší pravděpodobností muž, která využila jeho chvilkové nepozornosti a z ruky mu vytrhla a odcizila daný telefonní přístroj. Poté pachatel utekl neznámo kam. K napadení či ke zranění poškozeného nedošlo a jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k nálezu odcizeného mobilního telefonu, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na bruntálské policejní číslo 974 731 651 případně na bezplatnou linku tísňového volání Policie České republiky čísla 158.

NOVOJIČÍNSKO:

Odcizení pracovního nářadí v pozemku novojičínského rodinného domu

V přesně neustanovené době mezi osmnáctou hodinou podvečerní 4. března a patnáctou hodinou odpolední 5. března letošního roku doposud neznámý pachatel spáchal na ulici Rybníčky v Novém Jičíně přečin porušování domovní svobody a zločin krádeže tím, že neoprávněně vstoupil na oplocený pozemek jednoho z rodinných domů, prohledal zde zaparkované neuzamčené osobní motorové vozidlo, ze kterého vzal drobné mince v hodnotě 150 korun a dále z pracovního koutu pod zdejší zahradní pergolou odcizil ruční excentrickou brusku značky Extol červené barvy a elektrickou okružní pilu značky Makita. Poškozenému místnímu 43letému muži tak byla způsobena celková hmotná škoda na majetku ve výši bezmála 4 tisíce korun. Tuto trestnou činnost majetkového charakteru nyní prověřují policisté z Obvodního oddělení v Novém Jičíně a jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k nálezu odcizených finančních prostředků a pracovního nářadí, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na novojičínské policejní číslo 974 735 651.

Vloupání do příručního skladu u prodejny v obci Životice u Nového Jičína

V těchto dnech policisté z Obvodního oddělení v Novém Jičíně zahájili úkony trestního řízení směřující k prověření a k objasnění skutečností nasvědčujících spáchání zločinu krádeže, kterého se dopustil doposud neznámý pachatel v obci Životice u Nového Jičína, a to v přesně neustanovené době mezi osmnáctou hodinou podvečerní 5. března a jedenáctou hodinou dopolední 6. března tohoto roku. Po vloupání do pletivového oplocení příručního skladu u zdejší prodejny totiž odcizil tři desetikilové propanbutanové láhve, čímž poškozeným právnickým osobám způsobil celkovou hmotnou škodu na majetku ve výši přes 5 tisíc korun. Toto protiprávní jednání majetkového charakteru nadále prověřují novojičínští policisté a jakékoli informace, které by vedly k ustanovení osoby pachatele či k nálezu odcizených láhví s plynem, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na policejní číslo 974 735 651 případně na bezplatnou linku tísňového volání Policie České republiky čísla 158.

FRÝDECKOMÍSTECKO:

Komisař Služby kriminální policie a vyšetřování Územního odboru Policie České republiky ve Frýdku-Místku v těchto dnech zahájil úkony trestního řízení pro důvodné podezření ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupeže, kterého se třicet minut po šestnácté hodině odpolední 5. března 2021, v předsíni svého bytu v jednom z bytových domů na ulici T. G. Masaryka v Třinci, mohl dopustit 64letý místní muž. Jak bylo dosavadním prověřováním ze strany třineckých policistů a frýdeckomísteckých kriminalistů zjištěno, tak shora uvedený muž měl do svého bytu vpustit 35letého muže z Frýdeckomístecka, který mu jako poštovní doručovatel donesl zásilku v hodnotě bezmála 2 tisíc korun. V úmyslu však získat dobírkový balík bez zaplacení, vytáhl na 35letého muže nůž, následně jej držel v ruce v úrovni svého pasu a požadoval vydání balíku. Napadený muž z obavy o svůj život a zdraví i s balíkem z bytu utekl. Ke zranění žádné ze zúčastněných osob nedošlo a nevznikla žádná hmotná škoda na majetku. Při prováděném prvotním prověřování oznámeného případu službu konající policisté z Obvodního oddělení v Třinci na místě činu zjistili, že podezřelý muž je v podnapilém stavu, orientační dechová zkouška u něj prokázala hodnotu přes 1,4 promile alkoholu v dechu a po lékařském vyšetření a se souhlasem ošetřujícího lékaře byl shora uvedený 64letý muž umístěn do policejní cely k vystřízlivění a k dalším nutným procesním úkonům. Celá záležitost je nadále ve stádiu vyšetřování ze strany frýdeckomísteckých kriminalistů.

Dopravní nehoda dodávkového automobilu a chodce ve Frýdku-Místku

Třicet minut po osmnácté hodině podvečerní 5. března 2021 řídil 36letý muž z Ostravy nákladní motorové vozidlo tovární značky VW Transportér po ulici Obchodní ve Frýdku-Místku, a to v levém jízdním pruhu ve směru jízdy od ulice Bruzovské ke kruhovému objezdu na ulici Hlavní třída, přičemž přední pravou části automobilu narazil do 47letého místního muže. Ten přecházel vozovku z levé strany a v důsledku nárazu byl odhozen vpravo přes pravý jízdní pruh a železná svodidla do silničního příkopu. Zde spadl do náletových dřevin a vzniklo mu zranění těžšího charakteru s nutností transportu k lékařskému vyšetření a ošetření do Fakultní nemocnice s Poliklinikou v Ostravě-Porubě s následnou dobou léčení delší než šest týdnů. Ke zranění žádné jiné ze zúčastněných osob nedošlo a celková hmotná škoda na majetku byla vyčíslena na řádově několik tisíc korun. Orientační dechová zkouška i test na možnou přítomnost omamných a psychotropních látek či jedů v těle řidiče vyzněly negativně a u zraněného chodce byl nařízen odběr biologického materiálu (krve) při lékařském vyšetření a ošetření.

Celá záležitost je nadále intenzivně prošetřována a prověřována ze strany frýdeckomísteckých dopravních policistů a kriminalistů Územního odboru Policie České republiky ve Frýdku-Místku pro důvodné podezření z naplnění skutkové podstaty přečinu těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti.

Opava 9. března 2021

por. Bc. René Černohorský

komisař

Mobil:   +420 773 999 049 nebo +420 602 161 744

vytisknout  e-mailem