Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Informace z Opavska, Bruntálska, Novojičínska a Frýdeckomístecka - 5. března 2021

Zprávy z ÚO Opava (4), z ÚO Bruntál (1), z ÚO Nový Jičín (3) a z ÚO Frýdek-Místek (1) - přehled kriminality a dopravní nehodovosti 

OPAVSKO:

Krádež zboží v opavském nákupním centru má na svědomí místní recidivista

Policisté z opavského Obvodního oddělení v těchto dnech zahájili úkony trestního řízení ve věci zločinu krádeže, ze kterého je důvodně podezřelý 23letý místní muž tím, že okolo čtrnácté hodiny odpolední prvního březnového dne letošního roku odcizil v supermarketu Obchodního centra na ulici Těšínské v Opavě zboží v hodnotě téměř 300 korun. Volně vystavenou láhev alkoholu si uschoval pod svůj oděv a po průchodu přes pokladní zónu bez úhrady byl zadržen všímavými pracovníky bezpečnostní ochranné služby prodejny. Následně byl předán přivolané službu konající policejní hlídce a lustracemi v dostupných evidencích bylo prokázáno, že se u shora uvedeného muže jedná o recidivu. V posledních třech letech byl totiž okresními soudy v Opavě a v Břeclavi pravomocně odsouzen pro trestný čin krádeže a pro trestný čin poškození cizí věci k nepodmíněnému trestu odnětí svobody, ze kterého byl podmínečně propuštěn. Jeho případné další obdobné protiprávní jednání majetkového charakteru je nadále v prověřování ze strany opavských policistů a kriminalistů.

Odcizení pracovního nářadí v hlučínské prodejně

Okolo desáté hodiny dopolední 3. března tohoto roku doposud neznámý pachatel spáchal v prodejně s nářadím na ulici Markvartovické v Hlučíně zločin krádeže tím, že využil chvilkové nepozornosti obsluhy provozovny a odcizil vystavenou aku pilu značky Stihl. Poškozené místní soukromé společnosti tak byla způsobena celková hmotná škoda na majetku ve výši 11 tisíc korun. Tuto trestnou činnost majetkového charakteru nadále prověřují policisté z Obvodního oddělení v Hlučíně a jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k nálezu odcizeného pracovního nářadí, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na hlučínské policejní číslo 974 737 701.

Fyzické napadení tří mužů na ulici Hobzíkové v Opavě

V těchto dnech policisté z Územního odboru Policie České republiky v Opavě zahájili úkony trestního řízení ve věci přečinů výtržnictví a nebezpečného vyhrožování, kterého se chvíli po devatenácté hodině podvečerní 3. března 2021 dopustili před jedním z bytových domů na ulici Hobzíkové v Opavě tři muži ve věku 23, 25 a 26 let z Opavy.

Jak bylo dosavadním šetřením ze strany policistů z Obvodního oddělení v Opavě prokázáno, tak ve shora uvedené době se všichni tři výše uvedení muži po předchozí slovní rozepři vzájemně fyzicky napadli ve formě žduchání a opakovaných úderů pěstí do horních částí těl. Všichni muži utrpěli zranění lehčích charakterů s jednorázovým lékařským vyšetřením a ošetřením v opavské Slezské nemocnici. V průběhu vzájemné potyčky vytáhl 25letý muž ze své ramenní tašky plynovou pistoli, kterou namířil na 23letého muže a vyhrožoval mu fyzickou likvidací. K výstřelu ze zbraně nedošlo, přesto u tohoto napadeného muže vzbudil důvodnou obavu o jeho život a zdraví. Tento agresivní muž se takového to jednání rovněž dopustil formou recidivy, poněvadž byl v minulosti za obdobné jednání potrestán rozhodnutím Okresního soudu v Opavě k podmíněnému trestu odnětí svobody v délce trvání jednoho roku. Recidivní, tedy opakované jednání bylo následnými lustracemi v dostupných evidencích zjištěno i u 26letého muže, který byl za obdobnou trestnou činnost odsouzen rozsudkem Okresního soudu v Opavě k podmíněnému trestu odnětí svobody v délce trvání patnácti měsíců. Dále bylo prokázáno, že se shora jmenovaný 25letý muž dopustil i přečinu šíření nakažlivé lidské nemoci z nedbalosti, poněvadž mu v polovině února letošního roku bylo nařízeno karanténní opatření z důvodu pozitivního testu na virové onemocnění COVID-19 s předpokládaným ukončením až dne 5. března 2021.

V rámci služebního zákroku na ulici Hobzíkové v Opavě policisté přivolané službu konající opavské policejní hlídky použili donucovací prostředky ve formě hrozby namířenou střelnou zbraní a také hmaty, chvaty sebeobrany a služební pouta. K dalšímu zranění žádné z přítomných osob nedošlo, rovněž nevznikla žádná hmotná škoda na majetku a celá záležitost je nadále v intenzivním prověřování ze strany opavských policistů a kriminalistů.

Objasnění trestné činnosti občana slovenské národnosti v Hradci nad Moravicí

Policisté z Obvodního oddělení v Hradci nad Moravicí a opavští kriminalisté se nyní intenzivně zabývají případem, ke kterému došlo v průběhu dne 4. března 2021. Jak bylo dosavadním prověřováním zjištěno, tak v odpoledních hodinách výše uvedeného dne 52letý muž slovenské národnosti neoprávněně vstoupil na oplocený pozemek jednoho z rodinných domů na ulici Zámecké v Hradci nad Moravicí a po rozbití skleněné výplně okna vnikl dovnitř. Dům následně prohledal, zkonzumoval zde nalezené potraviny a do svého přineseného batohu si uschoval různé oděvní svršky, řetízek z bílého kovu a také další potraviny, čímž dvěma poškozeným osobám způsobil celkovou hmotnou škodu na majetku ve výši bezmála 4 a půl tisíce korun. Po tomto svém protiprávním jednání majetkového charakteru a po požití alkoholických nápojů na místě činu usnul a v domě byl chvíli po dvaadvacáté hodině večerní téhož dne nalezen příchozími majiteli. Po oznámení daného skutku se na místo dostavila policejní hlídka, která muže zadržela a převezla jej k nutným procesním úkonům. Lustracemi v dostupných evidencích bylo prokázáno, že 52letý muž byl v minulosti soudně vyhoštěn z České republiky, a to od dubna 2019 až do dubna letošního roku. Ke zranění žádné ze zúčastněných osob nedošlo a celá záležitost je nadále ve stádiu prověřování pro důvodné podezření z naplnění skutkové podstaty přečinu porušování domovní svobody, zločinu krádeže ve stádiu pokusu a také přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.

BRUNTÁLSKO:

Dopravní nehody na Bruntálsku

Patnáct minut před desátou hodinou dopolední 3. března 2021 seděl 62letý muž z Bruntálska ve svém osobním motorovém vozidle tovární značky Volvo na přilehlém parkovišti ulice Albrechtické v Krnově, přičemž bez řádného rozhlídnutí se otevřel své levé dveře u řidiče, a to v době, kdy kolem něj projíždělo osobní motorové vozidlo tovární značky Škoda Octavia, které řídila místní 46letá žena. Tato řidička již nedokázala bezprostřednímu střetu zabránit a nárazem vznikla celková hmotná škoda na majetku ve výši 200 tisíc korun. Ke zranění žádné ze zúčastněných osob nedošlo, orientační dechové zkoušky vyzněly u obou řidičů negativně a celá záležitost je nadále v prošetřování a v prověřování ze strany policistů Skupiny dopravních nehod Dopravního inspektorátu Územního odboru Policie České republiky v Bruntále.

Bruntálští dopravní policisté byli přizváni i k prošetření další kolizní situace v dopravě, ke které došlo pět minut před desátou hodinou dopolední téhož dne, tedy 3. března 2021, a to na silnici mezi obcemi Valšov a Nová Pláň. V té době 35letá žena z Bruntálska řídila osobní motorové vozidlo tovární značky Peugeot 206 ve směru od obce Valšov, přičemž při průjezdu pravotočivou zatáčkou najela na zledovatělou krajnici, dostala smyk, přejela do protisměru a jakmile sjela do silniční příkopy, tak automobil převrátila přes střechu. Shora uvedená žena zranění neutrpěla, preventivně však byl lékařsky vyšetřen a ošetřen přivolanou osádkou sanitního vozidla její dvou a půl letý syn, který byl řádně připoután v dětské autosedačce. Orientační dechová zkouška vyzněla u řidičky negativně a celková hmotná škoda na majetku byla vyčíslena na finanční částku ve výši 50 tisíc korun.

Okolo osmnácté hodiny podvečerní 4. března 2021 řídil 72letý muž z Bruntálska osobní motorové vozidlo tovární značky Dacia Duster v blízkosti kamenolomu mezi obcemi Bílčice a Leskovec nad Moravicí, přičemž podle jeho slov doposud neustanovený řidič s blíže nezjištěným dodávkovým motorovým vozidlem žluté barvy jedoucí od Bílčic najel v levotočivé zatáčce do levé jízdní poloviny vozovky, tedy do jeho jízdního pruhu a došlo tak k bočnímu střetu obou automobilů. Po této kolizní situaci v dopravě neznámý řidič neznámé dodávky nezastavil a pokračoval v jízdě na obec Leskovec nad Moravicí. Ke zranění žádné ze zúčastněných osob nedošlo a 72letý muž poškozením laku karosérie a ulomením zpětného zrcátka vyčíslil hmotnou škodu na svém voze ve výši 10 tisíc korun. Pro řádné zadokumentování celého spisového materiálu je velmi nutné ustanovit doposud neznámého řidiče blíže neustanoveného dodávkového motorového vozidla. Jakékoli informace k tomuto řidiči lze telefonicky sdělit, byť i anonymně, na policejní číslo bruntálských dopravních policistů 974 731 251 případně kdykoli na bezplatnou linku tísňového volání Policie České republiky čísla 158.

Všechny shora uvedené dopravní nehody a kolizní situace v dopravě jsou nadále v prošetřování a v prověřování ze strany policistů Skupiny dopravních nehod Dopravního inspektorátu Územního odboru Policie České republiky v Bruntále.

NOVOJIČÍNSKO:

Vloupání do objektu soukromé společnosti v obci Jerlochovice

V blíže neustanovené době mezi devatenáctou hodinou podvečerní 27. února a šestou hodinou ranní 1. března letošního roku doposud neznámý pachatel spáchal ve Fulneku, v části Jerlochovice zločin krádeže tím, že neoprávněně vstoupil do areálu zdejší soukromé společnosti a po rozbití skleněné výplně okna se vloupal do jedné z kanceláří. Následným odcizením příruční pokladny s finančními prostředky a poškozením zařízení vnikla novojičínské právnické osobě celková hmotná škoda na majetku ve výši 54 tisíc korun. Tuto trestnou činnost majetkového charakteru nyní prověřují policisté z Obvodního oddělení ve Fulneku a jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k nálezu odcizených finančních prostředků, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na fulnecké policejní číslo 974 735 721.

Sprejerství, poškození fasády budov novojičínských školských zařízení

Policisté z novojičínského Obvodního oddělení v těchto dnech prověřují všechny skutečnosti nasvědčující tomu, že na ulici Jubilejní v Novém Jičíně doposud neznámý pachatel spáchal přečin poškození cizí věci. V přesně neustanovené době totiž došlo k úmyslnému poškození fasád na budovách zdejší mateřské a základní školy, a to různými nápisy a piktogramy fixy bílé, oranžové a žluté barvy. Poškozené příspěvkové organizaci tak byla způsobena celková hmotná škoda na majetku ve výši 30 tisíc korun. Jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k důvodům jejího protiprávního jednání a počínání, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na policejní číslo Obvodního oddělení v Novém Jičíně 974 735 651 případně na bezplatnou linku tísňového volání Policie České republiky čísla 158.

Silně podnapilý muž tropil výtržnost v bytě novojičínského panelového domu

Okolo půlnoci z druhého na třetího března letošního roku byla službu konající policejní hlídka z novojičínského Obvodního oddělení vyslána do jednoho z panelových domů na ulici Dvořákové v Novém Jičíně, kde se jistý muž chová velmi hlučně a ruší noční klid. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že 32letý muž je v silně podnapilém stavu, z okna bytu vyhazuje na veřejné prostranství (travnatá plocha a chodník) různé věci z domácnosti, a to igelitové sáčky, plastový odkapávač a plastovou dětskou sedačku. Přivolaným policistům následně vulgárně nadával, choval se arogantně a agresivně a na výzvy nezanechal svého protiprávního jednání. Zakročující policejní hlídka tak rozhodla o jeho zajištění a vzhledem k jeho podnapilosti o dodání na protialkoholní záchytnou stanici v Opavě k vystřízlivění. Následná orientační dechová zkouška u něj prokázala pozitivní výsledek s naměřenou hodnotou přes 2 promile alkoholu v dechu. Ke zranění žádné ze zúčastněných osob nedošlo, celková hmotná škoda na majetku byla vyčíslena na řádově několik set korun a celá záležitost je nadále intenzivně prověřována ze strany novojičínských policistů a kriminalistů pro důvodné podezření z naplnění skutkové podstaty přečinu výtržnictví.

FRÝDECKOMÍSTECKO:

Frýdeckomístečtí policisté prověřují vloupání do prodejny

V blíže nezjištěné době mezi dvacátou hodinou večerní 3. března a šestou hodinou ranní 4. března letošního roku doposud neznámý pachatel spáchal na ulici Janáčkové ve Frýdku-Místku zločin krádeže tím, že po vypáčení vstupních dveří vnikl do zdejší prodejny smíšeného zboží, ze které následně odcizil různé druhy a množství cigaret, tabákových výrobků, alkoholických nápojů, cukrovinek a mobilní telefon značky Huawei Y5 černé barvy, čímž poškozené právnické osobě z Frýdeckomístecka vznikla celková hmotná škoda na majetku ve výši minimálně 10 tisíc korun. Tuto trestnou činnost majetkového charakteru nyní prověřují policisté z Obvodního oddělení ve Frýdku-Místku v úzké spolupráci s frýdeckomísteckými kriminalisty a jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k nálezu odcizeného zboží, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na policejní číslo 974 732 651 případně na bezplatnou linku tísňového volání Policie České republiky čísla 158.

Opava 5. března 2021

por. Bc. René Černohorský

komisař

Mobil:   +420 773 999 049 nebo +420 602 161 744

vytisknout  e-mailem