Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Informace z Opavska, Bruntálska a Novojičínska - 9. srpna 2022

Zprávy z ÚO Opava (2), ÚO Bruntál (5) a ÚO Nový Jičín (1) - přehled kriminality a dopravní nehodovosti 

OPAVSKO:

Objasnění majetkové trestné činnosti dvou ostravských mužů a dvou žen v Opavě

V těchto dnech policisté z opavského Obvodního oddělení ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření ze spáchání přečinu krádeže 28letému muži z Ostravy. Jak bylo dosavadním prošetřováním a následným prověřováním zjištěno, tak tento muž měl (za přítomnosti 22letého muže z Ostravy a také dvou žen ve věku 22 a 29 let z Ostravy) pár desítek minut před druhou hodinou ranní 5. srpna tohoto roku, před jedním z panelových domů na ulici Rolnické v Opavě-Kateřinkách, demontovat a odcizit ze zde zaparkovaného osobního motorového vozidla tovární značky Škoda Felicia katalyzátor automobilu ve výši nejméně 5 tisíc korun. Lustracemi v dostupných evidencích bylo dále prokázáno, že se u shora jmenovaného 28letého muže jedná o recidivu, poněvadž byl v posledních třech letech pravomocně odsouzen a potrestán rozsudky okresních soudů v Ostravě a v Třebíči k nepodmíněnému trestu odnětí svobody o výměře dvaceti měsíců, s podmínečným propuštěním a se zkušební dobou do poloviny srpna roku 2024.

Přečinu krádeže a přečinu neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku se sama dopustila výše uvedená 29letá žena z Ostravy tím, že chvíli po třiadvacáté hodině večerní dne 4. srpna letošního roku využila chvilkové nepozornosti 25leté ženy z Hlučínska a v prostoru tak zvaného Ptačího vrchu na ulici Sady Svobody v centru statutárního města Opavy odcizila její volně odloženou dámskou koženou kabelku značky Guess. V ní se nacházela menší kabelka stejné značky, různé osobní doklady, platební karty, finanční prostředky, notebook, svazek klíčů a klíče k osobnímu automobilu, vše v hodnotě přes 30 tisíc korun.

Výše uvedené případy protiprávního jednání majetkového charakteru jsou nadále v intenzivním prověřování ze strany opavských policistů a kriminalistů.

Případy vloupání do hlučínské restaurace a prodejny řeznictví

V blíže neustanovené době mezi dvaadvacátou hodinou večerní dne 7. srpna a šestou hodinou ranní dne 8. srpna letošního roku doposud neznámý pachatel spáchal na ulici Mírové náměstí v Hlučíně přečin krádeže a přečin poškození cizí věci tím, že se vloupal do vnitřních prostor zdejšího restauračního zařízení a z výčepní místnosti odcizil volně odložené finanční prostředky na hotovosti ve výši 20 tisíc korun a z kanceláře restaurace pak notebook značky Acer. Poškozeným dvěma právnickým osobám tak byla způsobena celková hmotná škoda odcizením i poškozením ve výši nejméně 40 tisíc korun.

Ve stejné době se doposud neznámá osoba vloupala i do hlučínské prodejny řeznictví na ulici Pode Zdí a zde odcizila zásuvku pokladny s finanční částkou na hotovosti ve výši 300 korun.

Oba výše uvedené případy protiprávního jednání a chování majetkového charakteru jsou nadále intenzivně prověřovány ze strany policistů z Obvodního oddělení v Hlučíně a jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby či osob pachatelů, jakož i k nálezu odcizených financí, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na hlučínské policejní číslo 974 737 701.

BRUNTÁLSKO:

Dopravní nehoda silně podnapilého řidiče elektrické tříkolky v Krnově

Patnáct minut před sedmnáctou hodinou odpolední 7. srpna 2022 řídil po ulici Tolstého v Krnově místní 45letý muž elektrickou tříkolkou, přičemž vlivem své silné podnapilosti nezvládl řízení, prudce stočil řízení vlevo a převrátil tento dopravní prostředek na levý bok. Při tomto upadl na asfaltový povrch vozovky, při jízdě neměl na hlavě řádně připevněnou ochrannou přilbu a způsobil si zranění lehčího charakteru s nutností lékařského vyšetření a ošetření v krnovském nemocničním zařízení. Ke zranění žádné jiné osoby nedošlo a celková hmotná škoda na majetku byla vyčíslena na finanční částku ve výši 2 tisíc korun. Odborným měřením dechovými zkouškami byly u shora uvedeného muže naměřeny pozitivní výsledky s hodnotami okolo 3,5 promile alkoholu v dechu. Celá záležitost je nadále v prošetřování ze strany policistů Skupiny dopravních nehod Dopravního inspektorátu Územního odboru Policie České republiky v Bruntále.

Dopravní nehoda silně podnapilého cyklisty v obci Holčovice

Dvacet minut před dvacátou hodinou večerní 8. srpna 2022 jel 47letý muž z Bruntálska na svém jízdním kole v obci Holčovice, přičemž vlivem své silné podnapilosti (odborným měřením dechovými zkouškami u něj byly naměřeny pozitivní výsledky s hodnotami okolo 2,5 promile alkoholu v dechu) nezvládl řízení a upadl s kolem na chodník. Při tomto si způsobil zranění lehčího charakteru s nutností lékařského vyšetření a ošetření v krnovské nemocnici. Ke zranění žádné jiné osoby nedošlo a celková hmotná škoda na majetku byla vyčíslena na několik stovek korun. Celou záležitostí se nadále zabývají policisté ze Skupiny dopravních nehod Dopravního inspektorátu Územního odboru Policie České republiky v Bruntále.

Bruntálští policisté nalezli odcizený motocykl

V uplynulých dnech policisté z Územního odboru Policie České republiky v Bruntále zahájili úkony trestního řízení ve věci objasnění všech skutečností vedoucích k důvodnému podezření spáchání trestné činnosti nejen na území České republiky ale rovněž i v sousedním Polsku.

Jak bylo dosavadními procesními úkony zjištěno, tak koncem měsíce července letošního roku službu konající policejní hlídka z bruntálského Obvodního oddělení kontrolovala na ulici Zahradní v Bruntále motocykl tovární značky BMW S1000 v hodnotě přes 220 tisíc korun, po kterém bylo v rámci Schengenského prostoru vyhlášeno mezinárodní pátrání. Tento motocykl byl odcizen na jaře roku 2018 v Polské republice a nyní se jej pokusil jistý 51letý muž polské národnosti řádně přihlásit a zaregistrovat. S motocyklem tak přijel do Bruntálu, kde si prostřednictvím zdejší stanice technické kontroly chtěl provést nutnou evidenční kontrolu, což mu již nebylo dovoleno a motocykl bruntálští policisté zajistili. Tento jednostopý dopravní prostředek bude následně předán v rámci mezinárodní policejní spolupráce polským kolegům k dalšímu opatření a celá záležitost je nadále v intenzivním prošetřování a v prověřování ze strany bruntálských policistů a kriminalistů.

Vlaková souprava narazila v kolejišti u obce Brantice do telete

Deset minut před dvacátou hodinou večerní 8. srpna 2022 řídil 30letý muž z Krnova jako strojvedoucí vlakovou soupravu po železniční trati ve směru od obce Brantice na Krnov, přičemž bezprostředně mu do jízdní dráhy vstoupilo tele. Přestože okamžitě použil rychlobrzdu, nedokázal již střetu zabránit a zvíře zůstalo uhynulé v kolejišti. Toto si následně převzal 66letý majitel z Bruntálska. V době této kolizní situace ve vlaku cestoval pouze strojvedoucí a vlakvedoucí (bez přepravy pasažérů), ke zranění žádné osoby nedošlo a celková hmotná škoda na majetku byla vyčíslena řádově do několika tisíc korun. Orientační dechová zkouška vyzněla u výše uvedeného 30letého muže negativně, provoz na železniční trati byl obnoven přibližně třicet minut před dvaadvacátou hodinou večerní téhož dne a celá záležitost je nadále v prošetřování a v prověřování ze strany policistů z krnovského Obvodního oddělení.

Odcizení dvou kompletních sad kol k motorovým vozidlům z objektu v obci Široká Niva

Mezi desátou hodinou dopolední 7. srpna a čtrnáctou hodinou odpolední 8. srpna tohoto roku dosud neznámý pachatel spáchal v obci Široká Niva přečin krádeže tím, že se ve zdejším zemědělském objektu vloupal do objektu bývalého kravína, ze kterého odcizil dvě nové kompletní sady zimních kol (1 sada/4 kusy pneumatik značek Barum a Cooper Discover + disky) na motorová vozidla továrních značek VW Transportér a Ford Ranger, čímž místnímu 37letému muži vznikla celková hmotná škoda na majetku ve výši 74 tisíc korun. Tuto trestnou činnost majetkového charakteru nadále prověřují policisté z Obvodního oddělení ve Vrbně pod Pradědem v úzké spolupráci s bruntálskými kriminalisty a jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k nálezu odcizených věcí, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na vrbenské policejní číslo 974 731 761 případně na bezplatnou linku tísňového volání Policie České republiky čísla 158.

NOVOJIČÍNSKO:

Dopravní nehoda podnapilé řidičky osobního automobilu v Novém Jičíně, v části Žilina

Přibližně třicet minut po dvaadvacáté hodině večerní 8. srpna 2022 řídila po ulici Beskydské v Novém Jičíně místní 35letá žena osobní motorové vozidlo tovární značky Ford Focus, přičemž po průjezdu levotočivou zatáčkou vyjela vpravo mimo pozemní komunikaci a pravou přední části automobilu narazila do rohu zde stojící maringotky. Po střetu byl vůz odhozen zpět na silnici, přejel do protisměru, najel na chodník a narazil levým předním bokem do betonové zídky. Při této kolizní situaci v dopravě utrpěla řidička zranění lehčího charakteru s nutností lékařského vyšetření a ošetření v novojičínském zdravotnickém zařízení. Ke zranění žádné jiné osoby nedošlo a celková hmotná škoda na majetku byla vyčíslena na finanční částku ve výši 110 tisíc korun. Odborným měřením dechovými zkouškami bylo prokázáno, že shora uvedená 35letá žena řídila automobil po předchozím požití alkoholických nápojů, kdy jí byly naměřeny pozitivní výsledky s hodnotami bezmála 2,8 promile alkoholu v dechu. Celá záležitost je nadále v prověřování ze strany novojičínských policistů a kriminalistů pro důvodné podezření z naplnění skutkové podstaty přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Opava 9. srpna 2022

por. Bc. René Černohorský

komisař

Mobil:   +420 773 999 049 nebo +420 602 161 744

vytisknout  e-mailem