Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Informace z Opavska, Bruntálska a Novojičínska - 8. března 2023

Zprávy z ÚO Opava (2), ÚO Bruntál (1) a ÚO Nový Jičín (2) - přehled kriminality a dopravní nehodovosti 

OPAVSKO:

Objasnění případu volně odložené tašky s doklady a s platebními kartami v Hlučíně

V těchto dnech policisté z hlučínského Obvodního oddělení ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření ze spáchání přečinu neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku 32letému místnímu muži, neboť tento měl na podkladě všech doposud zjištěných a prokázaných skutečností třicet minut po devatenácté hodině podvečerní 8. února letošního roku nalézt v prostoru venkovního posezení u benzínové čerpací stanice na ulici Markvartovické v Hlučíně volně odloženou příruční tašku s různými osobními doklady, s platebními kartami, s kartou ke stravování i s finančními prostředky na hotovosti, kterou si zde zapomněl 19letý muž z Hlučína a tuto nevrátil či neodevzdal příslušným orgánům a ponechal si jí. Prostřednictvím takto nalezené platební karty se dále pokusil v jedné z ostravských prodejen o bezkontaktní platbu a úhradu zakoupeného zboží v hodnotě 149 korun, což se mu již nepodařilo, přesto shora uvedenému poškozenému muži vznikla celková hmotná škoda na majetku ve výši 3 a půl tisíce korun. Celá záležitost je nadále v prověřování ze strany hlučínských policistů a opavských kriminalistů.

Vloupání do zahradnického objektu na ulici U Opavice v Opavě

V přesně neustanovené době mezi patnáctou hodinou odpolední 5. března a sedmou hodinou ranní 6. března tohoto roku doposud neznámý pachatel spáchal na ulici U Opavice v Opavě přečin krádeže tím, že neoprávněně vstoupil do areálu zdejšího zahradnictví, kdy se po násilném vypáčení mříží dveří, po rozbití skleněných výplní oken a po rozbití a vypáčení několika dveří vloupal do kanceláří a skladových prostor, které prohledal a odcizil křovinořez, čímž poškozené právnické osobě z Bruntálska vznikla celková hmotná škoda na majetku ve výši bezmála 16 tisíc korun. Toto protiprávní jednání majetkového charakteru nyní prověřují policisté z Obvodního oddělení v Opavě a jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k nálezu odcizeného zahradního pracovního nářadí, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na opavské policejní číslo 974 737 651.

BRUNTÁLSKO:

Případ úmyslného rozbití skleněné výkladní skříně vrbenské jídelny objasněn

V těchto dnech policisté z vrbenského Obvodního oddělení ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření ze spáchání přečinu výtržnictví a přečinu poškození cizí věci 18letému muži z Bruntálu, neboť na podkladě všech doposud zjištěných a prokázaných skutečností je zcela zřejmé, že tento muž pár minut před čtvrtou hodinou ranní 4. března letošního roku nejprve před supermarketem na ulici Jesenické ve Vrbně pod Pradědem úmyslně odkopl zde instalovaný odpadkový koš a následně úderem ruky rozbil skleněnou výplň výkladní skříně provozovny zdejší jídelny, čímž poškozené fyzické i právnické osobě z Bruntálska způsobil celkovou hmotnou škodu na majetku ve výši 26 a půl tisíce korun. Výše uvedené protiprávní jednání a chování majetkového charakteru je nadále v prověřování ze strany vrbenských policistů v úzké spolupráci s bruntálskými kriminalisty.

NOVOJIČÍNSKO:

Žádost o svědecké informace k dopravní nehodě ze dne 25. února 2023 v Novém Jičíně

V těchto dnech policisté ze Skupiny dopravních nehod Dopravního inspektorátu Územního odboru Policie České republiky v Novém Jičíně intenzivně prošetřují a prověřují kolizní situaci v dopravě mezi motorovým vozidel a jízdním kolem, ke které došlo v dopoledních hodinách 25. února 2023 na jedné z kruhových křižovatek – kruhových objezdů v Novém Jičíně. V této souvislosti policejní inspektor nprap. Mgr. Bc. Roman Šrámek žádá širokou veřejnost o podnětné informace k této záležitosti, poněvadž dopravní nehoda byla oznámena dodatečně a veškeré kladné poznatky jsou velmi potřebné pro řádné zadokumentování spisového materiálu. Zejména jde o očitá svědectví přímých svědků, možných projíždějících řidičů a záznamů z palubních kamer jejich automobilů, kdy je nutné ustanovit blíže nezjištěné osobní motorové vozidlo nižší třídy stříbrné nebo šedé barvy (podobné značce VW Polo) a ztotožnit doposud přesně neznámého řidiče ve věku okolo 65 let. Tyto informace lze telefonicky sdělit, byť i anonymně, na novojičínské policejní číslo 974 735 571 případně kdykoli na bezplatnou linku tísňového volání Policie České republiky čísla 158.

Patnáct minut před desátou hodinou dopolední 25. února letošního roku doposud neznámý řidič blíže neustanoveného motorového vozidla vjížděl na kruhový objezd okružní křižovatky ulic Bohuslava Martinů, Palackého a Dlouhá, a to z ulice Bohuslava Martinů, přičemž oproti dopravní značce „dej přednost v jízdě“ nedal přednost v jízdě cyklistce a na kruhovém objezdu tak došlo ke střetu levé přední části automobilu s pravým bokem jízdního kola. Po nárazu upadla 40letá místní žena na zem, neustanovený řidič vozu odejel neznámo kam a cyklistka utrpěla zranění s nutností následného lékařského vyšetření a ošetření v novojičínském nemocničním zařízení. Ke zranění žádných jiných osob s největší pravděpodobností nedošlo a celková hmotná škoda na majetku nebyla doposud přesně vyčíslena.

Sprejerství, úmyslné poškození pomníku na ulici Nábřeží Rudoarmějců v Příboře

V blíže neustanovené době od patnácté hodiny odpolední 3. března do osmé hodiny ranní 6. března tohoto roku doposud neznámý pachatel spáchal na ulici Nábřeží Rudoarmějců v Příboře přečin poškození cizí věci a přečin výtržnictví tím, že na volně přístupné ploše zdejšího parku úmyslně poškodil zde instalovaný pomník. Barvami žluté a modré barvy posprejoval v horní části pomníku umístěnou pěticípou hvězdu, čímž poškozené organizaci vznikla celková hmotná škoda na majetku ve výši nejméně 5 tisíc korun. Tuto trestnou činnost majetkového charakteru nadále prověřují policisté z Obvodního oddělení v Příboře a jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k důvodům jejího protiprávního jednání a chování, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na příborské policejní číslo 974 735 751.

Opava 8. března 2023

por. Bc. René Černohorský

komisař

Mobil:   +420 773 999 049 nebo +420 602 161 744

vytisknout  e-mailem