Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Informace z Opavska, Bruntálska a Novojičínska - 7. února 2020

Zprávy z Opavska (2), z Bruntálska (1) a z Novojičínska (1) - přehled kriminality a dopravní nehodovosti 

Žádost o svědecké informace k případům dvou dopravních nehod na Opavsku a Bruntálsku

Policisté ze Skupin dopravních nehod Dopravních inspektorátů Územních odborů Opava a Bruntál v těchto dnech přijali oznámení o dopravních nehodách doposud neznámých řidičů dosud blíže nezjištěných motorových vozidel, které se staly v obci Otice a v obci Lomnice.

Opavský policejní inspektor prap. Filip Špaček prošetřuje a prověřuje kolizní situaci v dopravě, ke které došlo mezi dvacátou a jednadvacátou hodinou večerní 3. února 2020 na ulici K Rybníčkům v obci Otice. Dosud nezjištěný řidič neznámým vozidlem, pravděpodobně nákladním motorovým vozidlem, při svém otáčení poškodil konstrukci zde stojící autobusové zastávky a z místa následně odejel po ulici Hlavní ve směru na Opavu. Jakékoli informace, které jsou velmi důležité pro řádné zadokumentování celého spisového materiálu, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na opavské policejní číslo 974 737 576 nebo 974 737 581.

Obdobný případ se stal i v obci Lomnice na Bruntálsku. Podle oznamovatelky a představitelky dané obce měl doposud neznámý řidič s blíže nezjištěným motorovým vozidlem poškodit autobusovou zastávku s označením Lomnice - Mateřská škola, a to v přesně neustanovené době mezi patnáctou hodinou odpolední 30. ledna a devátou hodinou dopolední 31. ledna 2020. Informace, které by přispěly ke zjištění neznámého řidiče případně k dalším okolnostem celé záležitosti, lze kdykoli telefonicky sdělit bruntálským dopravním policistům na číslo 974 731 251 či 974 731 250.

OPAVSKO:

Vloupání do příručního skladu prodejny v obci Bobrovníky

V blíže neustanovené době mezi osmnáctou hodinou podvečerní 5. února do půl páté hodiny ranní 6. února letošního roku doposud neznámý pachatel spáchal na ulici Požárnické v Hlučíně, v části Bobrovníky přečin krádeže tím, že se vloupal do příručního skladu u zdejší prodejny potravin. Odtud následně odcizil tři plastové přepravky s různým druhem a množstvím pečiva (chleba a vánočky), čímž poškozeným právnickým osobám vznikla celková hmotná škoda na majetku ve výši bezmála jednoho tisíce korun. Toto protiprávní jednání majetkového charakteru nyní prověřují policisté z Obvodního oddělení v Hlučíně a jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k nálezu odcizeného zboží, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na hlučínské policejní číslo 974 737 701.

Dopravní nehoda podnapilého řidiče osobního automobilu u obce Budišovice

Přibližně třicet minut po čtvrté hodině ranní 6. února 2020 řídil 56letý muž z Opavska osobní motorové vozidlo tovární značky Ford Focus, a to ve směru od obce Pustá Polom na obec Budišovice, přičemž při průjezdu pravotočivou zatáčkou vjel do levé poloviny vozovky a střetl se zde s protijedoucím dodávkovým motorovým vozidlem tovární značky Citroën Jumper, jenž řídil 21letý muž z Novojičínska. U tohoto muže byla orientační dechová zkouška negativní, pozitivně však vyznělo odborné měření dechovými zkouškami u prvně jmenovaného 56letého muže. Tomu policisté naměřili hodnoty okolo 0,6 promile alkoholu v dechu, na místě mu zadrželi řidičský průkaz a zakázali mu řízení všech motorových vozidel do dalšího rozhodnutí. Ke zranění žádné ze zúčastněných osob nedošlo a celková hmotná škoda na majetku byla vyčíslena na finanční částku ve výši 65 tisíc korun.

BRUNTÁLSKO:

Dopravní nehoda řidičky osobního automobilu na Bruntálsku

Patnáct minut po desáté hodině dopolední 6. února 2020 řídila 44letá žena z Olomouce osobní motorové vozidlo tovární značky Seat Cordoba ve směru od obce Ondřejov na obec Valšův Důl, přičemž při průjezdu levotočivé zatáčky dostala na mokré vozovce smyk, přejela do protisměru a narazila do směrového sloupku a do vyvýšeného svahu. Následně se automobil převrátil na střechu a takto zůstal stát v silničním příkopu. Při této kolizní situaci v dopravě nedošlo ke zranění žádné osoby, orientační dechová zkouška vyzněla u řidičky negativně a celková hmotná škoda na majetku byla vyčíslena na finanční částku ve výši nejméně 111 tisíc korun.

NOVOJIČÍNSKO:

Vloupání do osobního automobilu ve Frenštátě pod Radhoštěm

Mezi šestou hodinou ranní a třináctou hodinou odpolední 6. února tohoto roku doposud neznámý pachatel spáchal na ulici Kopanské ve Frenštátě pod Radhoštěm přečin krádeže a přečin poškození cizí věci tím, že se vloupal do zde zaparkovaného osobního motorového vozidla tovární značky Škoda Octavia. Z tohoto vozu následně odcizil spínací skříňku, autorádio, bílou košili, fialovo-černou kravatu, pánský oblek tmavě modré barvy s proužkem a černý kožený pásek. Z nádrže automobilu také odčerpal a odcizil okolo 30 litrů motorové nafty. Poškozenému 26letému muži z Novojičínska a poškozené právnické osobě z Trutnova tak byla způsobena celková hmotná škoda na majetku ve výši bezmála 32 tisíc korun. Tuto trestnou činnost majetkového charakteru nyní prověřují policisté z Obvodního oddělení ve Frenštátě pod Radhoštěm a jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele, k nálezu odcizených věcí a pohonných hmot, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na frenštátské policejní číslo 974 735 711.

Opava 7. února 2020

por. Bc. René Černohorský

komisař

Mobil:   +420 773 999 049 nebo +420 602 161 744

vytisknout  e-mailem