Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Informace z Opavska, Bruntálska a Novojičínska - 3. března 2023

Zprávy z ÚO Opava (3), ÚO Bruntál (1) a ÚO Nový Jičín (1) - přehled kriminality a dopravní nehodovosti 

OPAVSKO:

Objasnění vloupání do pizzerie na ulici Bochenkové v Opavě

V těchto dnech policisté z Územního odboru Policie České republiky v Opavě na základě všech doposud zjištěných a prokázaných skutečností sdělili ve zkráceném přípravném řízení podezření z přečinu krádeže 37letému místnímu muži, neboť tento se pár minut po půlnoci 17. února letošního roku vloupal do výrobny občerstvení na ulici Bochenkové v Opavě. Tuto provozovnu následně prohledal a odcizil finanční prostředky na hotovosti v papírových bankovkách i v drobných mincích, čímž poškozené právnické osobě vznikla celková hmotná škoda na majetku ve výši 7 tisíc korun. Tuto trestnou činnost majetkového charakteru objasnili policisté z Obvodního oddělení v Opavě v úzké spolupráci s opavskými kriminalisty a vše je nadále ve stádiu prověřování.

Vloupání do automatu na kávu v areálu Slezské nemocnice na ulici Olomoucké v Opavě

V blíže neustanovené době v průběhu celého dne 2. března letošního roku doposud neznámý pachatel spáchal v areálu Slezské nemocnice na ulici Olomoucké v Opavě přečin krádeže tím, že v prostoru čekárny pavilónu „V“ se vloupal do zde instalovaného automatu na kávu, kdy z tohoto kavamatu odcizil mincovník s finančními prostředky v drobných mincích, čímž poškozeným právnickým osobám vznikla celková hmotná škoda na majetku ve výši nejméně 3 a půl tisíce korun. Toto protiprávní jednání majetkového charakteru nadále prověřují policisté z Obvodního oddělení v Opavě a jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k nálezu odcizeného mincovníku a financí, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na opavské policejní číslo 974 737 651.

Dodání silně podnapilých osob na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění

Službu konající policejní autohlídky z Územního odboru Policie České republiky v Opavě v rámci výkonu svých služeb a kontroly dodržování veřejného pořádku a občanského soužití na svém teritoriu v průběhu prvního březnového dne letošního roku kontrolovaly dvě osoby, které byly v silně podnapilém stavu, ležely na zemi, nebyly schopny vlastní chůze a vzhledem ke špatným klimatickým podmínkám (teploty pod bodem mrazu, zima, chlad, sněžení, mírný déšť) bezprostředně ohrožovaly svůj život a zdraví.

Policisté Oddělení opavské hlídkové služby tak chvíli po třetí hodině ranní výše uvedeného dne uviděli na ulici Nákladní v Opavě, jak 59letý místní muž letí na zemi pod lavičku v prostoru autobusové zastávky a orientační dechová zkouška u něj prokázala hodnotu téměř 2,9 promile alkoholu v dechu.

Pár minut před dvacátou hodinou večerní 1. března 2023 policisté z kravařského Obvodního oddělení zajistili před supermarketem na ulici Opavské v Kravařích 65letého místního muže, který v silně podnapilém stavu (orientační dechová zkouška u něj prokázala hodnotu bezmála 2,1 promile alkoholu v dechu) ležel na chodníku poblíž hlavní cesty.

Oba výše jmenovaní muži byli následně převezeni a umístěni v prostorách protialkoholní záchytné stanice v Opavě k vystřízlivění. Jednotlivé případy jsou nadále prošetřovány pro přestupková jednání a chování.

BRUNTÁLSKO:

Dopravní nehoda nákladní soupravy s chodcem u Města Albrechtic

Pět minut před jednadvacátou hodinou večerní 2. března 2023 řídil 42letý muž polské národnosti nákladní motorové vozidlo tovární značky Man s návěsem značky Schmitz, vše polské mezinárodní poznávací značky, po silnici číslo I/57 v katastru Města Albrechtic, a to u obce Linhartovy ve směru od Krnova na Město Albrechtice, přičemž mu z blíže nezjištěných příčin a z dosud neznámých důvodů z pravého silničního příkopu bezprostředně vstoupil do jízdní dráhy 20letý muž z Bruntálska. Došlo tak ke střetu přední části nákladní soupravy s tělem chodce, který následně upadl na vozovku a vzniklo mu zranění těžšího charakteru s nutností leteckého transportu helikoptérou k lékařskému vyšetření a ošetření do Fakultní nemocnice s Poliklinikou v Ostravě-Porubě. Ke zranění žádné jiné ze zúčastněných osob nedošlo, celková hmotná škoda n majetku byla vyčíslena na finanční částku ve výši 15 tisíc korun a orientační dechová zkouška vyzněla u řidiče negativně. Při lékařském vyšetření a ošetření byl u 20letého muže proveden odběr biologického materiálu, kdy jeho prvotní rozbor vyzněl pozitivně na návykovou látku s obsahem THC. Celá záležitost je nadále v intenzivním prošetřování a v prověřování ze strany policistů Skupiny dopravních nehod Dopravního inspektorátu Územního odboru Policie České republiky v Bruntále a rovněž ze strany bruntálských kriminalistů.

NOVOJIČÍNSKO:

Řidič osobního automobilu pod vlivem alkoholických nápojů v Jistebníku

Chvíli před patnáctou hodinou odpolední 2. března 2023 službu konající policejní autohlídka z Obvodního oddělení v Bílovci prováděla dohled nad bezpečností a plynulostí silničního provozu na silnici poblíže hráze rybníka Bezruč ve směru na Košatku, a to na území obce Jistebník, přičemž stavěla a kontrolovala zde projíždějícího řidiče osobního motorového vozidla tovární značky Renault Express, a to 38letého muže z Novojičínska. Odborným měřením dechovými zkouškami bylo prokázáno, že tento muž řídí automobil po předchozím požití alkoholických nápojů, kdy mu byly naměřeny pozitivní výsledky s hodnotami přes 2,5 promile alkoholu v dechu. Výše uvedený 38letý muž s naměřenými hodnotami souhlasil, předchozí požití alkoholu plně doznal, o lékařské vyšetření spojené s odběrem biologického materiálu (krve nebo moči) nepožádal a na místě mu bylo zakázáno řízení všech motorových vozidel do dalšího rozhodnutí a opatření. Celá záležitost je nadále v prověřování ze strany bíloveckých policistů a novojičínských kriminalistů pro důvodné podezření z naplnění skutkové podstaty přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Opava 3. března 2023

por. Bc. René Černohorský

komisař

Mobil:   +420 773 999 049 nebo +420 602 161 744

vytisknout  e-mailem