Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Informace z Opavska, Bruntálska a Novojičínska - 28. května 2021

Zprávy z ÚO Opava (3), z ÚO Bruntál (1) a z ÚO Nový Jičín (3) - přehled kriminality a dopravní nehodovosti 

OPAVSKO:

Silniční kontroly prokázaly silně podnapilé řidiče osobních automobilů na Opavsku

Policejní autohlídka z Obvodního oddělení v Hlučíně v rámci dohledu nad bezpečností a plynulostí silničního provozu stavěla a kontrolovala patnáct minut po šestnácté hodině odpolední 25. května 2021 na ulici Vančurové v obci Háj ve Slezsku - Smolkov řidičku osobního motorového vozidla tovární značky Peugeot 206, a to 62letou ženu z Opavska. Odborným měřením dechovými zkouškami bylo prokázáno, že tato řidička řídila osobní automobil po předchozím požití alkoholických nápojů, kdy jí byly naměřeny pozitivní výsledky s hodnotami přes 2,1 promile alkoholu v dechu. Výše uvedená žena s naměřenými hodnotami souhlasila, na místě jí bylo zakázáno řízení všech motorových vozidel do dalšího rozhodnutí a opatření a celá záležitost je nadále prověřována ze strany hlučínských policistů a opavských kriminalistů pro důvodné podezření z naplnění skutkové podstaty přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Jestli se obdobné trestné činnosti mající znaky přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky nebo přestupkového jednání a chování na úseku bezpečnosti a plynulosti silničního provozu dopustil 30letý muž z Opavska je rovněž nyní v intenzivním prošetřování a prověřování ze strany policistů Územního odboru Policie České republiky v Opavě.

Tento muž byl totiž přibližně třicet minut po sedmé hodině ranní 26. května 2021 stavěn a kontrolován v obci Uhlířov službu konající policejní hlídkou z opavského Dopravního inspektorátu jako řidič motorového vozidla, kdy odborné měření dechovými zkouškami u něj prokázalo pozitivní výsledky s hodnotami mezi 0,9 a 1,0 promile alkoholu v dechu. Na výzvu ze strany zakročujících policistů se 30letý řidič podrobil lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu (krve), na místě mu byl zadržen řidičský průkaz a bylo mu zakázáno řízení všech motorových vozidel do dalšího rozhodnutí a opatření. Nyní se čeká na výsledek z rozboru krve, zda hladina alkoholu v jeho těle byla v době řízení pod nebo nad jedna promile.

Úmyslné poškození osobního automobilu v Kravařích

V blíže neustanovené době mezi 16. a 24. květnem letošního roku doposud neznámý pachatel spáchal na ulici Březové v Kravařích přečin poškození cizí věci tím, že úmyslně poškodil zde zaparkované osobní motorové vozidlo tovární značky VW Tiguan. Poškrábáním laku všech dílů karosérie automobilu vznikla poškozenému 57letému místnímu muži celková hmotná škoda na majetku v předběžné výši 50 tisíc korun. Touto trestnou činností majetkového charakteru se nyní zabývají policisté z Obvodního oddělení v Kravařích a jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k důvodům jejího protiprávního jednání a chování, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na kravařské policejní číslo 974 737 721.

Tragická dopravní nehoda osobního automobilu s nákladním vozem v Brance u Opavy

Pětatřicet minut po třinácté hodině odpolední 27. května 2021 došlo v obci Branka u Opavy k tragické dopravní nehodě. V té chvíli 74letý muž z Vítkova jel po vedlejší ulici Školní osobním motorovým vozidlem tovární značky Ford Focus ve směru od obce Chvalíkovice ke křižovatce s hlavní silnicí spojující Fulnek s Opavou, přičemž odbočoval vlevo na Hradec nad Moravicí. V dané křižovatce se však střetl s právě přijíždějícím nákladním motorovým vozidlem tovární značky Man, které řídil 70letý muž z Jeseníku a jenž jel ve směru z Hradce nad Moravicí na Opavu. Při této dopravní nehodě utrpěl řidič osobního automobilu těžká zranění neslučitelná s životem, kterým na místě podlehl. Jeho 64letý spolujezdec rovněž z Vítkova utrpěl blíže nespecifikovaná mnohačetná poranění těžké povahy a z místa byl transportován leteckou záchrannou službou do Fakultní nemocnice s Poliklinikou v Ostravě-Porubě. Ke zranění žádné jiné ze zúčastněných osob nedošlo, orientační dechová zkouška vyzněla u řidiče nákladního vozu negativně, u zemřelého řidiče osobního auta byla nařízena soudní pitva. Celková hmotná škoda na majetku byla vyčíslena na finanční částku ve výši 180 tisíc korun. Celá záležitost je nadále v intenzivním prověřování ze strany policistů Skupiny dopravních nehod Dopravního inspektorátu Územního odboru Policie České republiky v Opavě a ze strany opavských kriminalistů.

BRUNTÁLSKO:

Dopravní nehoda nezletilé cyklistky se zaparkovaným automobilem v Krnově

Deset minut po šestnácté hodině odpolední 27. května 2021 jela 14letá místní dívka na jízdním kole po ulici Rooseveltové v Krnově, a to ve směru od ulice Albrechtická k ulici Gorkého. Při jízdě se nezletilé osobě rozvázaly tkaničky bot, které se dostaly do přesmykového systému jízdního kola, dívka ztratila plnou kontrolu nad řízením a narazila do zde zaparkovaného osobního motorového vozidla tovární značky Kia Ceed. Ke zranění žádné ze zúčastněných osob nedošlo a celková hmotná škoda na majetku byla vyčíslena na finanční částku ve výši přes 50 tisíc korun. Celou záležitostí se nadále zabývají policisté ze Skupiny dopravních nehod Dopravního inspektorátu Územního odboru Policie České republiky v Bruntále.

NOVOJIČÍNSKO:

Případy dvou vloupání do prodejny občerstvení v centru Nového Jičína

Policisté z novojičínského Obvodního oddělení v těchto dnech přijali oznámení o dvou případech obdobného vloupání do objektu občerstvení v prostoru ulic Jungmannova a Masarykovo náměstí v Novém Jičíně. Doposud neznámý pachatel nebo neznámí pachatelé po vypáčení kovové petlice a zámků dveří neoprávněně vnikl či vnikli do skladových prostor provozovny a odcizil nebo odcizili nejprve 45 plat s vejci (1.350 kusů) a poté 15 plat s vejci (450 kusů). Jednotlivé skutky se staly v rozmezí dnů 14. až 17. května a také 21. až 24. května letošního roku, čímž poškozené místní soukromé společnosti vznikla celková hmotná škoda na majetku ve výši nejméně 5 a půl tisíce korun. Jakékoli informace, které by vedly k objasnění výše uvedených přečinů krádeže, k ustanovení osoby či osob pachatelů, jakož i k nálezu odcizených vajíček, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, policistům z Obvodního oddělení v Novém Jičíně na číslo 974 735 651.

Odcizení elektrického kola z frenštátského rodinného domu

Mezi patnáctou hodinou odpolední a dvacátou hodinou večerní 27. května 2021 doposud neznámý pachatel spáchal na ulici Střelniční ve Frenštátě pod Radhoštěm přečin porušování domovní svobody a přečin krádeže tím, že neoprávněně vstoupil na oplocený pozemek jednoho z rodinných domů a následně z předsíně tohoto obydlí odcizil horské elektrokolo značky Cruissis e-Atland žlutozelené barvy, čímž poškozené 21leté místní ženě vznikla celková hmotná škoda na majetku ve výši 60 tisíc korun. Toto protiprávní jednání majetkového charakteru nyní prověřují policisté z Obvodního oddělení ve Frenštátě pod Radhoštěm a jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k nálezu odcizeného jízdního kola, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na frenštátské policejní číslo 974 735 711.

Silniční kontrola prokázala silně podnapilého řidiče osobního automobilu v obci Bítov

Službu konající policejní autohlídka z bíloveckého Obvodního oddělení v rámci dohledu nad bezpečností a plynulostí silničního provozu stavěla a kontrolovala třicet minut po dvaadvacáté hodině večerní 27. května 2021 v obci Bítov řidiče osobního motorového vozidla tovární značky VW Golf, a to 31letého muže z Novojičínska. Odborným měřením dechovými zkouškami bylo prokázáno, že tento muž je v podnapilém stavu, kdy mu byly naměřeny pozitivní výsledky s hodnotami téměř 1,5 promile alkoholu v dechu. Výše uvedený 31letý řidič s naměřenými hodnotami souhlasil, předchozí požití alkoholických nápojů před jízdou plně doznal, nepožádal o lékařské vyšetření spojené s odběrem biologického materiálu (krve nebo moči) a na místě mu bylo zakázáno řízení všech motorových vozidel do dalšího rozhodnutí a opatření. Celá záležitost je nyní prověřována ze strany bíloveckých policistů a novojičínských kriminalistů pro důvodné podezření z naplnění skutkové podstaty přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Opava 28. května 2021

por. Bc. René Černohorský

komisař

Mobil:   +420 773 999 049 nebo +420 602 161 744

vytisknout  e-mailem