Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Informace z Opavska. Bruntálska a Novojičínska - 25. března 2020

Zprávy z Opavska (2), z Bruntálska (1) a z Novojičínska (2) - přehled kriminality a dopravní nehodovosti 

OPAVSKO:

Vloupání do příručního skladu prodejny v obci Vřesina

V blíže neustanovené době mezi dvanáctou hodinou polední 21. března 2020 a šestou hodinou ranní 23. března 2020 doposud neznámý pachatel spáchal na ulici 21. Dubna v obci Vřesina přečin krádeže tím, že se vloupal do příručního skladu u zdejší prodejny smíšeného zboží a odcizil dvacet přepravek s prázdnými pivními láhvemi, čímž poškozenému opavskému Obchodnímu družstvu vznikla celková hmotná škoda na majetku ve výši téměř 4 tisíce korun. Tuto trestnou činnost majetkového charakteru nyní prověřují policisté z Obvodního oddělení v Hlučíně a jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k nálezu odcizeného zboží, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na hlučínské policejní číslo 974 737 701.

Objasnění vloupání do garáže na ulici Otické v Opavě

V polovině měsíce února 2020 byla široká veřejnost prostřednictvím médií informována o případu vloupání do jedné z garáží na ulici Otické v Opavě.

Mezi 6. a 13. únorem letošního roku totiž tehdy neznámý pachatel spáchal poblíže objektu Městského hřbitova na ulici Otické v Opavě přečin krádeže tím, že se vloupal do jedné ze zdejších řadových garáží, odkud odcizil elektrickou stolní řezačku na kachle, ruční řezačku na kachle, ruční elektrické míchadlo, dvě sbíjecí kladiva v kufříku, dvě ruční elektrické brusky, elektrickou řetězovou pilu, benzínovou motorovou pilu, elektrickou štípačku, elektrickou pilu na Ytong a tři balení keramických kachlí. Odcizením shora uvedených pracovních nástrojů, nářadí a materiálu vznikla poškozenému 47letému místnímu muži celková hmotná škoda na majetku ve výši bezmála 60 tisíc korun.

V těchto dnech policisté z Obvodního oddělení v Opavě v úzké spolupráci s opavskými kriminalisty ustanovili osobou pachatele 29letého místního muže. Ten se ke svému protiprávnímu jednání majetkového charakteru doznal, přičemž lustracemi v dostupných evidencích bylo prokázáno, že se u něj jedná o recidivu, poněvadž byl v posledních třech letech pravomocně odsouzen a potrestán rozsudky okresních soudů v Opavě a v Ostravě pro obdobnou trestnou činnost. Opavský policejní komisař tak zahájil trestní stíhání tohoto 29letého muže jako obviněného ze spáchání přečinu krádeže.

BRUNTÁLSKO:

Odcizení volně odložených bot z chodby krnovského panelového domu

Mezi šestnáctou a devatenáctou hodinou 22. března letošního roku doposud neznámá osoba spáchala v jednom z panelových domů na ulici Opavské v Krnově přečin krádeže tím, že ze společné chodby v 1. patře odcizila volně odložený pár sportovní obuvi značky Gucci bílé barvy, velikosti čísla 41 ve výši přes 5 tisíc korun, ke škodě 22leté místní ženě. Celá záležitost je nadále v prověřování ze strany policistů z Obvodního oddělení v Krnově a jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k nálezu odcizených bot, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na krnovské policejní číslo 974 731 731.

NOVOJIČÍNSKO:

Vloupání do osobního automobilu v obci Šenov

V přesně nezjištěné době mezi čtrnáctou hodinou odpolední 20. března 2020 a šestou hodinou ranní 23. března 2020 se doposud neznámý pachatel dopustil na ulici České v obci Šenov u Nového Jičína přečinu krádeže tím, že se na zdejším parkovišti vloupal do zde zaparkovaného dodávkového motorového vozidla tovární značky VW Multivan, ze kterého poté odcizil motorovou pilu značky Husquarna, dvě přepravky s plnými pivními láhvemi a igelitovou tašku s ručníky a s utěrkami, čímž poškozenému 31letému místnímu muži vznikla celková hmotná škoda na majetku ve výši bezmála 15 tisíc korun. Tuto trestnou činnost majetkového charakteru nyní prověřují policisté z Obvodního oddělení v Novém Jičíně a jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k nálezu odcizených věcí, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na novojičínské policejní číslo 974 735 651.

Odcizení pohonných hmot z nákladního automobilu v Suchdole nad Odrou

V blíže neustanovené době od patnácté hodiny odpolední 21. března do jedenácté hodiny dopolední 24. března letošního roku doposud neznámý pachatel spáchal na ulici Zátiší v obci Suchdol nad Odrou přečin krádeže tím, že vypáčil uzamčené víčko palivové nádrže na zde zaparkovaném nákladním motorovém vozidle tovární značky Mercedes Benz Actros s návěsem, přičemž odčerpal a odcizil přibližně 200 litrů motorové nafty. Poškozené soukromé společnosti z Novojičínska tak byla způsobena celková hmotná škoda na majetku ve výši 8 a půl tisíce korun. Toto protiprávní jednání majetkového charakteru nadále prověřují policisté z Obvodního oddělení v Novém Jičíně a jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k nálezu odcizených pohonných hmot, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na novojičínské policejní číslo 974 735 651.

Opava 25. března 2020

por. Bc. René Černohorský

komisař

Mobil:   +420 773 999 049 nebo +420 602 161 744

vytisknout  e-mailem