Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Informace z Opavska, Bruntálska a Novojičínska - 24. června 2021

Zprávy z ÚO Opava (2), z ÚO Bruntál (2) a z ÚO Nový Jičín (2) - přehled kriminality a dopravní nehodovosti 

OPAVSKO:

Žádosti o svědectví ke třem kolizním situacím v dopravě na Opavsku

V těchto dnech policisté ze Skupiny dopravních nehod Dopravního inspektorátu Územního odboru Policie České republiky v Opavě prošetřují a prověřují tři případy dopravních nehod, které se staly na teritoriu okresu Opava.

Opavský policejní inspektor prap. Lukáš Spáčil příjme jakékoli informace k objasnění kolizní situace v dopravě, která se stala mezi patnáctou hodinou odpolední a dvacátou hodinou podvečerní 17. června 2021 na ulici Ondříčkové v Opavě. V této blíže neustanovené době doposud neznámý řidič blíže nespecifikovaného motorového vozidla narazil do zde zaparkovaného osobního motorového vozidla tovární značky VW Golf. Majitelka vůz odstavila u pravého okraje vozovky ve směru od ulice Gogolové a nárazem jí vznikla celková hmotná škoda na majetku ve výši několika tisíc korun. Neznámý řidič neznámého vozu poté odejel neznámo kam, aniž by byl případ oznámen policistům případně jiným oprávněným institucím. Informace k této záležitosti lze kdykoli telefonicky sdělit na číslo opavských dopravních policistů 974 737 581 nebo 974 737 574.

Mezi šestou a osmou hodinou ranní 20. června 2021 došlo na ulici Slezské v obci Radkov k nárazu do zdejšího dopravního značení, do dopravního bezpečnostního zrcadla a do přilehlého oplocení jednoho z rodinných domů. Jak bylo doposud zjištěno, tak neznámý řidič blíže neustanoveného motorového vozidla jel ve směru od hranic s Polskou republikou do centra obce Rohov, přičemž z neznámých důvodů a příčin vyjel mimo vozovku na přilehlý chodník a následně narazil do výše uvedených objektů. Poté neznámá osoba odejela s neznámým vozem neznámo kam. Celková hmotná škoda na majetku byla vyčíslena na řádově několik tisíc korun. Touto záležitostí se zabývá policejní inspektorka prap. Mgr. Silvie Meluchová, která jakékoli informace k objasnění dané věci příjme na opavském policejním telefonním čísle 974 737 572.

Policejní inspektorka prap. Mgr. Silvie Meluchová žádá rovněž o svědecké informace k dopravní nehodě ze dne 22. června 2021. V tento den mezi třináctou hodinou odpolední a dvacátou hodinou podvečerní na parkovišti za restaurací Kozlovna na ulici Mezi Trhy v Opavě bylo zaparkováno osobní motorové vozidlo tovární značky Škoda Octavia. Do tohoto automobilu v přesně neustanovené době narazil nezjištěný řidič blíže nezjištěného motorového vozidla a poté odejel neznámo kam, čímž způsobil hmotnou škodu na majetku ve výši několika set korun. Pro řádné zadokumentování spisového materiálu jsou i v tomto případě nutné svědecké informace k ustanovení neznámého řidiče. Tyto skutečnosti lze telefonicky sdělit na opavské policejní číslo 974 737 572, na bezplatnou linku tísňového volání Policie České republiky případně na mobilní telefon opavských dopravních policistů 735 788 950.

Odcizení tašky z nákupního vozíku na parkovišti supermarketu na ulici Olomoucké v Opavě

Chvíli po jedenácté hodině dopolední 21. června letošního roku doposud neznámý pachatel spáchal na parkovišti supermarketu na ulici Olomoucké v Opavě přečin krádeže a přečin neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku tím, že využil chvilkové nepozornosti 66letého muže z Opavska a v době nakládání nákupu do automobilu mu z přistaveného nákupního vozíku odcizil volně odloženou příruční koženkovou tašku černé barvy. V ní se nacházely různé osobní doklady, platební karty, finanční prostředky na hotovosti ve výši 4 tisíce korun a mobilní telefon značky Huawei Mate 20 Pro černé barvy. Celková hmotná škoda na majetku tak byla vyčíslena na finanční částku ve výši 16 tisíc korun. Tuto trestnou činnost majetkového charakteru nyní prověřují policisté z Obvodního oddělení v Opavě a jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k nálezu odcizených financí, věcí, dokladů a platebních karet, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na opavské policejní číslo 974 737 651.

BRUNTÁLSKO:

Žádost o svědecké informace k dopravní nehodě cyklistů v Krnově ze dne 25. května 2021

Policisté ze Skupiny dopravních nehod Dopravního inspektorátu Územního odboru Policie České republiky v Bruntále se nadále intenzivně zabývají dopravní nehodou, která se stala deset minut po čtrnácté hodině odpolední 25. května 2021 v prostoru křižovatky ulic Albrechtická a I. P. Pavlova v Krnově. Policejní inspektorka prap. Tamara Uhlířová velmi ráda příjme jakékoli kladné svědecké informace k níže uvedené kolizní situaci v dopravě, a to na bruntálském policejním telefonním čísle 974 731 254 nebo 974 731 251.

Pár minut po čtrnácté hodině odpolední 25. května letošního roku jel 78letý muž z Krnova na svém jízdním kole s pomocným motorem po krnovské ulici Albrechtická ve směru od Města Albrechtic do centra města, přičemž při odbočování vlevo na ulici I. P. Pavlova došlo ke střetu se 48letým mužem z Bruntálska, jedoucím na své elektrické koloběžce. Přestože se mladší z mužů snažil střetu zabránit a stočil řízení koloběžky vpravo, došlo k vzájemnému nárazu a k pádu obou mužů na zem. Účastníci dopravní nehody byli následně na místě prvotně lékařsky vyšetřeni a ošetřeni přivolanou osádkou sanitního vozidla pro jejich lehká zranění. Orientační dechové zkoušky vyzněly u cyklistů negativně, ke zranění žádné jiné osoby nedošlo a celková hmotná škoda na majetku byla vyčíslena na finanční částku ve výši jednoho tisíce korun. Kdo je viníkem této dopravní nehody je nyní v prošetřování a v prověřování ze strany bruntálských dopravních policistů, přičemž se zjišťují veškeré informace ke způsobu jízdy obou shora jmenovaných mužů a o situaci v silničním provozu bezprostředně před střetem jízdního kola s koloběžkou. Tyto pozitivní skutečnosti lze rovněž kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na bezplatnou linku tísňového volání Policie České republiky čísla 158.

Bruntálští dopravní policisté v těchto dnech prošetřují a prověřují i dopravní nehodu, která se stala v průběhu 22. června 2021 na ulici SPC v Krnově. Mezi osmou hodinou ranní a patnáctou hodinou odpolední uvedeného dne měla 41letá místní žena zaparkované své osobní motorové vozidlo tovární značky Škoda Octavia při okraji vozovky poblíž jednoho ze zdejších panelových domů na ulici Sídliště pod Cvilínem, kdy do tohoto narazil doposud nezjištěný řidič blíže neupřesněného motorového vozidla, pravděpodobně bílé barvy. Ke zranění zúčastněných osob s největší pravděpodobností nedošlo a hmotná škoda na uvedeném automobilu značky Škoda byla vyčíslena na finanční částku ve výši 30 tisíc korun. Jakékoli svědecké informace k této kolizní situaci v dopravě lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na bruntálské policejní číslo 974 731 251.

Dopravní nehoda cyklistky s osobním automobilem v obci Jindřichov

Pár minut před jedenáctou hodinou dopolední 22. června 2021 jela 67letá žena z Bruntálska na svém jízdním kole v obci Jindřichov, přičemž vyjela z pěší lávky přes místní potok a nedala přednost zprava jedoucímu osobnímu motorovému vozidlu tovární značky VW Touran, které řídila 37letá žena z Bruntálska. Došlo tak ke střetu přední části jízdního kola s levou přední části automobilu a k pádu cyklistky na zem. Při tomto seniorka utrpěla zranění s nutností lékařského vyšetření a ošetření v krnovské nemocnici. Ke zranění žádné jiné ze zúčastněných osob nedošlo, orientační dechové zkoušky vyzněly u obou žen negativně a celková hmotná škoda na majetku byla vyčíslena na finanční částku ve výši 31 tisíc korun. Cyklistka v době jízdy neměla na hlavě upevněnou cyklistickou přilbu a na jízdním kole nebyla zcela funkční přední brzda. Celá záležitost je nadále v prošetřování a v prověřování ze strany policistů Skupiny dopravních nehod Dopravního inspektorátu Územního odboru Policie České republiky v Bruntále.

NOVOJIČÍNSKO:

Objasnění majetkové trestné činnosti v Novém Jičíně

V těchto dnech policisté z novojičínského Obvodního oddělení zahájili úkony trestního řízení vedoucí k objasnění a k prověření všech skutečností důvodně nasvědčujících tomu, že se měl 35letý místní muž dopustit přečinu krádeže.

Jak bylo doposud zjištěno, tak shora uvedený podezřelý muž měl v noční době z 12. na 13. června letošního roku neoprávněně vstoupit do jednoho z bytových domů na ulici Dvořákové v Novém Jičíně a ze společné chodby odcizit dámské trekingové jízdní kolo a z dalšího zde odstaveného jízdního kola různé součástky a příslušenství, čímž dvěma poškozeným fyzickým osobám vznikla celková hmotná škoda na majetku ve výši bezmála 5 a půl tisíce korun. Lustracemi v dostupných evidencích bylo prokázáno, že se u 35letého muže jedná o recidivu, poněvadž byl tento v posledních třech letech pravomocně odsouzen a potrestán rozhodnutím Okresního soudu v Novém Jičíně a rozsudkem Krajského soudu v Ostravě k nepodmíněnému trestu odnětí svobody o výměře dvou let a šesti měsíců, který vykonal v polovině roku 2020. Celá záležitost je nadále v prověřování ze strany novojičínských policistů a kriminalistů pro jeho případnou další obdobnou trestnou činnost majetkového charakteru.

Silniční kontroly prokázaly řidiče automobilů s vysloveným zákazem řízení

Službu konající policejní autohlídka z Obvodního oddělení v Kopřivnici v rámci dohledu nad bezpečností a plynulostí silničního provozu stavěla a kontrolovala chvíli před jednadvacátou hodinou večerní 21. června letošního roku v obci Ženklava řidiče osobního motorového vozidla tovární značky Ford Focus, a to 43letého muže z Novojičínska. Lustracemi v dostupných evidencích bylo prokázáno, že se jedná o neřidiče, tedy že v současné chvíli nevlastní řidičský průkaz s příslušným řidičským oprávněním, poněvadž má rozhodnutím Městského úřadu v Kopřivnici uložen zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení motorových vozidel pro všechny skupiny až do června roku 2023. Celá záležitost je nadále v prověřování ze strany kopřivnických policistů a novojičínských kriminalistů pro důvodné podezření z naplnění skutkové podstaty přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.

Ze stejného protiprávního jednání, tedy z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání je důvodně podezřelý i 29letý muž z Hranic na Moravě, poněvadž řídil osobní motorové vozidlo tovární značky Škoda Octavia, ač má trestními příkazy z Okresního soudu v Přerově a z Okresního soudu ve Vsetíně uložen souhrnný trest zákazu činnosti spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel až do září roku 2023. Tato skutečnost byla zjištěna při silniční kontrole ze strany policejní autohlídky z novojičínského Obvodního oddělení okolo jednadvacáté hodiny večerní 21. června tohoto roku na teritoriu města Nového Jičína. I tento případ je v intenzivním prověřování ze strany novojičínských policistů a kriminalistů.

Opava 24. června 2021

por. Bc. René Černohorský

komisař

Mobil:   +420 773 999 049 nebo +420 602 161 744

vytisknout  e-mailem