Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Informace z Opavska, Bruntálska a Novojičínska - 2. listopadu 2022

Zprávy z ÚO Opava (2), ÚO Bruntál (1) a ÚO Nový Jičín (1) - přehled kriminality a dopravní nehodovosti 

OPAVSKO:

Vloupání do rekonstruovaného rodinného domu v obci Slavkov

V přesně neustanovené době mezi sedmnáctou hodinou odpolední 31. října a patnáctou hodinou odpolední 1. listopadu letošního roku doposud neznámý pachatel spáchal na ulici Ludvíka Svobody v obci Slavkov přečin krádeže tím, že neoprávněně vstoupil na pozemek jednoho ze zdejších rodinných domů, kdy se následně vloupal do obytných prostor tohoto obydlí v rekonstrukci a odcizil pracovní nářadí (kompresor, hoblovku, nabíječku na baterie, dvě aku baterie a bourací kladivo - vše značky Parkside, stavební rádio, elektrickou brusku, elektrický hoblík a okružní pilu - vše značky Makita a elektro koloběžku neupřesněné značky a typu, čímž poškozenému 37letému muži z Opavy vznikla celková hmotná škoda na majetku ve výši 50 tisíc korun. Tuto trestnou činnost majetkového charakteru nyní prověřují policisté z Obvodního oddělení v Opavě a jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k nálezu odcizeného pracovního a stavebního nářadí a také jednostopého dopravního prostředku, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na opavské policejní číslo 974 737 651 případně na bezplatnou linku tísňového volání Policie České republiky čísla 158.

Případ fyzického napadení a výtržnictví před opavským Obchodním centrem

V těchto dnech policisté z opavského Obvodního oddělení zahájili úkony trestního řízení ve věci přečinu výtržnictví a ve věci přečinu ublížení na zdraví ve stádiu pokusu, ze kterých jsou důvodně podezřelí dva mladí muži ve věku 15 a 18 let z Opavska. U mladšího – mladistvého muže se jedná o podezření z provinění k této trestné činnosti.

Jak bylo dosavadním prošetřováním a následným prověřováním zjištěno, tak oba muži měli třicet minut po patnácté hodině odpolední posledního říjnového dne letošního roku po předchozí vzájemné domluvě slovně a následně i fyzicky napadnout 18letého muže z Ostravy, kterého povalili na zem a následně jej několikráte udeřili pěstmi a kopali nohami do různých částí těla. Skutek se stal na veřejném prostranství a za přítomnosti několika zde procházejících osob, a to před vchodem do Obchodního centra z ulice Nákladní v Opavě. Celá záležitost je nadále v gesci opavských policistů a kriminalistů, přičemž se zjišťují nejen důvody ale i příčiny a následky tohoto protiprávního jednání a chování.

BRUNTÁLSKO:

Odcizení věcí, financí a dokladů z nezajištěného automobilu v Bruntále

Policisté z bruntálského Obvodního oddělení v těchto dnech prověřují případ, který se stal mezi patnáctou a šestnáctou hodinou odpolední 30. října tohoto roku na ulici Příčné v Bruntále. V té době totiž dva muži ve věku 48 a 72 let z Příbrami stěhovali různé věci do jednoho z bytových domů a přitom zanechali na parkovacím místě zdejší ulice zcela odemčené a nezajištěné osobní motorové vozidlo tovární značky Škoda Octavia. Toho využila doposud neznámá osoba a z vnitřních prostor automobilu odcizila mobilní telefon značky Samsung A50 modré barvy, pánskou peněženku zelenočervené barvy s finančními prostředky na hotovosti, různé osobní doklady a platební kartu, čímž byla způsobena celková hmotná škoda na majetku ve výši bezmála 20 tisíc korun. Jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele tohoto přečinu krádeže a přečinu neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku či k nálezu odcizených věcí a dokladů, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na bruntálské policejní číslo 974 731 651.

NOVOJIČÍNSKO:

Další objasnění případů majetkové trestné činnosti novojičínského recidivisty

V těchto dnech policisté z frenštátského Obvodního oddělení ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření ze spáchání přečinu krádeže 29letému muži z Novojičínska, a to pro opětovnou majetkovou trestnou činnost, poněvadž už v minulosti byl odsouzen a potrestán rozsudkem Okresního soudu v Novém Jičíně k nepodmíněnému trestu odnětí svobody v délce trvání deseti měsíců, který vykonal v prosinci roku 2021.

Jak bylo dosavadním prošetřováním a následným prověřováním zjištěno a prokázáno, tak výše uvedený muž měl pár minut po jedné hodině ranní 21. října letošního roku odcizit z přístřešku provozovny s ovocem a zeleninou na ulici Rožnovské ve Frenštátě pod Radhoštěm snímací kameru v hodnotě 4 tisíce korun a poškozením přívodní kabeláže způsobil škodu ve výši dalších 2 tisíc korun. Dále několik desítek minut po osmnácté hodině podvečerní 28. října tohoto roku vstoupil do prodejny trafiky na ulici Náměstí Míru ve Frenštátě pod Radhoštěm, kdy využil chvilkové nepozornosti obsluhy provozovny a odcizil dvacet kusů různých druhů volně vystavených losů v celkové hodnotě 4 tisíce korun. Výše popsaná protiprávní jednání byla objasněna místně příslušnými policisty a vše je nadále v gesci frenštátských policistů a novojičínských kriminalistů.

Opava 2. listopadu 2022

por. Bc. René Černohorský

komisař

Mobil:   +420 773 999 049 nebo +420 602 161 744

vytisknout  e-mailem