Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Informace z Opavska, Bruntálska a Novojičínska - 19. září 2019

Opavsko, Bruntálsko a Novojičínsko (10 případů) 

OPAVSKO:

Případ nebezpečného vyhrožování s plynovou zbraní v Opavě

Policisté z opavského Obvodního oddělení v těchto dnech zahájili úkony trestního řízení ve věci přečinu nebezpečného vyhrožování, ze kterého je důvodně podezřelý 43letý místní muž. Jak bylo dosavadním prověřováním zjištěno, tak ten přibližně dvacet minut po třinácté hodině 16. září 2019 před jedním z činžovních domů na ulici Olomoucké v Opavě, a to po předchozí slovní rozepři, vytáhl z kapsy plynovou pistoli a se slovy: „já Tě zabiju“ jí namířil na 35letého muže z Opavy. V poškozeném tato skutečnost vyvolala obavu o svůj život a zdraví a dal se na útěk po ulicích Husové a Alšové. Podezřelý muž jej neustále pronásledoval a neustále na něj křičel: „vrať se a bij se jako chlap“. Ke zranění žádné ze zúčastněných osob nedošlo a celá záležitost je nadále v prověřování ze strany opavských policistů a kriminalistů, kdy se intenzivně zjišťují veškeré okolnosti dané věci, jako například důvod a pohnutky protiprávního jednání 43letého muže.

Vloupání do soukromé firmy v Kravařích a odcizení finančních prostředků

V brzkých ranních hodinách 16. září 2019 se doposud neznámý pachatel vloupal do jedné ze soukromých firem na ulici Štěpánkovické v Kravařích, přičemž postupně prohledal několik kanceláří, provozních místností i zdejší prodejnu a odcizil zde uložené finanční prostředky v hodnotě několika desítek tisíc korun. Přesná škoda bude poškozenou právnickou osobou upřesněna, tak jako i škoda na poškozeném okně, kovovém trezoru, skříních, pracovních stolech, odkládacích dřevěných kontejnerech a instalovaném elektro zařízení. Celá záležitost je nadále v prověřování ze strany policistů z Obvodního oddělení v Kravařích v úzké spolupráci s opavskými kriminalisty, a to pro majetkovou trestnou činnost s naplněnou skutkovou podstatou krádeže a poškozením cizí věci. Jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k nálezu odcizených finančních prostředků, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na kravařské policejní číslo 974 737 721 případně na bezplatnou linku tísňového volání Policie České republiky čísla 158.

Odcizení elektro kola na ulici Jánské v Opavě

V noční době z 16. na 17. září letošního roku doposud neznámý pachatel spáchal na ulici Jánské v Opavě přečin krádeže tím, že vstoupil na společnou chodbu jednoho z bytových domů a zde odcizil lankovým zámkem uzamčené elektrické kolo značky Author Levation černé barvy, čímž byla poškozené 66leté místní ženě způsobena celková hmotná škoda na majetku ve výši 45 tisíc korun. Tuto trestnou činnost majetkového charakteru nyní prověřují policisté z Obvodního oddělení v Opavě a jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k nálezu odcizeného jednostopého dopravního prostředku, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na opavské policejní číslo 974 737 651.

Případ vloupání do dodávkového automobilu na ulici Heydukové v Opavě

V přesně neustanovené době od devatenácté hodiny 16. září do šesté hodiny ranní následujícího dne doposud neznámá osoba spáchala na ulici Heydukové v Opavě přečin krádeže tím, že se vloupala do nákladového prostoru zde zaparkovaného dodávkového motorového vozidla tovární značky Renault Trafic. Následně odcizila finanční částku na hotovosti ve výši 2 tisíce korun a různé stavební nářadí (vrtačku značky Hitachi zelené barvy v modrém plastovém kufříku, aku vrtačku značky Parkside zelené barvy s dvěma náhradními akumulátory v černém plastovém kufříku, aku úhlovou brusku značky Parkside zelené barvy se dvěma náhradními akumulátory v černém plastovém kufříku, ruční elektrickou multifunkční brusku červené barvy v černém plastovém kufříku, laser značky Dewalt žlutočerné barvy v černém plastovém kufříku) v celkové hodnotě přes 14 tisíc korun, vše ke škodě 50letého místního muže. Toto protiprávní jednání majetkového charakteru nadále prověřují policisté z Obvodního oddělení v Opavě a jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k nálezu odcizených věcí, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na opavské policejní číslo 974 737 651.

Výzva k dopravní nehodě v Opavě ze dne 16. září 2019

Chvíli po patnácté hodině 16. září 2019 řídila 48letá žena z Opavy osobní motorové vozidlo tovární značky Kia po opavské ulici Zámecký okruh, kdy podle jejího tvrzení zastavila na červený signál tříbarevné soustavy semaforu, a to před hranicí křižovatky ulic Zámecký okruh, Praskova, Nákladní a Ratibořská v Opavě. Když se rozsvítilo zelené světlo (signál volno) ve směru jízdy doprava, plynule se rozjela a při odbočování vpravo najela do ulice Ratibořské. V té době však ještě přijížděla ve směru z ulice Praskové k ulici Ratibořské 79letá místní žena na svém jízdním kole. V prostoru křižovatky tak došlo ke střetu levé přední části automobilu s přední části jízdního kola. Při pádu na zem si cyklistka způsobila zranění lehčího charakteru s nutností lékařského vyšetření a ošetření v opavské Slezské nemocnici. Orientační dechové zkoušky vyzněly u obou účastnic kolizní situace negativně a celková hmotná škoda na majetku byla vyčíslena na finanční částku ve výši okolo 21 tisíc korun. Vzhledem k řádnému zadokumentování celé dopravní nehody jsou velmi důležité informace případných svědků, převážně jde o zjištění průběhu jízdy cyklistky i řidičky osobního vozu předmětnou křižovatkou s respektováním světelných signálů semaforů. Tyto okolnosti lze kdykoli telefonicky sdělit na opavské policejní číslo 974 737 251 případně přímo policejnímu inspektorovi Skupiny dopravních nehod Dopravního inspektorátu Územního odboru Policie České republiky v Opavě prap. Aleši Solnickému na telefonní číslo 974 737 572.

  

BRUNTÁLSKO:

Případ krádeže drogistického zboží v bruntálské prodejně

Kolem dopolední jedenácté hodiny 16. září 2019 doposud neznámý pachatel spáchal v prodejně s drogistickým zbožím na ulici Třída Práce v Bruntále přečin krádeže tím, že odcizil tři řasenky, dva gely na obočí a dvanáct krémů na obočí značky Loreal, dále pánský parfém značky Calvin Klein a dámský parfém značky Elizabeth Arden, vše v hodnotě 7 tisíc korun. Toto protiprávní jednání majetkového charakteru nadále prověřují policisté z Obvodního oddělení v Bruntále a jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k nálezu odcizeného zboží, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na bruntálské policejní číslo 974 731 651.

Dopravní nehoda řidiče osobního automobilu v obci Moravskoslezský Kočov

Přibližně třicet minut po osmnácté hodině 17. září tohoto roku 65letý muž z Bruntálu řídil v obci Moravskoslezský Kočov své osobní motorové vozidlo tovární značky Opel Corsa, přičemž bezprostředně do jeho jízdní dráhy vběhl volně puštěný pes a aby zabránil střetu, začal intenzivně brzdit, strhl řízení a vyjel za pravý okraj komunikace. Následně sjel do silničního příkopu a převrátil automobil na bok. Ke zranění žádné ze zúčastněných osob nedošlo, rovněž nedošlo k nárazu do zvířete (krátkosrstý pes bílé barvy středního vzrůstu utekl neznámo kam) a celková hmotná škoda na majetku byla vyčíslena na finanční částku ve výši 10 tisíc korun. Orientační dechová zkouška vyzněla u řidiče negativně a celou záležitostí se zabývají policisté ze Skupiny dopravních nehod Dopravního inspektorátu Územního odboru Policie České republiky v Bruntále. Jakékoli svědecké informace k této kolizní situaci lze kdykoli telefonicky sdělit na bruntálské policejní číslo 974 731 251.

NOVOJIČÍNSKO:

Vloupání do stavební unimobuňky ve Frenštátě pod Radhoštěm

V přesně neustanovené době od poledních hodin 14. září do sedmé hodiny ráno 16. září letošního roku doposud neznámý pachatel spáchal na ulici Martinská čtvrť ve Frenštátě pod Radhoštěm přečin krádeže tím, že se vloupal do zde instalované stavební unimobuňky, odkud odcizil různé druhy stavebního nářadí. Krádeží aku vrtacího kladiva s pěti akumulátory, nabíječky, rychlonabíječky s akumulátorem, samonivelačního laseru a nastřelovací pistole na hřebíky, vše značky Dewalt, vznikla soukromé společnosti z Ostravy celková hmotná škoda na majetku ve výši nejméně 42 tisíc korun. Tuto trestnou činnost majetkového charakteru nyní prověřují policisté z Obvodního oddělení ve Frenštátě pod Radhoštěm a jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k nálezu odcizených věcí, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na frenštátské telefonní číslo 974 735 711.

Vloupání do motorového vozidla na ulici Žižkové v Novém Jičíně

V době od osmnácté hodiny 15. září do sedmé hodiny ranní následujícího dne došlo na ulici Žižkové v Novém Jičíně k vloupání do zde zaparkovaného dodávkového motorového vozidla tovární značky Citroën Berlingo. Ze zavazadlového prostoru automobilu tak doposud neznámá osoba odcizila aku brusku a aku vrtačku značky Makita zelených barev včetně náhradních baterií, čímž vznikla poškozené právnické osobě z Nového Jičína celková hmotná škoda na majetku ve výši 20 tisíc korun. Dále byl z vozu odcizen řetízek ze žlutého kovu v hodnotě 2 tisíce korun, ke škodě 37letého místního muže. Tento přečin krádeže nyní prověřují policisté z Obvodního oddělení v Novém Jičíně a jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k nálezu odcizených věcí, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na novojičínské policejní číslo 974 735 651.

Trestná činnost 27letého muže je předmětem prověřování novojičínských policistů

V těchto dnech policisté z novojičínského Obvodního oddělení zahájili úkony trestního řízení ve věci přečinu krádeže, kterého se měl dopustit 27letý muž z Nového Jičína. Jak bylo dosavadním prověřováním zjištěno, tak tento podezřelý muž v průběhu dne 17. září 2019 za pomocí shodného klíče, který měl z dřívější doby, vstoupil v obci Libhošť do domu 28leté místní ženy a odcizil jí finanční prostředky v celkové výši 30 tisíc korun. Poškozená byla v době protiprávního jednání majetkového charakteru v zaměstnání, po příchodu domů zjistila krádež peněz a celou záležitost oznámila na Obvodní oddělení Policie České republiky v Novém Jičíně. Službu konající policejní hlídka v sedmnáct hodin téhož dne shora uvedeného 27letého muže vypátrala a zadržela v prostoru autobusového nádraží na ulici Štefánikové v Novém Jičíně. I když orientační dechová zkouška u něj prokázala hodnotu 1,5 promile alkoholu v dechu, byl umístěn v policejní cele k následnému provádění procesních úkonů. Při osobní prohlídce byly v jeho batohu nalezeny sáčky s 43 gramy sušiny, která byla odeslána k odborné kriminalistické expertíze a k určení případné THC látky. Celá záležitost je nyní prověřována ze strany novojičínských kriminalistů.

Opava 19. září 2019

por. Bc. René Černohorský

komisař

Mobil:   +420 773 999 049 nebo +420 602 161 744

vytisknout  e-mailem