Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Informace z Opavska, Bruntálska a Novojičínska - 19. března 2020

Zprávy z Opavska (2), z Bruntálska (2) a z Novojičínska (2) - přehled kriminality a dopravní nehodovosti 

OPAVSKO:

Vloupání do areálu soukromé společnosti v obci Ludgeřovice

Mezi dvacátou a jednadvacátou hodinou večerní 16. března letošního roku doposud neznámý pachatel spáchal na ulici Požární v obci Ludgeřovice přečin krádeže tím, že po odstranění části oplocení vstoupil do areálu zdejší soukromé společnosti, odkud odcizil jedenáct kusů dřevěných bubnů s měděným kabelem různých rozměrů, délek a typů v hodnotě nejméně 53 tisíc korun. Tuto trestnou činnost majetkového charakteru nyní prověřují policisté z Obvodního oddělení v Hlučíně a jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k nálezu odcizených věcí, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na hlučínské policejní číslo 974 737 701.

Výtržnictví 42letého muže v prostoru Stříbrného jezera v Opavě

V těchto dnech policejní inspektor z opavského Obvodního oddělení ve zkráceném přípravném řízení sdělil podezření ze spáchání výtržnictví 42letému muži z Opavska, neboť tento měl okolo sedmnácté hodiny odpolední 17. března tohoto roku stát se staženými kalhoty na místě běžně veřejnosti přístupném, a to na břehu Stříbrného jezera na ulici U Dráhy v Opavě-Kateřinkách, v ruce držel svůj pohlavní úd a po dobu několika minut masturboval. Celá záležitost je nadále v prověřování ze strany opavských policistů a kriminalistů.

BRUNTÁLSKO:

Poškození skleněné výplně dveří krnovského supermarketu

Přibližně deset minut před třináctou hodinou odpolední 17. března letošního roku doposud neznámý pachatel spáchal na ulici Revoluční v Krnově přečin poškození cizí věci tím, že úmyslně poškodil skleněnou výplň pravého křídla dveří do zdejšího supermarketu a poškozené soukromé právnické osobě tak způsobil celkovou hmotnou škodu na majetku ve výši nejméně 10 tisíc korun. Jak bylo dosavadním prověřováním zjištěno, tak neznámý muž po předchozím slovním sporu s personálem prodejny odcházel pryč, přičemž velmi intenzivně kopl nohou do posuvných dveří, ve spodní polovině bezpečnostního skla vytvořil tzv. pavouka z několika prasklin a následně odešel neznámo kam. Celou záležitostí se nyní zabývají policisté z Obvodního oddělení v Krnově a jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na krnovské policejní číslo 974 731 731.

Dopravní nehoda řidiče nákladního automobilu v obci Jindřichov

Patnáct minut před devátou hodinou dopolední 17. března 2020 řídil 45letý muž polské národnosti nákladní motorové vozidlo tovární značky Renault s návěsem značky Spitzer v obci Jindřichov, a to ve směru od Albrechtic na Janov, přičemž při průjezdu pod železničním viaduktem nerespektoval svislé dopravní značení o zákazu vjezdu vozidel s maximální výškou 3,5 metrů a narazil tak do instalované protinárazové ochranné traverzy. Na návěsu a zařízení viaduktu vznikla celková hmotná škoda na majetku ve výši 210 tisíc korun. Ke zranění žádné ze zúčastněných osob nedošlo a orientační dechová zkouška vyzněla u řidiče nákladní soupravy negativně. Celá záležitost je nadále v prošetřování a v prověřování ze strany policistů Skupiny dopravních nehod Dopravního inspektorátu Územního odboru Policie České republiky v Bruntále.

NOVOJIČÍNSKO:

Objasnění majetkové trestné činnosti 29letého muže v Novém Jičíně

Komisař Služby kriminální policie a vyšetřování Územního odboru Policie České republiky v Novém Jičíně v těchto dnech zahájil trestní stíhání 29letého místního muže ze spáchání zločinu krádeže. Tohoto skutku se měl obviněný muž dopustit tím, že okolo třetí hodiny ranní 18. března letošního roku nezajištěnými dveřmi vnikl do jednoho z bytových domů na ulici Nábřežní v Novém Jičíně, postupně prošel jednotlivými patry domu a z botníků a z chodbových skříní odcizil celkem čtrnáct párů obuvi, dva litry řepkového oleje, plechovku fazolí a deštník. Tyto věci odnesl a uložil do svého dětského kočárku, který měl dopředu přistavený před domem. Poté ještě prohledal řádně neuzamčené sklepní prostory domu a k odcizení si připravil kufr, rádio a rybářské pruty. Chvíli po svém protiprávním jednání majetkového charakteru byl na místě činu zadržen přivolanou službu konající novojičínskou policejní hlídkou, odcizené věci v hodnotě přes 4 tisíce korun mu byly zajištěny a po řádném ohodnocení budou vráceny zpět majitelům. Lustracemi v dostupných evidencích bylo prokázáno, že se u 29letého muže jedná o recidivu, poněvadž byl v posledních třech letech pravomocně odsouzen a potrestán trestním příkazem soudce Okresního soudu v Novém Jičíně k podmíněnému trestu odnětí svobody o výměře osmnácti měsíců. Celá záležitost je nadále v prověřování ze strany novojičínských policistů a kriminalistů.

Loupeží na čerpací stanici ve Studénce se zabývají novojičínští kriminalisté

V této chvíli novojičínští kriminalisté mimo jiné intenzivně prověřují zvlášť závažný zločin loupeže, ke kterému došlo pár minut po osmnácté hodině podvečerní ve středu 18. března letošního roku na ulici Butovické ve Studénce. V té době vešel do budovy benzínové čerpací stanice muž maskován čepicí, tmavými brýlemi a rouškou a požadoval po obsluze vydání všech finančních prostředků. Napadená žena toto odmítla a utekla do zázemí provozovny. Pachatel po chvíli odešel neznámo kam, přičemž ke zranění žádné ze zúčastněných osob nedošlo.

Ihned po oznámení tohoto protiprávního jednání službu konající studénečtí policisté kontaktovali několik osob, které byly podle prvotně sdělených a získaných informací důvodně podezřelé ze spáchání této možné trestné činnosti. Každopádně novojičínští kriminalisté nyní nadále intenzivně prověřují celou záležitost a na bezplatné lince tísňového volání Policie České republiky čísla 158 přijmou jakákoli svědectví, která by vedla k ustanovení osoby pachatele a k řádnému objasnění věci.

Opava 19. března 2020

por. Bc. René Černohorský

komisař

Mobil:   +420 773 999 049 nebo +420 602 161 744

vytisknout  e-mailem