Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Informace z Opavska, Bruntálska a Novojičínska - 17. září 2020

Zprávy z ÚO Opava (4), z ÚO Bruntál (3) a z ÚO Nový Jičín (1) - přehled kriminality a dopravní nehodovosti 

OPAVSKO:

Krádež tašky z ruky poškozené ženy v Opavě-Kylešovicích

Pár minut po desáté hodině dopolední 15. září letošního roku doposud neznámý pachatel spáchal na ulici Bílovecké v Opavě, v městské části Kylešovice přečin krádeže tím, že na chodníku u jednoho z panelových domů vytrhl z ruky zde jdoucí 64leté místní ženě plátěnou tašku barvy khaki, ve které se nacházel mobilní telefon značky Lenovo Vibe X2, flexi vodítko pro psa černé barvy a svazek klíčů s čipem od dveří, vše v hodnotě bezmála 4 tisíce korun. K napadení a k případnému zranění poškozené ženy nedošlo a celá záležitost je nadále v intenzivním prověřování ze strany policistů z Obvodního oddělení v Opavě. Jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k nálezu odcizených věcí, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na opavské policejní číslo 974 737 651.

Opavský recidivista opět zcizoval zboží v hypermarketu

V těchto dnech policisté z opavského Obvodního oddělení ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření ze spáchání přečinu krádeže 29letému místnímu muži, neboť tento okolo třinácté hodiny odpolední 15. září tohoto roku odcizil v prodejních prostorách hypermarketu na ulici Těšínské v Opavě zboží v hodnotě přes jeden tisíc korun. V oddělení elektro si vložil do svého nákupního košíku sedm kusů volně vystavených předplacených telefonních karet, které ve zkoušecí kabince oddělení textilu rozbalil a uschoval je do svých ponožek, které měl na sobě. Takto prošel bez úhrady pokladní zónou, kde byl zadržen pracovníkem bezpečnostní ochranné služby. Následně byl předán přivolané službu konající policejní hlídce, přičemž lustracemi v dostupných evidencích bylo prokázáno, že se u 29letého muže jedná o recidivu, poněvadž byl v posledních třech letech pravomocně odsouzen a potrestán rozsudkem Okresního soudu v Opavě k souhrnnému podmíněnému trestu odnětí svobody v délce trvání šesti měsíců, se zkušební dobou do ledna roku 2021. Celá záležitost je nadále v prověřování ze strany opavských policistů a kriminalistů.

Dopravní nehoda osobního automobilu a pracovního stroje u Kobeřic

Deset minut před osmou hodinou ranní 16. září 2020 řídil 46letý muž polské národnosti osobní motorové vozidlo tovární značky Opel Corsa ve směru jízdy od obce Hněvošice na obec Kobeřice, přičemž při průjezdu levotočivou zatáčkou z dosud přesně nezjištěných příčin přejel do levého jízdního pruhu, kde se střetl s přední lžíci protijedoucího pracovního stroje tovární značky JCB 427. Toto vozidlo řídil 53letý muž z Opavska a jel po dané silnici ve směru od obce Kobeřice na obce Hněvošice. Po nárazu byl osobní automobil odhozen do pravé silniční příkopy a celková hmotná škoda na majetku byla vyčíslena na finanční částku ve výši 55 tisíc korun. Při dopravní nehodě utrpěl 46letý občan Polska těžké zranění dolní končetiny a z místa byl transportován helikoptérou do Fakultní nemocnice s Poliklinikou v Ostravě-Porubě. Ke zranění žádné jiné ze zúčastněných osob nedošlo, orientační dechová zkouška vyzněla u řidiče pracovního stroje negativně, u těžce zraněného muže byl s ohledem na jeho zdravotní stav nařízen odběr biologického materiálu (krve) při jeho lékařském vyšetření a ošetření ke zjištění, zda v době jízdy nebyl pod vlivem alkoholických nápojů či jiných omamných a psychotropních látek či jedů. Celá záležitost je nadále v prošetřování a v prověřování ze strany policistů Skupiny dopravních nehod Dopravního inspektorátu Územního odboru Policie České republiky v Opavě.

Silně podnapilý cyklista upadl v obci Suché Lazce na vozovku

Pár minut před čtrnáctou hodinou odpolední 16. září 2020 bylo na bezplatnou linku tísňového volání Policie České republiky čísla 158 oznámeno, že na začátku ulice Přerovecké v Opavě, v městské části Suché Lazce došlo k svévolnému pádu cyklisty na vozovku. Na místo byla ihned vyslána službu konající policejní hlídka z Obvodního oddělení v Opavě, která zjistila, že 55letý muž z Opavska jel po dané ulici na svém elektrokole, přičemž vlivem své silné podnapilosti nezvládl řízení a upadl na zem. Při tomto si nezpůsobil žádné zranění a mu rovněž nevznikla žádná škoda na majetku. Vzhledem ke skutečnosti, že zakročující policisté výše uvedenému cyklistovi naměřili pozitivní výsledky s hodnotami okolo 2,8 promile alkoholu v dechu, bylo rozhodnuto o jeho zajištění a umístění na protialkoholní záchytné stanici v Opavě k vystřízlivění. Celá záležitost je nadále v prošetřování a v prověřování ze strany opavských policistů a po řádném zadokumentování celého spisového materiálu bude tento postoupen podle věcné příslušnosti do správní komise Odboru dopravy Magistrátu města Opavy k dalšímu projednání a opatření.

BRUNTÁLSKO:

Bruntálští policisté žádají svědectví k prošetřované události u obce Nové Heřmínovy

Dvacet minut po dvacáté hodině večerní 12. září 2020 byla službu konající policejní hlídka z bruntálského Obvodního oddělení vyslána mezi obce Oborná a Nové Heřmínovy, kde mohlo dojít k dopravní nehodě motocyklu. Po příjezdu do daného úseku silnice I. třídy čísla 45 se u pravého okraje komunikace ve směru jízdy na Bruntál pohyboval muž, ve kterém byl ztotožněn 47letý muž z Bruntálu. Tento byl oblečen v motokrosovém oblečení a kousek od něj byl v pravém silničním příkopu pohozen motocykl tovární značky KTM bez registrační značky v provedení enduro. Na dotaz zakročujících policistů muž uvedl, že daný motocykl tlačil z obce Nové Heřmínovy do Bruntálu, přičemž po chvíli svůj motocykl odhodil do silničního příkopu, protože už byl unavený. Po chvíli přestal 47letý muž s policisty komunikovat, s hlídkou nespolupracoval, choval se arogantně a odmítal předložit doklady k motocyklu. Vzhledem k tomu, že z jeho úst byl cítit silný zápach alkoholických nápojů, byl vyzván k orientační dechové zkoušce, čemuž vyhověl a byly mu naměřeny pozitivní výsledky s hodnotami okolo 2,1 promile alkoholu v dechu. Jak bylo dále prokázáno, tak výše jmenovaný muž se na neosvětlené silnici pohyboval bez reflexního materiálu na svém oblečení nebo na těle, policistům si nestěžoval na žádné zranění a neustále tvrdil, že svůj stroj tlačil. Zda se tato skutečnost zakládá na pravdě či zda motocykl v silně podnapilém stavu řídil, je předmětem dalšího prošetřování a prověřování ze strany bruntálských policistů a policistů ze Skupiny dopravních nehod Dopravního inspektorátu Územního odboru Policie České republiky v Bruntále. Jakékoli informace, které by vedly k řádnému objasnění dané záležitosti, k pohybu muže v daném úseku silnice či další svědecké podněty, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na bruntálské policejní číslo 974 731 651.

Silniční kontrola prokázala řidiče automobilu pod vlivem alkoholu a se zákazem řízení

Chvíli před patnáctou hodinou odpolední 13. září 2020 řídil 25letý muž z Bruntálska osobní motorové vozidlo tovární značky Seat Cordoba v obci Lichnov, přičemž byl v rámci běžného výkonu služby a dohledu nad bezpečností a plynulostí silničního provozu stavěn a kontrolován policejní hlídkou z Obvodního oddělení v Krnově. Odborným měřením dechovými zkouškami policisté zjistili, že shora uvedený muž řídí automobil pod vlivem alkoholických nápojů, kdy mu byly naměřeny pozitivní výsledky s hodnotami bezmála 1,9 promile alkoholu v dechu. Lustracemi v dostupných evidencích bylo rovněž prokázáno, že 25letý muž má v současné chvíli rozhodnutím Městského úřadu v Krnově vysloven zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení motorových vozidel pro všechny skupiny, a to až do dubna roku 2022. Celá záležitost je nadále intenzivně prověřována ze strany krnovských policistů a bruntálských kriminalistů pro důvodné podezření z naplnění skutkové podstaty přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky a z podezření ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.

Dopravní nehoda dvou osobních automobilů u obce Karlova Studánka

Pár minut po čtrnácté hodině odpolední 16. září 2020 řídil 77letý muž z Pardubic osobní motorové vozidlo tovární značky Opel Corsa po silnici mezi obcemi Ludvíkov a Karlova Studánka, přičemž přibližně 100 metrů od obce Karlova Studánka přejel v pravotočivé zatáčce do levého jízdního pruhu a zde se čelně střetl s protijedoucím osobním motorovým vozidlem tovární značky Škoda Octavia, jenž řídil 65letý muž z Pardubicka. Automobil Opel po nárazu zůstal stát svou polovinou v pravém jízdním pruhu a polovinou v pravém příkopu, vůz Škoda byl odmrštěn zcela mimo vozovku do levého silničního příkopu. Při dopravní nehodě utrpěl druhý z výše jmenovaných mužů zranění lehčího charakteru s nutností lékařského vyšetření a ošetření v bruntálské nemocnici, tak jako i tři pasažéři (62letá žena z Pardubic, 76letá žena a 79letý muž z Opavy) z vozu Opel. Vzhledem k tomu, že výše uvedený 77letý muž uvedl, že při jízdě se mu udělalo nevolno s bolestí na hrudi a bylo zde podezření na infarktový stav, byl z místa kolizní situace v dopravě letecky přepraven vrtulníkem do Fakultní nemocnice s Poliklinikou v Ostravě-Porubě k lékařskému vyšetření a ošetření. Orientační dechové zkoušky vyzněly u obou řidičů negativně a celková hmotná škoda na majetku byla vyčíslena na finanční částku ve výši 160 tisíc korun. Celá záležitost je nadále v prošetřování a v prověřování policisty ze Skupiny dopravních nehod Dopravního inspektorátu Územního odboru Policie České republiky v Bruntále.

NOVOJIČÍNSKO:

Případ výtržnictví novojičínského recidivisty ve Studénce

V těchto dnech policisté ze studéneckého Obvodního oddělení zahájili úkony trestního řízení k prověření a k objasnění skutečností důvodně nasvědčujících tomu, že chvíli po dvaadvacáté hodině večerní 12. září letošního roku mohl 24letý muž z Novojičínska spáchat přečin výtržnictví tím, že před různými domy na ulici Mírové ve Studénce úmyslně převrátil žlutý a modrý plastový kontejner a na přilehlém náměstí Republiky úderem ruky rozbil skleněnou výplň vývěsní desky, čímž poškozeným organizacím vznikla celková hmotná škoda na majetku řádově v několika stovkách korun. Lustracemi v dostupných evidencích policisté dále prokázali, že se u 24letého muže jedná o recidivu, poněvadž byl v posledních třech letech pravomocně odsouzen pro obdobnou trestnou činnost, tedy výtržnictví, a to trestním příkazem Okresního soudu v Novém Jičíně. Celá záležitost je nadále v prověřování ze strany studéneckých policistů a novojičínských kriminalistů.

Opava 17. září 2020

por. Bc. René Černohorský

komisař

Mobil:   +420 773 999 049 nebo +420 602 161 744

vytisknout  e-mailem