Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Informace z Opavska, Bruntálska a Novojičínska - 15. ledna 2020

Zprávy z Opavska (2x), z Bruntálska (2x) a z Novojičínska (1x) - přehled kriminality a dopravní nehodovosti 

OPAVSKO:

Objasnění případů neoprávněných vniknutí na pozemky rodinných domů

V těchto dnech policisté z Obvodního oddělení v Kravařích ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření z přečinu porušování domovní svobody 19letému muži z Hlučínska, neboť tento podle všech doposud zjištěných skutečností minimálně ve dvou případech neoprávněně vnikl na oplocené pozemky rodinných domů v Chuchelné a v Kravařích.

Jak kravařští policisté intenzivním prověřováním zjistili, tak 19letý muž stojí za případy trestné činnosti, které se staly v nočních hodinách z 19. na 20. prosince na ulici Družstevní v Chuchelné a v odpoledních hodinách 23. prosince loňského roku na ulici Nábřežní v Kravařích. Po předchozím neoprávněném vniknutí na pozemek rodinného domu poškozeného 44letého muže odcizil v prvním případě z jeho neuzamčeného osobního motorového vozidla tovární značky Huyndai Santa Fé dalekohled a dva kapesní nože, vše v hodnotě 1.400 korun. V druhém případě z neuzamčeného osobního motorového vozidla tovární značky Dacia Logan, odstaveného na pozemku rodinného domu, odcizil GPS navigaci a energetický nápoj, čímž poškozenému 50letému muži způsobil škodu ve výši 550 korun. Případná další obdobná trestná činnost shora uvedeného 19letého mladého muže je nadále ve stádiu dokazování ze strany kravařských policistů a opavských kriminalistů.

Žádost o svědecké informace k dopravní nehodě z 13. ledna 2020 v Kravařích

Chvíli po čtrnácté hodině odpolední 13. ledna 2020 jel po chodníku na ulici Opavské v Kravařích místní 69letý muž na svém jízdním kole, přičemž v prostoru výjezdu z parkoviště u zdejšího Obchodního centra sjel z chodníku do prostoru předmětného výjezdu a zde narazil do osobního motorového vozidla tovární značky Nissan Juke. Tento automobil řídil 57letý muž z Opavska a z parkoviště vyjížděl ve směru na Opavu. Po střetu došlo k pádu cyklisty na zem a vzhledem k tomu, že neměl na hlavě cyklistickou přilbu, tak si způsobil lehčí zranění hlavy s nutností lékařského vyšetření a ošetření v opavské nemocnici. Ke zranění žádné jiné ze zúčastněných osob nedošlo, orientační dechové zkoušky vyzněly u obou účastníků kolizní situace negativně a celková hmotná škoda na majetku byla vyčíslena na finanční částku ve výši 5 a půl tisíce korun.

Celou touto záležitostí se nyní zabývá policejní inspektor Skupiny dopravních nehod Dopravního inspektorátu Územního odboru Policie České republiky v Opavě prap. Michal Liolios, který na telefonním čísle 974 737 570 nebo 974 737 574 přijme jakékoli poznatky k předmětné dopravní nehodě, a to hlavně důležité informace ke způsobu jízdy cyklisty a k výjezdu osobního automobilu z parkoviště.

BRUNTÁLSKO:

Dopravní nehody dvou nákladních souprav na Bruntálsku

Přibližně patnáct minut před desátou hodinou dopolední 14. ledna 2020 řídil 49letý muž ze Šumperska soupravu nákladního motorového vozidla tovární značky Volvo s přívěsem mezi obcí Žďárský potok s hranicí okresu Šumperk, přičemž při průjezdu prudké levotočivé zatáčky dostal na silnici pokryté souvislou vrstvou ledu smyk, vyjel za pravý okraj vozovky a narazil do dopravního zařízení (vodící tabule a směrový sloupek). Celková hmotná škoda na majetku byla vyčíslena na finanční částku ve výši 56 tisíc korun.

Bezprostředně poté stejným úsekem projížděl 29letý muž z Jesenicka jako řidič dalšího nákladního motorového vozidla tovární značky Volvo s přívěsem, přičemž i on při brždění a reakci na před ním vzniklou situaci dostal na kluzké komunikaci smyk a narazil do již před ním havarované soupravy. Celková hmotná škoda na majetku při této kolizní situaci v dopravě byla vyčíslena na finanční částku ve výši 81 tisíc.

Ke zranění žádné ze zúčastněných osob nedošlo, orientační dechové zkoušky vyzněly u obou účastníků silničního provozu negativně a celou záležitostí se nadále zabývají policisté ze Skupiny dopravních nehod Dopravního inspektorátu Územního odboru Policie České republiky v Bruntále.

Odcizení dodávkového automobilu na ulici Albrechtické v Krnově

Mezi šestou a osmou hodinou ranní 14. ledna 2020 doposud neznámý pachatel odcizil z parkoviště na ulici Albrechtické v Krnově dodávkové motorové vozidlo tovární značky Peugeot Partner šedé barvy, roku výroby 2018, registrační značky 1TJ 8537, čímž způsobil soukromé právnické osobě z Bruntálska celkovou hmotnou škodu na majetku ve výši 400 tisíc korun. Celou záležitostí se nyní intenzivně zabývají policisté z Obvodního oddělení v Krnově v úzké spolupráci s bruntálskými kriminalisty, po odcizeném automobilu je vyhlášeno celostátní pátrání a ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro důvodné podezření z naplnění skutkové podstaty přečinu krádeže resp. přečinu neoprávněného užívání cizí věci. Jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k nálezu odcizeného automobilu, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na bezplatnou linku tísňového volání Policie České republiky čísla 158.

NOVOJIČÍNSKO:

Po krádeži zboží v novojičínském supermarketu 34letý pachatel na chvíli utekl

Policisté z novojičínského Obvodního oddělení v těchto dnech ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření z přečinu krádeže 34letému muži z Novojičínska, neboť tento chvíli po čtrnácté hodině odpolední 13. ledna letošního roku odcizil v jednom ze supermarketů na ulici Sokolovské v Novém Jičíně volně vystavené zboží v hodnotě 347 korun. Dvě láhve alkoholu a balíček sýru si uschoval pod své oblečení a po průchodu přes pokladní zónu bez úhrady byl zadržen všímavým pracovníkem bezpečnostní ochranné služby prodejny. Tento jej zastavil a požadoval po něm navrácení zboží nebo jeho úhradu. Pachatel protiprávního jednání majetkového charakteru však zareagoval tak, že pracovníka prodejny prudce odstrčil a utekl neznámo kam. Okamžitým prověřováním ze strany přivolaných policistů byl na základě svědeckých výpovědí jako pachatel ustanoven 34letý muž, který je recidivistou, poněvadž byl v posledních třech letech pravomocně odsouzen a potrestán rozsudkem Okresního soudu v Novém Jičíně k podmíněnému trestu odnětí svobody v délce trvání deseti měsíců, se zkušební dobou do října roku 2021. V dané záležitosti se rovněž zjišťuje, zda výše jmenovaný muž svým jednáním a chováním nenaplnil i skutkovou podstatu přečinu výtržnictví. Celá věc je tak nadále ve stádiu dokazování ze strany novojičínských policistů a kriminalistů.

Opava 15. ledna 2020

por. Bc. René Černohorský

komisař

Mobil:   +420 773 999 049 nebo +420 602 161 744

vytisknout  e-mailem