Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Informace z Opavska, Bruntálska a Novojičínska - 13. října 2021

Zprávy z ÚO Opava (2), ÚO Bruntál (2) a ÚO Nový Jičín (1) - přehled kriminality a dopravní nehodovosti 

OPAVSKO:

Vloupání do kanceláří několika společností na ulici Otické v Opavě

V přesně neustanovené době mezi jedenáctou hodinou dopolední 11. října a druhou hodinou ranní 12. října letošního roku doposud neznámý pachatel spáchal v areálu bývalé zemědělské společnosti na ulici Otické v Opavě přečin krádeže a přečin poškození cizí věci tím, že se po rozbití skleněných výplní oken a po poškození dřevěných dveří vloupal do kanceláře zdejší administrativní budovy a také do kanceláře skladu prodejny krmiv různých právnických osob, ze kterých odcizil finanční prostředky na hotovosti v bankovkách a v drobných mincích v celkové hodnotě téměř 17 tisíc korun, přičemž škoda na zařízení činí 12 tisíc korun. Touto trestnou činností majetkového charakteru se nadále zabývají policisté z Obvodního oddělení v Opavě a jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k nálezu odcizených financí, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na opavské policejní číslo 974 737 651.

Dopravně bezpečnostní akce opavských policistů u obce Mokré Lazce

V dopoledních hodinách 12. října 2021 proběhla na silnici číslo I/11 spojující Opavu s Ostravou dopravně bezpečnostní akce, která byla převážně zaměřena na kontrolu nejvyšší dovolené rychlosti mimo obec. Vedením Dopravního inspektorátu Územního odboru Policie České republiky v Opavě byl k této činnosti vytipován úsek silnice u křižovatky s odbočkou na obec Mokré Lazce, který je z různých statistických údajů, ukazatelů a informací Policie České republiky i například ze strany České kanceláře pojistitelů vyhodnocován jako rizikový. Na základě těchto faktů je v tomto místě v rámci místní úpravy dlouhodobě snížena nejvyšší povolená rychlost na 70 km/h a na popud opavských policistů zde byla provedena další, tak zvaná nízkonákladová, opatření ke zvýšení bezpečnosti a plynulosti silničního provozu. Problematika předmětné křižovatky již byla také v minulosti veřejně i odborně probírána, řešena a diskutována, například na ostravské Dopravní konferenci v roce 2019. V rámci této rozpravy představitelé opavského Dopravního inspektorátu vyjádřili svůj názor k úplnému zrušení odbočení vlevo na obec Mokré Lazce, a to při jízdě ve směru na Ostravu, s ohledem a v návaznosti na již realizovaná opatření, která toto dopravní omezení umožňují (odbočka na obec Mokré Lazce je také i o pár desítek metrů dál).

Do výše zmíněné dopravně bezpečnostní i preventivní akce bylo v době od deváté hodiny dopolední do dvanácté hodiny polední 12. října tohoto roku nasazeno 12 opavských dopravních policistů, kteří zjistili a zadokumentovali 64 přestupků na úseku silničního zákona. Na místě bylo projednáno celkem 25 řidičů a v rámci příkazního řízení bylo na místě také řešeno dalších 37 řidičů motorových vozidel, kteří překročili povolenou rychlost jízdy mimo obec o více než 30 km/h. Celkem 2 řidiči budou oznámeni správnímu orgánu k dalšímu projednání a opatření, neboť překročili nejvyšší povolenou rychlost jízdy mimo obec o více než 50 km/h.

Obdobné dopravně bezpečnostní a dopravně preventivní akce budou probíhat na silnicích opavského okresu ale rovněž i v rámci celého Moravskoslezského kraje v následujících dnech, týdnech a měsících.

BRUNTÁLSKO:

Případ krádeže zboží v krnovské drogérii zná pachatele

V těchto dnech policisté z krnovského Obvodního oddělení ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření ze spáchání přečinu krádeže 21letému muži z Bruntálska, neboť tento měl chvíli před patnáctou hodinou odpolední 12. října tohoto roku v prodejních prostorách drogérie na ulici Zámecké náměstí v Krnově odcizit volně vystavené zboží v celkové hodnotě přes 6.200 korun. Různé druhy a množství značkových parfémů vložil do svého dětského kočárku, ve kterém měl dítě a bez úhrady zboží prošel přes pokladní zónu. Zde byl zadržen všímavými pracovníky provozovny a následně byl předán službu konající přivolané policejní hlídce. Důslednou lustrací v dostupných evidencích bylo následně i prokázáno, že se u shora uvedeného muže jedná o recidivu, poněvadž byl v posledních třech letech pravomocně odsouzen a potrestán rozsudkem Okresního soudu v Bruntále a Krajského soudu v Ostravě k nepodmíněnému trestu odnětí v délce jednoho roku, který v minulosti vykonal. Celá záležitost je nadále v prověřování ze strany policistů a kriminalistů Územního odboru Policie České republiky v Bruntále.

Dopravní nehoda osobního automobilu a motocyklu v Rýmařově

Chvíli po čtrnácté hodině odpolední 12. října 2021 řídil 80letý muž z Bruntálska osobní motorové vozidlo tovární značky Opel Meriva po ulici Národní v Rýmařově, přičemž z této vedlejší silnice odbočoval vlevo na ulici Opavskou. Při tomto nedal přednost v jízdě po hlavní silnici přijíždějícímu motocyklu tovární značky Honda, který řídil 18letý místní muž. I když se motocyklista snažil bezprostřednímu střetu zabránit pádem na zem, přesto levý bok automobilu narazil do již ležící motorky. Ke zranění žádné ze zúčastněných osob nedošlo a celková hmotná škoda na majetku byla vyčíslena na finanční částku ve výši 60 tisíc korun. Orientační dechové zkoušky vyzněly u obou řidičů negativně a celá záležitost je nadále v prošetřování ze strany policistů Skupiny dopravních nehod Dopravního inspektorátu Územního odboru Policie České republiky v Bruntále.

NOVOJIČÍNSKO:

Krádež pracovních lopat k mini bagru z areálu firmy na katastru obce Vlkovice

V přesně neustanovené době mezi sedmnáctou hodinou odpolední 8. října a osmou hodinou ranní 11. října tohoto roku doposud neznámý pachatel spáchal v obci Fulnek, v části Slezské Vlkovice přečin krádeže tím, že neoprávněně vstoupil do oploceného areálu zdejší soukromé firmy a odtud odcizil dvě volně odložené lopaty k mini bagru značky Kubota černé barvy o šířích 30 cm a 80 cm a stářím dvou let, čímž poškozené fulnecké společnosti vznikla celková hmotná škoda na majetku ve výši 46 tisíc korun. Toto protiprávní jednání majetkového charakteru nyní prověřují policisté z Obvodního oddělení ve Fulneku a jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k nálezu odcizeného stavebního strojního nářadí, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na fulnecké policejní číslo 974 735 721.

Opava 13. října 2021

por. Bc. René Černohorský

komisař

Mobil:   +420 773 999 049 nebo +420 602 161 744

vytisknout  e-mailem