Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Informace z Opavska, Bruntálska a Novojičínska - 13. března 2020

Zprávy z Opavska (2), z Bruntálska (2) a z Novojičínska (2) - přehled kriminality a dopravní nehodovosti 

OPAVSKO:

Dopravní nehoda s tragickými následky u obce Neplachovice, část Zadky

Patnáct minut před osmnáctou hodinou podvečerní 12. března 2020 řídil 63letý muž z Prostějova osobní motorové vozidlo tovární značky Volvo S60 ve směru od obce Vlaštovičky na obec Neplachovice, část Zadky, přičemž na přímém úseku silnice z dosud přesně nezjištěných příčin vyjel vpravo mimo vozovku do silničního příkopu. Po čelním nárazu do stromu byl vůz nazvednut do vzduchu a levým bokem narazil do druhého stromu. Automobil tak zůstal ve vzduchu obmotán a zaklíněn kolem kmene stromu. Při dopravní nehodě utrpěl řidič zranění neslučitelná se životem, což konstatoval na místě přivolaný lékař Rychlé záchranné služby. U zemřelého 63letého muže byla nařízena soudní pitva ke zjištění, zda v době jízdy nebyl pod vlivem alkoholických nápojů nebo jiných omamných, návykových a psychotropních látek či jedů.

Policisté z obvodních oddělení ve Velkých Heralticích a v Opavě prováděli odklon dopravy a policisté ze Skupiny dopravních nehod Dopravního inspektorátu Územního odboru Policie České republiky v Opavě společně s opavskými kriminalisty prováděli nutné procesní úkony. Celková hmotná škoda na majetku byla vyčíslena na finanční částku ve výši přes 300 tisíc korun a celá záležitost je nadále v prošetřování a v prověřování ze strany komisaře Služby kriminální policie a vyšetřování Územního odboru Policie České republiky v Opavě

Objasnění majetkové trestné činnosti dvou mladých mužů

V těchto dnech policisté z Obvodního oddělení v Hradci nad Moravicí ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření ze spáchání přečinu porušování domovní svobody a přečinu krádeže dvěma mužům ve věku 20 let z Opavy a 21 let z Opavska, neboť v odpoledních hodinách 11. března letošního roku neoprávněně vstoupili na oplocený pozemek jednoho z rodinných domů na ulici Mírové v obci Raduň, následně společně vstoupili do obytných prostor domu a odcizili několik krabiček cigaret, náplní do elektronické cigarety, pánské parfémy a elektronickou cigaretu včetně příslušenství, čímž poškozené majitelce způsobili celkovou hmotnou škodu ve výši téměř 3 tisíce korun.

Jak bylo dalším prověřování zjištěno, tak 20letý muž z Opavy se protiprávního jednání majetkového charakteru dopustil již v průběhu předchozího dne, tedy 10. března 2020 v obci Dolní Benešov, kdy z prodejny s textilním zbožím odcizil volně vystavenou pánskou nylonovou textilní bundu. Těchto skutků se dopustil i přesto, že byl v posledních třech letech pravomocně odsouzen a potrestán rozsudkem Okresního soudu v Opavě k podmíněnému trestu odnětí svobody se zkušební dobou do června roku 2021.

Případná další trestná činnost shora uvedených mužů je nadále v prověřování ze strany hradeckých policistů a opavských kriminalistů.

BRUNTÁLSKO:

Vloupání do prodejny večerky na ulici Jesenické v Bruntále

V noční době mezi dvaadvacátou hodinou večerní 10. března a sedmou hodinou ranní 11. března letošního roku doposud neznámý pachatel spáchal na ulici Jesenické v Bruntále přečin krádeže tím, že se vloupal do jedné ze zdejších prodejen, odkud odcizil různé druhy a množství stravenek, drobné mince, cigarety různých značek, druhů a množství, další tabákové výrobky a náplně do elektronických cigaret, čímž vznikla poškozené právnické osobě z Bruntálska celková hmotná škoda na majetku ve výši téměř 44 tisíc korun. Tuto trestnou činnost majetkového charakteru nyní prověřují policisté z Obvodního oddělení v Bruntále a jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k nálezu odcizených financí, stravenek a tabákových výrobků lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na bruntálské policejní číslo 974 731 651.

Objasnění krádeže mobilního telefonu v krnovském baru

V těchto dnech policisté z krnovského Obvodního oddělení ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření ze spáchání přečinu krádeže 22letému místnímu muži, neboť tento okolo páté hodiny ranní 7. března letošního roku využil chvilkové nepozornosti 43leté ženy z Krnova a ze stolu jí odcizil volně odložený mobilní telefon v hodnotě 4 tisíce korun. Lustracemi v dostupných evidencích bylo prokázáno, že se u 22letého muže jedná o recidivu, poněvadž byl v posledních třech letech pravomocně odsouzen a potrestán rozsudkem Okresního soudu v Bruntále k nepodmíněnému trestu odnětí svobody. Celá záležitost je nadále v prověřování ze strany krnovských policistů a bruntálských kriminalistů.

NOVOJIČÍNSKO:

Požár bytu na ulici Štramberské v Příboře

Přibližně hodinu po půlnoci 11. března 2020 došlo na ulici Štramberské v Příboře k požáru bytu ve třetím nadzemním podlaží jednoho z bytových domů. Po oznámení se na místo dostavili nejen profesionální hasiči a dobrovolní hasiči z Příbora, Kopřivnice, Štramberku a Nového Jičína, ale také místně příslušní policisté, kteří ihned v úzké součinnosti provedli evakuaci devíti osob z pěti bytů. Vzhledem k tomu, že se 35letý místní muž, jenž je nájemcem bytu, kde požár vznikl, nadýchal zplodin hoření, byl sanitním vozidlem Rychlé záchranné služby převezen k lékařskému vyšetření a ošetření do novojičínské nemocnice. Podle vyjádření vyšetřovatele Hasičského záchranného sboru v Novém Jičíně byl ohniskem požáru gauč v obývacím pokoji bytu a celková hmotná škoda na majetku byla vyčíslena na finanční částku ve výši bezmála 300 tisíc korun. Ke zranění žádné jiné ze zúčastněných osob nedošlo a celá záležitost je nyní nadále prověřována ze strany příborských policistů a novojičínských kriminalistů pro důvodné podezření z naplnění skutkové podstaty přečinu obecného ohrožení z nedbalosti.

Pachatel vloupání do předškolního zařízení v Bílovci zadržen

V těchto dnech policisté z bíloveckého Obvodního oddělení ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření z přečinu krádeže ve stádiu pokusu 37letému muži z Přerovska, neboť tento okolo dvaadvacáté hodiny večerní 11. března letošního roku neoprávněně vstoupil na oplocený pozemek Mateřské školky na ulici Wolkerové v Bílovci, za pomocí kamene rozbil skleněnou výplň okna a vnikl do objektu tohoto předškolního zařízení. Zde rozkopl dveře do dalších místností, přičemž nic neodcizil, na zařízení však způsobil celkovou hmotnou škodu ve výši 4 a půl tisíce korun. Chvíli po svém protiprávním jednání majetkového charakteru byl zadržen službu konající bíloveckou policejní hlídkou a celá záležitost je nadále v prověřování ze strany novojičínských kriminalistů. Nyní se také prošetřuje a prověřuje, zda se 37letý muž nedopustil i další obdobné trestné činnosti.

Opava 13. března 2020

por. Bc. René Černohorský

komisař

Mobil:   +420 773 999 049 nebo +420 602 161 744

vytisknout  e-mailem