Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Informace z Opavska, Bruntálska a Novojičínska - 12. září 2019

Opavsko, Bruntálsko, Novojičínsko (4 případy) 

OPAVSKO:

Dopravní nehoda osobního automobilu s cyklistkou v Opavě-Kylešovicích

Přibližně dvacet minut po sedmnácté hodině 10. září 2019 řídil 21letý muž z Opavy osobní motorové vozidlo tovární značky Seat Altea po ulici Hlavní v Opavě-Kylešovicích, přičemž v křižovatce s ulicí Bíloveckou odbočoval vpravo ve směru do centra města a přitom nedal oproti dopravní značce „Dej přednost v jízdě“ přednost po hlavní silnici jedoucí 71leté ženě na svém jízdním kole, a to ve směru jízdy od obce Raduň rovněž do centra města. V prostoru křižovatky tak došlo ke střetu automobilu s pravým bokem jízdního kola a k pádu ženy na vozovku. Při této kolizní situaci utrpěla cyklistka zranění těžšího charakteru s nutností lékařského vyšetření, ošetření a hospitalizace v opavské Slezské nemocnici, s předpokládanou dobou léčení deseti až dvanácti týdnů. Orientační dechová zkouška vyzněla u obou účastníků dopravní nehody negativně, ke zranění žádné jiné ze zúčastněných osob nedošlo a celková hmotná škoda na majetku byla vyčíslena na finanční částku ve výši 6 tisíc korun. Celá záležitost je nadále v prověřování ze strany policistů ze Skupiny dopravních nehod Dopravního inspektorátu Územního odboru Policie České republiky v Opavě a opavských kriminalistů, poněvadž je zde důvodné podezření, že 21letý řidič svým jednáním naplnil skutkovou podstatu přečinu těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti.

BRUNTÁLSKO:

Dopravní nehodovost na Bruntálsku

K první vážnější dopravní nehodě ze dne 10. září 2019 vyjížděli policisté ze Skupiny dopravních nehod Dopravního inspektorátu Územního odboru Policie České republiky v Bruntále třicet minut po jedenácté hodině dopolední, a to k zahrádkářské kolonii Nová Cvilínská v Krnově. V té době místní 73letá žena jela na svém elektrickém jízdním kole, přičemž při jízdě v klesání v mírně pravotočivé zatáčce najela na drobný výtluk v komunikaci, nezvládla nadále řízení a upadla na zem. Při tomto si způsobila zranění lehčího charakteru s nutností lékařského vyšetření a ošetření v krnovské nemocnici. Orientační dechová zkouška vyzněla u cyklistky negativně a celková hmotná škoda na majetku byla vyčíslena na finanční částku ve výši jednoho tisíce korun.

Deset minut před patnáctou hodinou téhož dne došlo na přechodu pro chodce na ulici Nádražní ve Vrbně pod Pradědem k dopravní nehodě mezi 9letou dívkou, jež vedla své jízdní kolo a osobním motorovým vozidlem tovární značky Škoda Citigo, které řídila 43letá žena z Bruntálska. Dosavadním prověřováním bylo zjištěno, že nezletilá chodkyně měla náhle a bez rozhlédnutí vstoupit z chodníku na přilehlý přechod pro chodce, a to bezprostředně před přijíždějící automobil a ač řidička intenzivně brzdila, přesto došlo ke střetu mezi přední části vozu a levým bokem dívky. Ta po nárazu a odhození upadla na vozovku a vzniklo jí zranění lehčího charakteru s nutností lékařského vyšetření a ošetření. Ke zranění žádné jiné ze zúčastněných osob nedošlo, orientační dechová zkouška vyzněla u řidičky negativně a celková hmotná škoda na majetku byla vyčíslena na finanční částku ve výši 25 a půl tisíce korun.

Několik minut po patnácté hodině uvedeného dne řídil 22letý muž z Bruntálska motocykl tovární značky Honda CBR 1000 v obci Brantice, přičemž nepřizpůsobil rychlost jízdy svým schopnostem, nezvládl řízení, vyjel za pravý okraj komunikace, kde postupně narazil do dopravní značky „Zákaz odbočení vlevo“ a do přilehlého oplocení zahrady rodinného domu. Při dopravní nehodě utrpěl motocyklista zranění těžšího charakteru s nutností lékařského vyšetření a ošetření ve Fakultní nemocnici s Poliklinikou v Ostravě-Porubě. Orientační dechová zkouška u něj vyzněla negativně, ke zranění žádné jiné osoby nedošlo a celková hmotná škoda na majetku byla vyčíslena na finanční částku ve výši 80 tisíc korun.

Všechny tři výše popsané dopravní nehody jsou nadále v prověřování ze strany policistů Skupiny dopravních nehod Dopravního inspektorátu Územního odboru Policie České republiky v Bruntále a jakékoli svědecké informace k předmětným kolizním situacím lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na bruntálské policejní číslo 974 731 251.

NOVOJIČÍNSKO:

Případ krádeže televizoru v novojičínské nemocnici objasněn

V těchto dnech policisté z novojičínského Obvodního oddělení ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření z přečinu krádeže spáchaného ve formě spolupachatelství dvěma mužům ve věku 26 a 30 let z Nového Jičína, neboť tito kolem třetí hodiny ranní 7. září letošního roku odcizili na chodbě ortopedické ambulance v areálu nemocnice na ulici K nemocnici v Novém Jičíně zde instalovaný LCD televizor. Tuto televizi společnými silami vytrhli ze stěny a odnesli ji i s konzolí a s napájecím kabelem. Poškozené právnické osobě tak byla způsobena celková hmotná škoda ve výši nejméně 5 tisíc korun. Jejich případná obdobná trestná činnost majetkového charakteru je nadále v prověřování ze strany policistů z Obvodního oddělení v Novém Jičíně, a to v úzké spolupráci s novojičínskými kriminalisty.

Ujíždějící motocyklista byl dostižen fulneckými policisty

Službu konající policejní hlídka z fulneckého Obvodního oddělení stavěla deset minut před polednem 7. září 2019 na ulici Opavské ve Fulneku řidiče terénního motocyklu tovární značky Honda CRF 450, který jel ve směru na obec Děrnou, přičemž na dávané světelné i zvukové znamení majáku a rozsvícením nápisu STOP na služebním automobilu nereagoval, neustále zvyšoval rychlost motocyklu a snažil se policistům ujet. Přibližně po dvou kilometrech pronásledování sjel v obci Děrná ze silnice přes polní cestu na přilehlou louku, kde vlivem podklouznutí zadního kola motorky upadl na zem. Následně byl ihned zadržen zakročujícími policisty a prokázáním totožnosti byl v motocyklistovi zjištěn 29letý muž z Kopřivnice. Při výše popsané kolizní situaci nedošlo ke zranění žádné ze zúčastněných osob, nevznikla žádná škoda na majetku a odborné měření dechovými zkouškami prokázalo u muže kladné výsledky s hodnotami okolo 0,2 promile alkoholu v dechu. Také následně provedený test za pomocí testeru DrugWipe 5S na možnou přítomnost omamných a psychotropních látek či jedů v jeho byl pozitivní na návykové látky, a to na amphetamin/methamphetamin. Na výzvu se však motocyklista bezdůvodně odmítl podrobit lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu (krve a moči) v bílovecké nemocnici. Lustracemi v dostupných evidencích bylo dále prokázáno, že shora uvedený muž má v současné chvíli vysloven status neřidiče, poněvadž má Městským úřadem ve Frýdlantu nad Ostravicí vysloven platný zákaz řízení všech motorových vozidel do září roku 2020. Při osobní prohlídce policisté u muže nalezli i neoprávněně drženou plynovou pistoli se zásobníkem a se čtyřmi náboji. Celá záležitost je nadále v prověřování ze strany policistů z Obvodního oddělení ve Fulneku v úzké spolupráci s novojičínskými kriminalisty, přičemž již nyní je 29letý muž minimálně důvodně podezřelý ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání a také z protiprávního přestupkového jednání.

Opava 12. září 2019

por. Bc. René Černohorský

komisař

Mobil:   +420 773 999 049 nebo +420 602 161 744

vytisknout  e-mailem