Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Informace z Opavska, Bruntálska a Novojičínska - 10. února 2021

Zprávy z ÚO Opava (1), ÚO Bruntál (1) a ÚO Nový Jičín (1) - přehled kriminality a dopravní nehodovosti 

OPAVSKO:

Vloupání do objektu autoškoly na ulici Lepařové v Opavě

V přesně neustanovené době mezi osmnáctou hodinou podvečerní a dvacátou hodinou večerní dne 9. února letošního roku doposud neznámý pachatel spáchal na ulici Lepařové v Opavě zločin krádeže tím, že se v jednom ze zdejších domů, po vypáčení dveří se škodou ve výši 1 a půl tisíce korun, vloupal do kanceláře autoškoly, odkud odcizil projektor v hodnotě 6 tisíc korun. Poškozeným fyzickým i právnickým osobám tak vznikla celková hmotná škoda na majetku ve výši 7 a půl tisíce korun. Tuto trestnou činnost majetkového charakteru nyní prověřují policisté z Obvodního oddělení v Opavě a jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k nálezu odcizené elektroniky, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na opavské policejní číslo 974 737 651.

BRUNTÁLSKO:

Dopravní nehoda osobního automobilu a traktoru na Bruntálsku

Chvíli před jedenáctou hodinou dopolední 9. února 2021 řídil 50letý muž ze Šumperska osobní motorové vozidlo tovární značky Audi Q7 v obci Stará Ves, část Žďárský potok, přičemž předjížděl před sebou jedoucí vozidla. Při tomto manévru však prvně jedoucí traktor s pluhem začal odbočovat vlevo, na což 50letý řidič zareagoval tím, že začal intenzivně brzdit, uvedl vůz do částečného smyku, kolizní situaci v dopravě však nedokázal zabránit a přední pravou části svého automobilu narazil do levého boku traktoru, jenž řídil 41letý muž z Bruntálska. Ke zranění žádné ze zúčastněných osob nedošlo, orientační dechové zkoušky vyzněly u obou řidičů negativně a celková hmotná škoda na majetku byla vyčíslena na finanční částku ve výši 112 tisíc korun. Celou touto záležitostí se nyní zabývají policisté ze Skupiny dopravních nehod Dopravního inspektorátu Územního odboru Policie České republiky v Bruntálu, kteří prošetřují a prověřují způsob jízdy všech účastníků silničního provozu, tedy způsob předjíždění řidiče osobního automobilu i způsob odbočování shora uvedeného traktoristy.

NOVOJIČÍNSKO:

Případ podvodného jednání na internetových portálech

V těchto dnech komisař Oddělení hospodářské kriminality Služby kriminální policie a vyšetřování Územního odboru Policie České republiky v Novém Jičíně zahájil úkony trestního řízení ve věci přečinu podvodu, kterého se měl dopustit doposud neznámý pachatel tím, že prostřednictvím webových stránek nabízel prodej hardwarových komponentů určených k sestavení počítače, jenž by byl určen k těžbě kryptoměn (konkrétně se jedná o grafické karty různých výrobců), kdy tyto součástky po obdržení platby v kryptoměně Bitcoin v celkové výši 5.455 dolarů nedoručil, na opakované urgence neodpovídá, finanční prostředky do současnosti nevrátil a poškozenému 32letému muži z Novojičínska tak způsobil celkovou hmotnou škodu na majetku ve výši bezmála 117 tisíc korun. Jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele této trestné činnosti majetkového charakteru lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na bezplatnou linku tísňového volání Policie České republiky čísla 158. V této souvislosti policisté a kriminalisté upozorňují na protiprávní jednání obdobného charakteru prostřednictvím různých sociálních sítích, e-mailových adres i telefonických hovorů.

Policie České republiky tak apeluje na širokou veřejnost, aby všichni obyvatelé byli velmi obezřetní při nákupech na různých internetových portálech a na stránkách sociálních sítí.

„Upozorňujeme občany ale také právnické osoby a organizace, aby se vyvarovali zasílání finančních prostředků na neznámé bankovní účty nebo neznámým lidem. Velmi nebezpečné je provádět nákupy a následné finanční transakce mimo prověřené e-shopy či internetové obchody. V této souvislosti je nutné podotknout, že pod vidinou výhodné koupě mohou spoluobčané přijít o své finance a proto policisté opětovně zdůrazňují, aby se zboží nakupovalo pouze u důvěryhodných zdrojů, firem nebo osob“, konstatuje komisař por. Bc. René Černohorský (tiskový mluvčí Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje).

Opava 10. února 2021

por. Bc. René Černohorský

komisař

Mobil:   +420 773 999 049 nebo +420 602 161 744

vytisknout  e-mailem