Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Informace z Opavska, Bruntálska a Novojičínska - 10. března 2020

Zprávy z Opavska (3), z Bruntálska (3) a z Novojičínska (3) - přehled kriminality a dopravní nehodovosti 

OPAVSKO:

Úmyslné poškození několika automobilů v centru města Opavy

V přesně neustanovené době mezi patnáctou hodinou odpolední 5. března a sedmou hodinou ranní 6. března letošního roku doposud neznámý pachatel spáchal v centru Statutárního města Opavy přečin poškození cizí věci tím, že úmyslně poškodil několik osobních motorových vozidel. Ty byly zaparkovány na ulicích Růžová, U Pošty, Dolní náměstí a Solná a jednalo se ve dvou případech o automobily tovární značky Kia Ceed a dále o vozy značek Honda Civic, Škoda Octavia a Peugeot. Úmyslným poškrábáním laku karosérií na různých místech u pěti automobilů vznikla poškozeným fyzickým i právnickým osobám celková hmotná škoda na majetku ve výši téměř 180 tisíc korun. Tuto trestnou činnost majetkového charakteru nyní prověřují policisté z Obvodního oddělení v Opavě a jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k důvodům jejího protiprávního jednání a počínání, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na opavské policejní číslo 974 737 651.

Dopravní nehoda podnapilého řidiče osobního automobilu v Oticích

Okolo sedmnácté hodiny odpolední 7. března 2020 řídil 65letý muž z Opavska osobní motorové vozidlo tovární značky Mitsubishi po ulici Kylešovské v obci Otice a křižovatku se silnicí Hlavní chtěl projet rovně na ulici Slavkovskou a dále ve směru k obci Slavkov. Při průjezdu danou křižovatkou však nedal oproti dopravní značce „Stůj, dej přednost v jízdě“ přednost z levé strany jedoucímu osobnímu motorovému vozidlu tovární značky Škoda Octavia, které řídila 34letá žena z Opavska. Došlo tak ke střetu obou automobilů bez zranění zúčastněných osob a k celkové hmotné škodě na majetku ve výši 6 tisíc korun. Orientační dechová zkouška vyzněla u řidičky škodovky negativně, pozitivní však bylo odborné měření dechovými zkouškami u shora uvedeného muže. Ten nadýchal hodnoty více jak 1,9 promile alkoholu v dechu. K předchozímu požití alkoholických nápojů před jízdou se doznal, s naměřenými hodnotami souhlasil a na místě mu byl zadržen řidičský průkaz. Celá záležitost je nadále v prověřování ze strany policistů Skupiny dopravních nehod Dopravního inspektorátu Územního odboru Policie České republiky v Opavě.

Kolizní situace v dopravě silně podnapilého cyklisty v Opavě

Chvíli po osmnácté hodině podvečerní 7. března 2020 jel 28letý muž z Opavska na svém jízdním kole po účelové komunikaci ve směru od zahrádkářské osady Svatá Anna k ulici Olomoucké v Opavě. Když přijížděl k hlavní silnici spojující Opavu s obcí Slavkov tak uviděl, jak od Opavy jede automobil, proto prudce zabrzdil, ztratil rovnováhu a upadl na zem. Ke střetu mezi vozidlem a jízdním kolem nedošlo. Při pádu si cyklista způsobil zranění lehčího charakteru s nutností lékařského vyšetření a ošetření v opavské Slezské nemocnici. Odborným měřením dechovými zkouškami bylo prokázáno, že 28letý muž byl v době řízení jízdního kola v silně podnapilém stavu, kdy mu byly naměřeny pozitivní výsledky s hodnotami okolo 2,9 promile alkoholu v dechu. Celá záležitost je nadále v prošetřování ze strany policistů Skupiny dopravních nehod Dopravního inspektorátu Územního odboru Policie České republiky v Opavě.

BRUNTÁLSKO:

Případ krádeže zboží v krnovské drogérii

V době kolem půl dvanácté dopoledne 6. března letošního roku doposud neznámý pachatel spáchal v prodejně s drogistickým zbožím na ulici Hlavní náměstí v Krnově přečin krádeže tím, že odcizil volně vystavené zboží. Krádeží několika kusů parfémů různých značek a druhů (Bruno Banani a David Beckham) a hlavic zubních kartáčků značky Sonicare vznikla poškozené právnické osobě celková hmotná škoda na majetku ve výši bezmála 13 tisíc korun. Tuto trestnou činnost majetkového charakteru nyní prověřují policisté z Obvodního oddělení v Krnově a jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k nálezu odcizených věcí, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na krnovské policejní číslo 974 731 731.

Dopravní nehoda řidiče osobního automobilu s chodkyní

Pár minut před devátou hodinou ranní 7. března 2020 řídil 72letý muž z Bruntálska osobní motorové vozidlo tovární značky Fiat Punto po ulici Jesenické ve Vrbně pod Pradědem, přičemž při jízdě do centra města s největší pravděpodobností přehlédl na zdejším přechodu pro chodce zde jdoucí místní 49letou ženu a narazil do ní. Ta po střetu upadla na vozovku a způsobila si zranění lehčího charakteru s nutností lékařského vyšetření a ošetření v bruntálské nemocnici. Ke zranění žádné jiné ze zúčastněných osob nedošlo a orientační dechové zkoušky u obou účastníků kolizní situaci v dopravě vyzněly negativně. Celá záležitost je nadále v prošetřování a v prověřování ze strany policistů Skupiny dopravních nehod Dopravního inspektorátu Územního odboru Policie České republiky v Bruntále.

Vloupání do rodinného domu v Bruntále

V blíže neupřesněné době mezi 1. a 8. březnem tohoto roku doposud neznámý pachatel spáchal na ulici Jungmannové v Bruntále přečin porušování domovní svobody a přečin krádeže tím, že se vloupal do jednoho z rodinných domů, kdy z obytných prostor odcizil šperky z bílého a žlutého kovu (prsteny, řetízky a náušnice) a finanční prostředky v eurobankovkách, čímž poškozenému majiteli vznikla celková hmotná škoda na majetku odcizením cenností i poškozením zařízení ve výši téměř 68 tisíc korun. Tuto trestnou činnost majetkového charakteru nadále prověřují místně příslušní policisté z Obvodního oddělení v Bruntále v úzké spolupráci s bruntálskými kriminalisty, přičemž jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k nálezu odcizených šperků a financí, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na bruntálské policejní číslo 974 731 651 případně na bezplatnou linku tísňového volání Policie České republiky čísla 158.

NOVOJIČÍNSKO:

Vloupání do restaurace v obci Mořkov

V noční době mezi dvaadvacátou hodinou večerní 5. března a sedmou hodinou ranní 6. března tohoto roku doposud neznámá osoba spáchala na ulici Dolní v obci Mořkov přečin krádež tím, že se vloupala do zdejší provozovny pohostinství, přičemž z poza barového pultu odcizila různé druhy a množství cigaret značek LM, Marlboro, Petra a Sparta, čímž poškozené fyzické i právnické osobě vznikla celková hmotná škoda na majetku ve výši téměř 4 a půl tisíce korun. Toto protiprávní jednání majetkového charakteru nadále prověřují policisté z Obvodního oddělení v Novém Jičíně a jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k nálezu odcizeného zboží, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na novojičínské policejní číslo 974 735 651.

Vloupání do novojičínské garáže a odcizení elektro kola

Mezi sedmnáctou hodinou odpolední 6. března letošního roku a osmou hodinou ranní následujícího dne doposud neznámý pachatel spáchal na ulici Nerudové v Novém Jičíně přečin porušování domovní svobody a přečin krádeže tím, že se vloupal do garáže domu poškozeného 58letého místního muže a odcizil elektrické kolo značky Leader Fox Bend šedé barvy v hodnotě 20 tisíc korun. Tuto trestnou činnost majetkového charakteru nyní prověřují policisté z Obvodního oddělení v Novém Jičíně a jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k nálezu odcizeného jízdního kola, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na novojičínské policejní číslo 974 735 651.

Vloupání do budovy fulneckých společností

V přesně nezjištěné době mezi dvaadvacátou hodinou 6. března tohoto roku a devátou hodinou ranní následujícího dne doposud neznámý pachatel spáchal na ulici 1. Máje ve Fulneku přečin krádeže a přečin poškození cizí věci tím, že se vloupal do objektu soukromých společností. Z různých kanceláří následně odcizil dva obrazy, dámskou kabelku, finanční prostředky, notebook značky Acer černé barvy, mobilní telefon značky Sony Xperia a stravenky. Odcizením peněz, věcí a poškozením zařízení v prostorách budovy vznikla několika poškozeným právnickým i fyzickým osobám celková hmotná škoda na majetku ve výši bezmála 77 tisíc korun. Toto protiprávní jednání majetkového charakteru nadále prověřují policisté z Obvodního oddělení ve Fulneku a jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k nálezu odcizených věcí a financí, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na fulnecké policejní číslo 974 735 721.

Opava 10. března 2020

por. Bc. René Černohorský

komisař

Mobil:   +420 773 999 049 nebo +420 602 161 744

vytisknout  e-mailem