Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Informace z Opavska, Bruntálska a Novojičínska - 1. června 2021

Zprávy z ÚO Opava (4), z ÚO Bruntál (3) a z ÚO Nový Jičín (2) - přehled kriminality a dopravní nehodovosti 

OPAVSKO:

Odcizení volně odložené kabelky z nákupního vozíku v opavském supermarketu

Přibližně třicet minut po osmnácté hodině podvečerní 28. května tohoto roku doposud neznámý pachatel spáchal v prodejních prostorách supermarketu na ulici Hlučínské v Opavě-Kateřinkách přečin krádeže a přečin neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku tím, že využil chvilkové nepozornosti poškozené 58leté místní ženy a z nákupního vozíku jí odcizil volně zavěšenou dámskou koženou béžovou kabelku. V ní se nacházela peněženka, různé osobní doklady, platební karty, tři mobilní telefony značek Nokia a Xiaomi, klíč s dálkovým ovládáním k osobnímu automobilu, svazek klíčů a finanční prostředky na hotovosti, vše ve výši bezmála 19 tisíc korun. Tuto trestnou činnost majetkového charakteru nyní intenzivně prověřují policisté z Obvodního oddělení v Opavě a jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k nálezu odcizených věcí, dokladů, platebních karet a financí, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na opavské policejní číslo 974 737 651 případně na bezplatnou linku tísňového volání Policie České republiky čísla 158.

Odcizení volně odložených věcí v altánu na ulici Sady Svobody v Opavě

Doposud neznámý pachatel spáchal okolo dvaadvacáté hodiny večerní 28. května letošního roku v Sadech Svobody v Opavě přečin krádeže a přečin neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku tím, že odcizil volně odložené věci. Ve zdejším altánku v místě zvaném Ptačí vrch odcizil dámskou kabelku značky HM černé barvy, plátěný batoh značky Adidas černé barvy a sportovní tašku značky Puma růžovočerné barvy. V těchto příručních zavazadlech se nacházely peněženky, osobní doklady, platební karty, parfémy a různé druhy kosmetiky, elektronické cigarety, svazky klíčů, powerbanka, různé druhy oblečení (bílý svetr, černá šála, černá mikina, plátěná čepice černé barvy, pletené rukavice vínové barvy) a různé finanční prostředky na hotovosti, čímž čtyřem poškozeným fyzickým osobám vznikla celková hmotná škoda na majetku ve výši téměř 12 tisíc korun. Toto protiprávní jednání majetkového charakteru nadále prověřují policisté z Obvodního oddělení v Opavě a jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k nálezu odcizených věcí, dokladů, platebních karet a financí, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na opavské policejní číslo 974 737 651.

Krádež zboží v opavském supermarketu má na svědomí místní recidivista

V těchto dnech policisté z opavského Obvodního oddělení ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření ze spáchání přečinu krádeže 23letému místnímu muži, neboť tento pár desítek minut po šestnácté hodině odpolední 30. května letošního roku odcizil v supermarketu na ulici Dukelské v Opavě volně vystavené zboží v hodnotě 269 korun. Láhev alkoholu si uschoval pod bundu a po průchodu přes pokladní zónu bez úhrady byl zadržen všímavými zaměstnanci prodejny. Následně byl předán službu konající policejní hlídce, přičemž lustracemi v dostupných evidencích bylo prokázáno, že se u něj jedná o recidivu, poněvadž byl v posledních třech letech pravomocně odsouzen a potrestán rozsudkem Okresního soudu v Opavě k nepodmíněnému trestu odnětí svobody se zkušební dobou, kterou však nejen tímto porušil. Dále bylo zjištěno, že na 23letého muže vydal opavský Okresní soud příkaz k dodání do výkonu trestu odnětí svobody, takže byl shora uvedený muž ihned omezen na svobodě a poté eskortován a dodán do ostravské věznice. Celá záležitost je nadále v prověřování ze strany opavských policistů a kriminalistů pro důvodné podezření i z další jeho obdobné trestné činnosti majetkového charakteru.

Řidič osobního automobilu po dopravní nehodě v Hlučíně ujížděl

Pár minut po patnácté hodině odpolední 31. května 2021 řídil 49letý muž z Opavska osobní motorové vozidlo tovární značky Ford Focus po ulici U Bašty v Hlučíně, přičemž na zdejším parkovišti při svém couvání narazil do zde zaparkovaného osobního motorového vozidla tovární značky Mazda 6, které zde odstavila místní 26letá žena. Po střetu shora uvedený muž nezastavil a z ulice U Bašty ujížděl po ulici Ostravské, ač se jej okamžitě snažil zastavit právě zde přítomný strážník hlučínské Městské policie a další dvě svědkyně události.

Daný skutek byl oznámen i službu konajícím policistů z Obvodního oddělení v Hlučíně, přičemž jedna z policejních hlídek chvíli poté zaregistrovala shora uvedený osobní automobil značky Ford Focus jak stojí u areálu fotbalového hřiště v obci Markvartovice. Ve voze se na místě řidiče nacházel výše jmenovaný 49letý muž, který spal. Na výzvu se tento řidič bezdůvodně odmítl podrobit orientační dechové zkoušce a rovněž bezdůvodně odmítl i lékařské vyšetření spojené s odběrem biologického materiálu (krve nebo moči). Vzhledem k tomu, že 49letý muž jevil známky silné podnapilosti a byla zde důvodná obava, že by ve svém možném protiprávním jednání (řízení motorového vozidla pod vlivem alkoholických nápojů) mohl pokračovat, zakročující policisté rozhodli o jeho zadržení a umístění na protialkoholní záchytné stanici v Opavě k vystřízlivění. Ke zranění žádné ze zúčastněných osob nedošlo a celková hmotná škoda na majetku byla vyčíslena na finanční částku ve výši 80 tisíc korun. Celá záležitost je nadále v intenzivním prošetřování a prověřování ze strany hlučínských policistů v úzké spolupráci s opavskými kriminalisty.

BRUNTÁLSKO:

Sprejerství, úmyslné poškození reklamních plachet a mobilního WC v Krnově

V blíže neustanovené době mezi sedmnáctou hodinou odpolední 27. května a jedenáctou hodinou dopolední 28. května letošního roku doposud neznámý pachatel spáchal v Krnově, v části zvané Ježník přečin poškození cizí věci tím, že na zdejším volně přístupném staveništi úmyslně poškodil nejméně tři reklamní plachty, které postříkal sprejem oranžové barvy. Stejným sprejem postříkal a takto poškodil i zde instalované mobilní plastové WC, čímž několika právnickým osobám vznikla celková hmotná škoda na majetku ve výši 9 a půl tisíce korun. Tuto trestnou činnost majetkového charakteru nyní prověřují policisté z Obvodního oddělení v Krnově a jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k důvodům jejího protiprávního jednání a chování, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na krnovské policejní číslo 974 731 731.

Dopravní nehoda motocyklisty slovenské národnosti na Bruntálsku

Pár minut před šestnáctou hodinou odpolední 29. května 2021 řídil 70letý muž slovenské národnosti svůj motocykl tovární značky Suzuki 650 ve směru od obce Malá Morávka na Karlovou Studánku, přičemž při průjezdu mírné pravotočivou zatáčkou dostal na mokrém povrchu vozovky smyk, vyjel za pravý okraj komunikace a sjel do silničního příkopu. Při pádu utrpěl motocyklista zranění levé horní končetiny a byl sanitním vozidlem převezen k lékařskému vyšetření a ošetření do bruntálské nemocnice. Ke zranění žádné jiné ze zúčastněných osob nedošlo, orientační dechová zkouška vyzněla u shora uvedeného 70letého muže negativně a celková hmotná škoda na majetku byla vyčíslena na finanční částku ve výši 30 tisíc korun. Celá záležitost je nadále v prošetřování ze strany policistů Skupiny dopravních nehod Dopravního inspektorátu Územního odboru Policie České republiky v Bruntále.

Silniční kontrolou v Horním Benešově byl zjištěn rychle jedoucí podnapilý řidič automobilu

Chvíli před desátou hodinou dopolední 31. května 2021 službu konající policejní autohlídka z Dopravního inspektorátu Územního odboru Policie České republiky v Bruntále v rámci dohledu nad bezpečností a plynulostí silničního provozu stavěla v obci Horní Benešov řidiče osobního motorového vozidla tovární značky Škoda Felicia, a to 20letého muže z Frýdeckomístecka, kterému v zastavěné oblasti s nejvyšší povolenou rychlostí 50 km/h byla silničním radarovým rychloměrem naměřena rychlost 61 km/h.

Při následné silniční kontrole bylo prokázáno, že shora uvedený 20letý muž řídí automobil po předchozím požití alkoholických nápojů, kdy odborné měření dechovými zkouškami u něj zjistily pozitivní výsledky s hodnotami okolo 0,3 promile alkoholu v dechu. Řidič s naměřenými hodnotami souhlasil, předchozí požití alkoholických nápojů před jízdou plně doznal, o lékařské vyšetření spojené s odběrem biologického materiálu (krve nebo moči) nepožádal, na místě mu byl zadržen řidičský průkaz a bylo mu zakázáno řízení všech motorových vozidel do dalšího rozhodnutí a opatření. Celá záležitost je nadále v prošetřování ze strany bruntálských dopravních policistů.

NOVOJIČÍNSKO:

Dopravní nehoda podnapilého řidiče osobního automobilu na Novojičínsku

Třicet minut po patnácté hodině odpolední 29. května 2021 řídil 35letý muž z Novojičínska osobní motorové vozidlo tovární značky Ford Mondeo po silnici čísla I/57 (ulice Revoluční) ve směru od obce Bludovice u Nového Jičína na obec Kunín, přičemž se při projíždění pravotočivou zatáčkou plně nevěnoval řízení (podle svého tvrzení měl s největší pravděpodobností mikro spánek), vyjel vlevo mimo vozovku a narazil do betonové podezdívky oplocení zdejšího domu. Po střetu na místě dopravní nehody nesetrval, nepřivolal policisty, ale odešel pryč. Po chvíli se však na místo vrátil a již zde přítomným policistům ze Skupiny dopravních nehod Dopravního inspektorátu Územního odboru Policie České republiky v Novém Jičíně se podrobil odbornému měření dechovými zkouškami. Těmi bylo prokázáno, že je v silně podnapilém stavu, kdy mu byly naměřeny pozitivní výsledky s hodnotami okolo 2,1 promile alkoholu v dechu. Na výzvu policistů se 35letý muž podrobil lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu (krve), na místě mu byl zadržen řidičský průkaz a bylo mu zakázáno řízení všech motorových vozidel do dalšího rozhodnutí a opatření. Při dopravní nehodě nedošlo ke zranění žádné ze zúčastněných osob a celková hmotná škoda na majetku byla vyčíslena řádově v několika tisíci korunách. Celá záležitost je nyní nadále prověřována ze strany novojičínských policistů a kriminalistů pro důvodné podezření z naplnění skutkové podstaty přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Odcizení pracovního nářadí z kůlen na pozemku novojičínského rodinného domu


V přesně neustanovené době mezi třiadvacátou hodinou večerní 29. května a dvanáctou hodinou polední 30. května letošního roku doposud neznámý pachatel spáchal na ulici Lesní v Novém Jičíně přečin porušování domovní svobody a přečin krádeže tím, že neoprávněně vstoupil na oplocený pozemek jednoho z rodinných domů. Následně na tomto soukromém pozemku vešel do dvou kůlen, ze kterých odcizil akumulátorový vyžínač oranžovo-černé barvy, akumulátorovou motorovou pilu oranžové barvy a akumulátorový plotostřih oranžovo-černé barvy vše značky Husqvarna, dále různé akumulátorové baterie a nabíječky značek Husqvarna a Bosch, dvoje zahradní nůžky a sadu dílenských klíčů. Z lednice v přilehlé zahradní pergole odcizil 10 kilogramů masa, láhve alkoholu a vín, nerezový tác, sklenice, indukční vařič, sadu kuchyňských nožů, kuchyňské nůžky a petangové koule, čímž poškozené 69leté místní ženě vznikla celková hmotná škoda na majetku ve výši nejméně 41 tisíc korun. Tuto trestnou činnost majetkového charakteru nyní prověřují policisté z Obvodního oddělení v Novém Jičíně a jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k nálezu odcizeních věcí, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na novojičínské policejní číslo 974 735 651 případně na bezplatnou linku tísňového volání Policie České republiky čísla 158.

Opava 1. června 2021

por. Bc. René Černohorský

komisař

Mobil:   +420 773 999 049 nebo +420 602 161 744

vytisknout  e-mailem