Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Informace z Opavska - 30. května 2024

Zpráva z ÚO Opava (1x) - Úspěch opavských policistů při 8. ročníku Rallye Rejvíz 2024 

OPAVSKO / MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ:

Moravskoslezskou policii na květnové prestižní soutěži Rallye Rejvíz 2024 v Jeseníkách reprezentovali policisté z Oddělení hlídkové služby Opava a získali stříbrné medaile

Krajské ředitelství policie Moravskoslezského kraje při 8. ročníku Rallye Rejvíz 2024 reprezentovalo tříčlenné družstvo složené z policistů Oddělení hlídkové služby Územního odboru Policie České republiky v Opavě.

Tato každoroční akce se v květnu letošního roku konala v Jeseníkách a zúčastnilo se jej patnáct prvosledových policejních hlídek z jednotlivých krajů České republiky a z Inspektorátu cizinecké policie Ruzyně a rovněž i dalších sedm desítek týmů lékařských i nelékařských posádek z České republiky i ze zahraničí.

Cílem velmi náročného dne i noci bylo zvládnutí všech připravených situací, o kterých se účastníci dozvídali bezprostředně před jejich plněním. Mezi úkoly například patřilo vyjednávání s údajným pachatelem závažné trestné činnosti, krizová komunikace, záchrana rukojmí, ocitnutí se v přestřelce mezi nebezpečným pachatelem a policisty, poskytnutí základní první pomoci, resuscitaci zraněné osoby s nepřímou srdeční masáži i za použití automatizovaného externího defibrilátoru, záchrana tonoucí osoby, prvotní zajištění a ohledání místa činu vraždy, využití hlásné služby a spolupráce s dalšími složkami Integrovaného záchranného systému prostřednictvím vysílaček, mobilních telefonů i v přímém kontaktu na daném místě události. Ověřovala se však i zručnost soutěžících při řízení motorových vozidel mezi kužely apod.

Na 8. ročník srovnávacího cvičení v rámci 27. ročníku Mezinárodního odborného metodického zaměstnání a soutěže pro posádky zdravotnických záchranných služeb Rallye Rejvíz 2024 byli vysláni policisté z OHS Opava, a to jako velitel pprap. Vojtěch Tögel, jako řidič pprap. Ondřej Tögel a třetím členem byl pprap. Adam Mareta.

Na prvním místě prestižní soutěže s počtem 7195 bodů skončil trojčlenný tým policistů z Oddělení hlídkové služby Brno, druhé místo obsadili naši borci z Oddělení hlídkové služby Opava s počtem 7120 bodů a třetí místo patří policistům ze společného družstva obvodních oddělení Mariánské Lázně a Cheb.

Závěrem je nutno podotknout, že reprezentanty Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje připravovali instruktoři ze Školního policejního střediska ve Frýdku-Místku a vše bylo zaměřeno na teoretické i praktické zvládnutí různých modelových situací, na rozbor typových činností, na vyjednávání a na krizovou komunikaci, na jízdu zručnosti, ale i na základy první pomoci. Na velmi intenzivní přípravě opavské prvosledové hlídky, která probíhala ve frýdeckomísteckých prostorách Školního policejního střediska, se podílelo celkem sedm instruktorů služební přípravy, kteří měli na starost taktiku služebních zákroků, procvičování první pomoci, seznamování budoucích soutěžících s krizovou komunikací a zaměřili se i na nácvik různých modelových situací.

Gratulace vítězům, čest poraženým a velké poděkování patří nejen trojici policejních reprezentantů moravskoslezského kraje, jejich přímým nadřízeným ale také i všem instruktorům v době intenzivní přípravy a samotné soutěže.

Opava 30. května 2024

por. Bc. René Černohorský

komisař

Mobil:            +420 773 999 049 nebo +420 602 161 744

vytisknout  e-mailem