Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Informace z Opavska - 28. srpna 2018

Opava - Dopravní nehoda nákladního a osobního automobilu s dvojicí nezletilých dívek v Hlučíně a další... (6 případů) 

Vloupání do restaurací v obcích Suché Lazce a Podvihov

V noční době z 23. na 24. srpna 2018 se doposud neznámý pachatel vloupal v areálu fotbalového hřiště na ulici Na Pískovně v Opavě, městské části Suché Lazce do zdejší restaurace, odkud odcizil tři láhve alkoholu různých značek a kovové mince, vše v hodnotě nejméně 3 a půl tisíce korun. Další škoda ve výši 1 a půl tisíce korun vznikla vypáčením mříže a okna na daném objektu. Přečinem krádeže tak byla místní poškozené organizaci a právnické osobě způsobena celková hmotná škoda na majetku ve výši přes 5 tisíc korun. Tento případ nyní prověřují policisté z Obvodního oddělení v Opavě a jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na opavské policejní číslo 974 737 651.

Obdobný skutek se stal v blíže neustanovené době od půlnoci do čtvrté hodiny odpolední 26. srpna tohoto roku na ulici Polomské v Opavě, městské části Podvihov. Po vypáčení okna se doposud neznámá osoba vloupala do místní restaurace a odcizila elektronické počítadlo na tržbu z hracího kulečníku a různé druhy a množství kartónů cigaret a tabákových výrobků, čímž poškozené právnické osobě vznikla celková hmotná škoda na majetku ve výši přes 9 tisíc korun. Škoda 1 tisíc korun také byla způsobena na zařízení pohostinství. Tento přečin krádeže prověřují policisté z Obvodního oddělení v Hradci nad Moravicí a jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k nálezu odcizených věcí, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na hradecké policejní číslo 974 737 731.

Krádež zboží v opavském hypermarketu objasněna

Policisté z opavského Obvodního oddělení dne 25. srpna tohoto roku ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření z přečinu krádeže 37letému místnímu muži, neboť tento chvíli před sedmou hodinou podvečerní téhož dne v hypermarketu na ulici Těšínské v Opavě odcizil zboží v hodnotě bezmála 6 tisíc korun. Volně vystavené zboží (různé druhy a množství kosmetických přípravků, oděvů, bižutérie a sluneční brýle) si nejprve dal do nákupního vozíku, poté se schoval do zkušební kabinky a všechny věci si uschoval do své tašky, přičemž se snažil bez úhrady projít pokladní zónou. Zde však byl zadržen pracovníkem bezpečnostní ochranné služby prodejny a následně byl předán k nutným procením úkonům službukonající přivolané policejní hlídce. Případné další protiprávní jednání obdobného majetkového charakteru je u výše uvedeného podezřelého muže nadále prověřováno ze strany opavských policistů a kriminalistů.

Vloupání do rodinného domu v Hlučíně

V době kolem osmé hodiny večerní 25. srpna letošního roku doposud neznámý pachatel spáchal na ulici Malánky v Hlučíně přečin porušování domovní svobody, přečin krádeže, přečin poškození cizí věci a přečin neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku tím, že se vloupal do jednoho z rodinných domů. Po rozbití dveří tak vnikl přes sklepní prostory do obytné části domu, přičemž odcizil pánskou příruční tašku, pánskou peněženku, finanční částku na hotovosti ve výši téměř 6 tisíc korun, různé osobní doklady, platební kartu, láhev alkoholu, klíče, aku vrtačku, rozbrušovačku a elektrickou vrtačku vše značky Makita zelené barvy, čímž vznikla poškozeným osobám celková hmotná škoda na majetku ve výši 15 a půl tisíce korun. Tato trestná činnost majetkového charakteru je nadále v prověřování ze strany policistů z Obvodního oddělení v Hlučíně v úzké spolupráci s opavskými kriminalisty a jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k nálezu odcizených věcí, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na hlučínské policejní číslo 974 737 701.

Vniknutí do sklepních prostor v bytovém domě na ulici Gudrichové v Opavě

Z 26. na 27. srpna 2018 doposud neznámý pachatel spáchal na ulici Gudrichové v Opavě přečin krádeže a přečin porušování domovní svobody tím, že neoprávněně vstoupil na oplocený pozemek jednoho z bytových domů, následně prohledal zvýšené přízemí a sklepní prostory, odkud odcizil dvě zavařeniny a na místě zkonzumoval jablko a otevřel a ochutnal mléko a cukr moučku. Poškozené majitelce tak vznikla celková hmotná škoda na majetku ve výši do 100 korun a tento případ trestné činnosti majetkového charakteru nyní prověřují policisté z Obvodního oddělení v Opavě. Jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na opavské policejní číslo 974 737 651.

Vloupání do prodejny v obci Slavkov

V těchto dnech policisté z Obvodního oddělení v Opavě zahájili úkony trestního řízení ve věci přečinu krádeže, kterého se dopustila doposud neznámá osoba tím, že se v blíže neupřesněné době z 25. na 27. srpna letošního roku vloupala do prodejny smíšeného zboží na ulici Jubilejní v obci Slavkov. Po prohledání provozovny došlo k odcizení různých druhů a množství alkoholických nápojů, cigaret a dalších tabákových výrobků, rovněž byl vytržen a odcizen ve zdi zabudovaný trezor s finanční hotovostí ve výši 70 tisíc korun. Poškozená opavská právnická osoba následně upřesní přesný rozsah způsobené škody, celá záležitost je nyní v intenzivním prověřování ze strany opavských policistů a kriminalistů a jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k nálezu odcizených věcí a finančních prostředků, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na opavské policejní číslo 974 737 651.

Dopravní nehoda nákladního a osobního automobilu s dvojicí nezletilých dívek v Hlučíně

Dne 27. srpna 2018 komisař Služby kriminální policie a vyšetřování Územního odboru Policie České republiky v Opavě zahájil úkony trestního řízení ve věci přečinu ublížení na zdraví z nedbalosti, kterého se mohl dopustit 31letý muž z Frýdku-Místku. Ten totiž chvíli po jedenácté hodině dopolední téhož dne řídil po ulici Ostravské v Hlučíně nákladní motorové vozidlo tovární značky Mercedes Benz s přívěsem, a to ve směru od Ostravy na Opavu, přičemž se s největší pravděpodobností plně nevěnoval řízení nákladní soupravy a nedokázal včas zareagovat na před ním zastavující osobní motorové vozidlo tovární značky Ford Mondeo. Místní 42letý řidič tohoto automobilu zastavil před přechodem pro chodce, aby tak umožnil stojícím chodcům přejít na druhou stranu k budově Kulturního domu. Nákladní vůz se tak střetl se zadní části osobního vozu, kdy náraz odhodil osobní automobil na chodník a na dvě zde stojící nezletilé chodkyně. Dívky ve věku 10 a 13 let utrpěly zranění lehčího charakteru s nutností leteckého transportu k lékařskému vyšetření a k ošetření do Fakultní nemocnice s Poliklinikou v Ostravě-Porubě. Ke zranění žádné jiné ze zúčastněných osob nedošlo, orientační dechové zkoušky vyzněly u obou řidičů motorových vozidel negativně a celková hmotná škoda na majetku byla poškozenými osobami vyčíslena na finanční částku ve výši 110 tisíc korun. Celá záležitost je nadále v prověřování ze strany opavských policistů a kriminalistů.

Opava 28. srpna 2018

por. Bc. René Černohorský

komisař

Mobil:  +420 773 999 049 nebo +420 602 161 744

vytisknout  e-mailem