Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Informace z Opavska - 15. prosince 2014

Opava - Stabilizátor dělostřelecké miny se nacházel v kmeni stromu na katastru obce Háj ve Slezsku a další...(6 případů) 

 

Odcizení nafty z pracovních strojů na katastru obce Dolní Benešov, část Zábřeh

V noční době ze dne 10. na 11. prosince 2014 doposud neznámý pachatel spáchal na katastru obce Dolní Benešov, část Zábřeh přečin krádeže tím, že u rekonstruované silnice ve směru na Kravaře odcizil ze zde zaparkovaných pracovních strojů celkem 165 litrů motorové nafty v hodnotě 5 700 korun. Další škoda ve výši 3 tisíce korun vznikla vypáčením víček palivových nádrží. Případ prověřují policisté z obvodního oddělení v Hlučíně, kteří na telefonním čísle 974 737 701 přijmou jakoukoli informaci, byť i anonymní, která by vedla ke zjištění osoby pachatele či k nálezu odcizeného paliva.


41letý muž z Opavska nezaplatil natankovaný benzín a neoprávněně řídil osobní automobil

Kravařští policisté z obvodního oddělení na základě provedeného vyšetřování sdělili v těchto dnech podezření z přečinu krádeže a podezření z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání 41letému muži z Opavska, neboť tento v ranních hodinách v polovině měsíce listopadu letošního roku natankoval na benzínové čerpací stanici na ulici Štěpánkovické v Kravařích 15 litrů etanolu a 20 litrů benzínu do osobního motorového vozidla tovární značky Peugeot 106 a od čerpací stanice odejel, aniž by načerpané pohonné hmoty zaplatil. Svým protiprávním jednáním tak způsobil celkovou hmotnou škodu na majetku ve výši 1 100 korun. V daném případě se nejedná o přestupek proti majetku, ale o přečin krádeže, poněvadž se u shora jmenovaného muže jedná o recidivu, kdy byl v posledních 3 letech pravomocně odsouzen a potrestán rozsudkem Okresního soudu v Opavě. Dále bylo zjištěno, že mařil i výkon úředního rozhodnutí, protože v uvedené době řídil automobil, ač má tuto činnost v současné chvíli zakázanou příslušným správním orgánem.


Vloupání do motorových vozidel na teritoriu opavského obvodního oddělení

Policisté z obvodního oddělení v Opavě v posledních dnech přijali tři oznámení o případech vloupání do motorových vozidel. Poškození zajisté i svou mírou přispěli k protiprávnímu jednání majetkového charakteru, poněvadž cenné věci nechali sice v uzamčených automobilech, ale na viditelných místech a zřejmě tak přilákali pozornost doposud neznámých pachatelů.
V podvečerních hodinách dne 11. prosince 2014 se neznámý pachatel vloupal do osobního motorového vozidla značky Škoda Fabia, které bylo zaparkováno na parkovišti hypermarketu na ulici Těšínské v Opavě. Ze zadního sedadla byl následně odcizen viditelně odložený notebook značky Lenovo černé barvy v hodnotě 6 tisíc korun, škoda na automobilu činí 1 tisíc korun a tato záležitost je prověřována pro spáchání přečinu krádeže.
Druhý obdobný případ se stal v podvečerních hodinách dne 13. prosince letošního roku na ulici K Muntlochu v obci Budišovice, kdy po vloupání do osobního motorového vozidla značky Škoda Fabia byla odcizena kabelka s různými osobními doklady, se svazkem klíčů a s kosmetikou. Dále byl odcizen i červený cestovní kufr, ve kterém se nacházely oděvy a elektronika. Odcizeny tak byly věci v celkové hodnotě 45 tisíc korun a škoda na zařízení vozu byla vyčíslena na finanční částku ve výši 20 tisíc korun.
K přečinům krádeže a poškození cizí věci došlo i v pozdních večerních hodinách téhož dne na ulici Přerovecké v Opavě, městské části Suché Lazce, kdy rovněž po rozbití skleněné výplně okna dveří se škodou ve výši 5 tisíc korun doposud neznámá osoba vnikla do kabiny zde zaparkovaného nákladního motorového vozidla značky Daf a odcizila viditelně odložený notebook značky Acer v hodnotě 10 tisíc korun a finanční částku na hotovosti ve výši 37 tisíc korun.

Opavští policisté a kriminalisté v této souvislosti žádají širokou veřejnost o větší obezřetnost ke svému majetku a cennostem a v případě odchodu od svého automobilu, aby si lidé zkontrolovali řádné uzamčení a uzavření dveří i oken vozu. Dále nabádají k tomu, aby tašky, kabelky, notebooky, peněženky, mobilní telefony a různé jiné obdobné věci nezůstaly v motorových vozidlech na viditelných místech, ale aby si je majitelé vzali s sebou nebo je alespoň z vnitřních prostor uschovali do zavazadlových a krytých částí automobilů.


Krádež železných trubek z neoploceného pozemku na katastru obce Píšť

Dne 13. prosince 2014 policisté z obvodního oddělení v Hlučíně započali úkony trestního řízení ve věci přečinu krádeže, kterého se dopustil neznámý pachatel tím, že v blíže neustanovené době od začátku měsíce prosince do 13. 12. 2014 odcizil z neoploceného pozemku kolem koňských stájí na ulici K Obecníku v obci Píšť celkem 200 kusů volně odložených železných trubek a 10 kusů železných jeklů, vše v celkové hodnotě 9 a půl tisíce korun. Jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k nálezu odcizených věcí lze kdykoli, byť i anonymně, telefonicky sdělit na hlučínské policejní číslo 974 737 701.


Stabilizátor dělostřelecké miny se nacházel v kmeni stromu na katastru obce Háj ve Slezsku

Dne 13. prosince 2014 před třetí hodinou odpolední telefonicky oznámila na bezplatnou linku tísňového volání čísla 158 Policie České republiky 38letá žena z Ostravy, že před chvíli nalezla v lesním porostu na katastru obce Háj ve Slezsku pravděpodobně nějakou munici. Na místo se ihned dostavila hlučínská policejní hlídka, která oznámení ověřila a zjistila, že se v kmeni jednoho ze stromů, a to ve výšce 3 metry nad zemí, nachází zcela zřejmě viditelný kovový předmět. Na místo poté přijel i přivolaný policejní pyrotechnik z výjezdové skupiny v Olomouci a opavští hasiči HZS, kdy byl následně zajištěn a odborně znehodnocen stabilizátor dělostřelecké miny ráže 120 mm, jenž pochází z období 2. světové války.


Případy výtržnictví a fyzických napadení v centru města Opavy

Během nedělního dne policisté z obvodního oddělení v Opavě prověřovali a nadále i vyšetřují několik případů výtržnictví a fyzických napadení v centru Statutárního města Opavy.
Hodinu po půlnoci dne 14. prosince letošního roku 24letý muž z Opavy spáchal před rockovým klubem na ulici Čapkové v Opavě přečin výtržnictví tím, že po předchozí slovní rozepři fyzicky napadl dvěma údery pěstí do oblasti hlavy 21letého muže z Opavy a způsobil mu lehké zranění, což si vyžádalo jednorázové lékařské vyšetření a ošetření poškozeného muže v opavské Slezské nemocnici.
Zhruba o dvě hodiny později, tedy kolem třetí hodiny ranní, doposud neznámý pachatel spáchal obdobný přečin výtržnictví v jedné z heren na ulici U Jaktařské brány v Opavě, kde bezdůvodně opakovanými údery pěstí do obličeje fyzicky napadl 36letého muže z Opavy. Ke zranění napadeného muže nedošlo, byly mu však poškozeny dioptrické brýle se škodou ve výši 3 tisíce korun.
Ke třetímu fyzickému napadení došlo v odpoledních hodinách téhož dne před objektem herny na ulici Horní náměstí v Opavě. Přečinu výtržnictví a ublížení na zdraví se zde dopustil 41letý muž z Opavy tím, že fyzicky napadl 37letého muže z Uherského Hradiště, a to jedním úderem do oblasti čelisti a způsobil mu zranění středně těžkého charakteru, které si vyžádalo jeho lékařské vyšetření a ošetření ve Slezské nemocnici v Opavě s dobou léčení 5 týdnů. Při prováděném prověřování celého incidentu opavští policisté zjistili, že napadený 37letý muž z Uherskohradišťska je v evidenci celostátního pátrání, a to na základě žádosti Okresního státního zastupitelství v Uherském Hradišti. Po nutných procesních úkonech a po lékařském ošetření byl tento muž umístěn do policejní cely při územním odboru Policie České republiky v Opavě a následujícího dne byl eskortován do budovy státního zastupitelství v Uherském Hradišti k dalšímu opatření.

 

 

Opava 15. prosince 2014

por. Bc. René Černohorský
komisař
skupina tisku a prevence Opava

 

vytisknout  e-mailem