Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Informace z Novojičínska - 5. srpna 2022

Zpráva z ÚO Nový Jičín ohledně poděkování za záchranu lidského života 

Poděkování za poskytnutí první pomoci

Ředitel Územního odboru Policie České republiky v Novém Jičíně plk. JUDr. Ing. Tomáš Kvíčala ve čtvrtek odpoledne 4. srpna 2022 poděkoval osmnáctiletému studentovi Gymnázia Příbor za jeho pohotovou reakci vedoucí k záchraně lidského života.

Pan Ladislav poskytl v závěru letošního školního roku první pomoc staršímu muži, který v Příboře při chůzi po chodníku upadl a způsobil si krvácející poranění v oblasti hlavy. Výše uvedený mladý muž celou situaci zahlédl z okna budovy gymnázia a bez váhání vyběhl ven a zraněnému poskytl rychlou první pomoc. Zastavil krvácení a muže uložil do stabilizované polohy. Na místo také ihned dorazila službu konající policejní autohlídka z Obvodního oddělení Příbor a k ošetření zranění poskytla obvazový materiál. Okamžitě byla přivolána i lékařská záchranná služba, která si pacienta převzala k dalšímu vyšetření a ošetření.

Touto cestou novojičínští policisté vyjádřili panu Ladislavovi upřímné poděkování za projevenou duchapřítomnost, odvahu a ochotu poskytnout první pomoc v rizikové situaci. Takové pomoci si bezesporu velmi vážíme a děkujeme za ní.


Krajské ředitelství policie Moravskoslezského kraje
oddělení prevence
por. Bc. Marika Jeličová
4. srpna 2022

por. Bc. René Černohorský

komisař

Mobil:   +420 773 999 049 +420 602 161 744

vytisknout  e-mailem