Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Informace z Novojičínska - 13. června 2022

Zpráva z ÚO Nový Jičín ohledně případu na železničním přejezdu ve Studénce 

NOVOJIČÍNSKO:

Neznámý řidič nákladního automobilu riskantně vjel na železniční přejezd ve Studénce

V těchto dnech policisté z Obvodního oddělení ve Studénce prošetřují a prověřují veškeré indicie k případu, který se stal pár minut před třináctou hodinou odpolední 6. června 2022 na ulici Nádražní ve Studénce na Novojičínsku.

Jak bylo dosavadními prvotními procesními úkony zjištěno, tak sedm minut před třináctou hodinou odpolední 6. června letošního roku blíže neustanovený řidič nákladního motorového vozidla celo červené barvy, a to dodávkového typu podobnému tovární značky Renault (kabina vozu s nástavbou, úložná nákladní plocha pod plachtou) vjel ze strany ulice 2. května ve směru k ulici Nádražní ve Studénce na zabezpečený železniční přejezd v době, kdy již bylo v činnosti výstražné světelné a zvukové zabezpečovací zařízení a střídavě blikala světla červené barvy. Podle všech dostupných informací řidič daného automobilu před železničním přejezdem přibrzdil, poté však i přesto, že bylo v provozu výstražné zařízení, vjel do prostoru železničních kolejí a před vozem i za ním se téměř bezprostředně a okamžitě sklopily závory.

Daný železniční svršek má tří koleje, přičemž první dvě blíže k ulici 2. května slouží jako železniční trať vedoucí z Ostravy do Přerova a opačně, třetí kolej většinou slouží jako manipulační, například k posunování nákladních vlakových souprav a vagónů. Neznámý řidič přesně nezjištěné dodávky s pravděpodobnou mezinárodní registrační značkou Polské republiky po vjetí na chráněný železniční přejezd zůstal stát co nejblíže výše zmiňované třetí koleji. Přibližně po padesáti sekundách projel pomalou rychlostí za zadní části nákladního automobilu osobní rychlostní vlak s označením Regiojet. Vzhledem k tomu, že vůz stál téměř až u manipulační třetí koleji, bezprostředně nehrozila kolizní situace. Jakmile vlak projel a zabezpečovací závory se zvedly, neznámý řidič s dodávkovým vozem odejel po ulici Nádražní neznámo kam. Ke zranění žádné ze zúčastněných osob nedošlo a rovněž nevznikla žádná hmotná škoda na majetku.  

Od začátku ledna roku 2021 do dnešního dne bylo v prostoru křížení železniční tratě s pozemní komunikací na ulici Nádražní ve Studénce řešeno novojičínskými policisty 12 různých přestupkových jednání a chování účastníků v dopravě, a to na úseku bezpečnosti a plynulosti silničního provozu.

Celou záležitostí se nadále intenzivně zabývají studénečtí policisté, a to v úzké spolupráci nejen s novojičínskými kriminalisty, ale také s dalšími policisty Územního odboru Policie České republiky v Novém Jičíně. Jakékoli informace, které by vedly ke zjištění dosud přesně nezjištěného řidiče blíže neupřesněného nákladního motorového vozidla (větší dodávkový vůz pravděpodobně s polskou mezinárodní registrační značkou), lze kdykoli osobně či telefonicky sdělit policistům z Obvodního oddělení ve Studénce na jejich služebně nebo na čísle 974 735 761 případně kdykoli telefonicky zavolat, byť i anonymně, na bezplatnou linku tísňového volání Policie České republiky čísla 158. Za jakoukoli pomoc při řádném objasnění celé věci policisté děkují.

www.uschovna.cz/zasilka/ZB2PHVTN7EX5CJ2E-IVY

Opava 13. června 2022

por. Bc. René Černohorský

komisař

Mobil:   +420 773 999 049 nebo +420 602 161 744

vytisknout  e-mailem