Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Informace z Moravskoslezského kraje - 8. září 2021

Zpráva z MSK - Výslednost dopravně bezpečnostní akce v Moravskoslezském kraji 

MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ:

V průběhu celého úterního dne, tedy 7. září 2021, se na různých místech Moravskoslezského kraje policisté zdejšího Krajského ředitelství Policie České republiky zúčastnili plánované a předem připravované dopravně bezpečnostní akce, která byla převážně zaměřena na řidiče motorových i nemotorových vozidel v souvislosti s možným požíváním alkoholických nápojů a jiných omamných a psychotropních látek či jedů (návykových látek) před jízdou nebo během řízení dopravního prostředku.

Celého opatření se zúčastnilo přes 250 policistů z dopravní i z pořádkové policie, tedy z jednotlivých dopravních inspektorátů, z obvodních oddělení i ze Speciální pořádkové jednotky v rámci Krajského ředitelství Policie Moravskoslezského kraje v Ostravě.

Při dohledu nad bezpečností a plynulostí silničního provozu bylo zastaveno a zkontrolováno 2.353 účastníků silničního provozu (řidiči dvoustopých či jednostopých motorových i nemotorových vozidel a chodci), přičemž bylo zjištěno 250 dopravních přestupků. Blokovou pokutou na místě bylo vyřešeno 223 případů porušení zákona a 27 skutků bylo oznámeno příslušnému správnímu orgánu k dalšímu projednání a opatření.

Orientační dechové zkoušky či odborná měření dechovými zkouškami prokázaly přítomnost alkoholických nápojů v dechu u 13 účastníků silničního provozu (11x přestupkové jednání, 2x přečin ohrožení pod vlivem návykové látky) a provedenými testy na možnou přítomnost jiných návykových látek v těle řidiče byly prokázány 4 případy.

Mezi hlavní přestupky při porušení silničního zákona patřilo držení telefonu nebo jiného hovorového či záznamového zařízení (48x), nepoužití bezpečnostních pásů (13x) a nepoužití zádržného systému u dětí (2x), překročení stanovené rychlosti jízdy (11x) a nevyhovující technický stav vozidla (21x). Dále pak jízda - řízení automobilu bez řidičského průkazu (8x), bez příslušného řidičského oprávnění (5x), nepředložení dokladu o zákonném pojištění odpovědnosti za provoz vozidla (6x) a jízda vozidel v příslušných úsecích silnic a dálnic bez dálniční známky (4x).

Obdobné dopravně bezpečnostní akce preventivního i represivního charakteru budou následovat i v dalších dnech, týdnech a měsících letošního roku, a to v rámci celorepublikových a celokrajských vyhlášených opatření. Bezpečnost a plynulost silničního provozu budou policisté sledovat i dalšími připravovanými akcemi na teritoriích jednotlivých územních odborů v Bruntále, Frýdku-Místku, Karviné, Novém Jičíně, Opavě a Ostravě.

Opava 8. září 2021

por. Bc. René Černohorský

komisař

Mobil:   +420 773 999 049 nebo +420 602 161 744

vytisknout  e-mailem