Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Informace z Moravskoslezského kraje - 11. února 2020

Zpráva z Moravskoslezského kraje - dopravně bezpečnostní akce na alkohol 

MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ:

Ač o uplynulém víkendu meteorologové předpovídali špatné klimatické podmínky, které budou na začátku tohoto týdne v souvislosti s přechodem orkánu Sabine přes území České republiky, přesto se policisté Krajského ředitelství Policie Moravskoslezského kraje zúčastnili v pondělí 10. února 2020 plánované a předem připravované dopravně bezpečnostní akce, která byla převážně zaměřena na řidiče motorových i nemotorových vozidel v souvislosti s možným požíváním alkoholických nápojů a jiných omamných a psychotropních látek či jedů před jízdou nebo během řízení dopravního prostředku.

Větší přítomnost policistů velených do přímého výkonu služby byla včerejšího dne i velmi vhodná pro možnou okamžitou reakci na problémy nejen v dopravě, které by mohly vzniknout po působení silného větru na území nejen našeho kraje.

Celého opatření se zúčastnilo na 250 policistů z dopravní i z pořádkové policie, tedy z jednotlivých dopravních inspektorátů, z obvodních oddělení i ze Speciální pořádkové jednotky v rámci moravskoslezského krajského ředitelství Policie České republiky.

Při dohledu nad bezpečností a plynulostí silničního provozu bylo zastaveno a zkontrolováno 2.061 účastníků silničního provozu (řidiči dvoustopých či jednostopých motorových i nemotorových vozidel a chodci), přičemž bylo zjištěno 229 dopravních přestupků. Blokovou pokutou na místě bylo vyřešeno 212 případů porušení zákona a 17 skutků bylo oznámeno příslušnému správnímu orgánu k dalšímu projednání a opatření.

Orientační dechové zkoušky či odborná měření dechovými zkouškami prokázaly přítomnost alkoholických nápojů v dechu u 9 účastníků silničního provozu (8x přestupkové jednání, 1x přečin ohrožení pod vlivem návykové látky) a provedenými testy na možnou přítomnost jiných návykových látek v těle řidiče byl prokázán 1 případ.

Mezi hlavní přestupky při porušení silničního zákona patřilo nepoužití bezpečnostních pásů (21x) a nepoužití zádržného systému u dětí (4x), překročení stanovené rychlosti jízdy (13x) a nevyhovující technický stav vozidla (43x).

Obdobné dopravně bezpečnostní akce preventivního i represivního charakteru budou následovat i v dalších dnech, týdnech a měsících letošního roku, a to v rámci celorepublikových a celokrajských vyhlášených opatření. Bezpečnost a plynulost silničního provozu budou policisté sledovat i dalšími připravovanými akcemi na teritoriích jednotlivých územních odborů v Bruntále, Frýdku-Místku, Karviné, Novém Jičíně, Opavě a Ostravě.

Opava 11. února 2020

por. Bc. René Černohorský

komisař

Mobil:   +420 773 999 049 nebo +420 602 161 744

vytisknout  e-mailem