Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Informace z Bruntálska a Novojičínska - 14. prosince 2021

Zprávy z ÚO Bruntál (2) a ÚO Nový Jičín (2) - přehled kriminality a dopravní nehodovosti 

BRUNTÁLSKO:

Dopravní nehoda řidiče osobního automobilu a chodkyně na Bruntálsku

Dvacet minut před osmnáctou hodinou podvečerní 12. prosince 2021 řídil 69letý muž z Krnova osobní motorové vozidlo tovární značky Škoda Fabia v obci Úvalno, přičemž s největší pravděpodobností přehlédl 69letou ženu z Bruntálska, která přecházela vozovku mimo vyznačený přechod pro chodce a za velmi snížené viditelnosti byla oblečená v tmavém oblečení bez případných reflexních prvků. I když se snažil řidič bezprostředně střetu vyhnout a strhl řízení automobilu vlevo, přesto došlo k nárazu pravého zpětného zrcátka vozu do boku těla chodkyně. Ta následně upadla na zem a bylo jí způsobeno zranění lehčího charakteru s nutností lékařského vyšetření a ošetření v krnovské nemocnici. Ke zranění žádné jiné ze zúčastněných osob nedošlo, orientační dechové zkoušky vyzněly u obou účastníků kolizní situace v dopravě negativně a celková hmotná škoda na majetku byla vyčíslena na finanční částku ve výši 2 tisíce korun. Celá záležitost je nadále v intenzivním prošetřování a prověřování ze strany policistů Skupiny dopravních nehod Dopravního inspektorátu Územního odboru Policie České republiky v Bruntále.

Dopravní nehoda řidiče osobního motorového vozidla na Bruntálsku

Deset minut před devátou hodinou ranní 13. prosince 2021 řídil 65letý muž z Bruntálska osobní motorové vozidlo tovární značky Škoda Octavia mezi obcemi Horní Benešov a Lichnov, přičemž při průjezdu levotočivou zatáčkou dostal na zledovatělém povrchu vozovky smyk, vyjel za levý okraj komunikace, sjel do koryta přilehlého potoka a zde automobil převrátil na střechu. Při této dopravní nehodě utrpěl řidič i jeho 64letá spolujezdkyně z Bruntálska zranění lehčích charakterů s nutností lékařského vyšetření a ošetření v krnovské nemocnici. Ke zranění žádné jiné osoby nedošlo, orientační dechová zkouška u řidiče vyloučila jeho případné předchozí požití alkoholických nápojů před jízdou a celková hmotná škoda na majetku byla vyčíslena na finanční částku ve výši 50 tisíc korun. Tento případ je nadále v gesci policistů ze Skupiny dopravních nehod Dopravního inspektorátu Územního oboru Policie České republiky v Bruntále.

NOVOJIČÍNSKO:

Vloupání do příručního skladu u prodejny na ulici Hřbitovní v Novém Jičíně

V přesně neustanovené době mezi třetí a šestou hodinou ranní 12. prosince letošního roku doposud neznámý pachatel spáchal na ulici Hřbitovní v Novém Jičíně přečin krádeže tím, že se po násilném odstranění visacího zámku vloupal do příručního skladu na nákladové rampě zdejší prodejny smíšeného zboží. Z této kovové plechové skříně na pečivo následně odcizil dvě plastové přepravky s dvaceti kusy koblížků, s deseti kusy loupáků, se čtyřmi balení vek, se dvěma knedlíky a se dvěma chleby, čímž poškozené právnické osobě z Ostravy vznikla celková hmotná škoda na majetku ve výši téměř 800 korun. Tuto trestnou činnost majetkového charakteru nadále prověřují policisté z Obvodního oddělení v Novém Jičíně a jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k nálezu odcizeného zboží, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na novojičínské policejní číslo 974 735 651.

Případ výtržnictví podnapilého recidivisty v obci Studénka

V těchto dnech policisté ze studéneckého Obvodního oddělení zahájili úkony trestního řízení směřující k řádnému prověření a k objasnění všech skutečností, které nasvědčují tomu, že se jistý 44letý muž z Bílovce patnáct minut po jednadvacáté hodině večerní 12. prosince tohoto roku měl v prostorách pivního baru na ulici Butovické ve Studénce dopustit přečinu výtržnictví. Jak bylo doposud prokázáno, tak shora uvedený muž měl ve výše uvedené době jako host provozovny slovně napadnout obsluhu, a to 48letou místní ženu, která mu vzhledem k jeho podnapilosti odmítla dále podat a prodat alkoholické nápoje. Poté své vyhrůžky fyzického napadení a projevy vulgárního chování učinil i vůči dalším přítomným hostům a rovněž i proti přivolaným strážníkům Městské policie Studénka. Vzhledem k jeho silné podnapilosti následně zakročující policejní hlídka rozhodla o jeho dodání na protialkoholní záchytnou stanici v Opavě k vystřízlivění. Lustracemi v dostupných evidencích bylo dále prokázáno, že se u shora jmenovaného muže jedná o recidivu, poněvadž byl v posledních třech letech pravomocně odsouzen a potrestán rozsudkem Okresního soudu v Novém Jičíně k nepodmíněnému trestu odnětí svobody za přečin výtržnictví, který již v minulosti vykonal. Celá záležitost je nadále v prověřování ze strany studéneckých policistů, a to v úzké spolupráci s novojičínskými kriminalisty.

Opava 14. prosince 2021

por. Bc. René Černohorský

komisař

Mobil:   +420 773 999 049 nebo +420 602 161 744

vytisknout  e-mailem