Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Informace z Bruntálska - 15. dubna 2021

Zpráva z ÚO Bruntál - objasnění majetkové trestné činnosti v krnovské nemocnici 

BRUNTÁLSKO:

Zaměstnanci krnovské nemocnice zadrželi 65letého recidivistu při krádeži

V uplynulých dnech komisař Služby kriminální policie a vyšetřování Územního odboru Policie České republiky v Bruntále zahájil trestní stíhání 65letého muže z Přerova jako obviněného ze spáchání zločinu vydírání a jako obviněného ze spáchání přečinů krádeže a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, za což mu hrozí trest odnětí svobody na dvě léta až osm let.

Jak bylo dosavadním prověřováním a následným vyšetřováním zjištěno, tak muž se měl chvíli před polední dobou dne 6. dubna letošního roku pohybovat v přízemí hlavní budovy Sdruženého zdravotnického zařízení na ulici I. P. Pavlova v Krnově, přičemž se na oddělení magnetické resonance se měl vloupat do jedné z místností pro nemocniční personál. Zde z volně odloženého batohu měl odcizit peněženku s finančními prostředky ve výši 3.700 korun, s různými osobními doklady a s platebními kartami, vše ke škodě 35letého muže z Opavska. Poškozený zaměstnanec se však v době krádeže nacházel v blízkosti místa činu, protiprávní jednání bezprostředně zaregistroval a snažil se pachatele majetkové trestné činnosti zadržet. Uchopil mu tehdy neznámou osobu za oděv a následně zezadu kolem těla, avšak tento muž se mu snažil vysmeknout trhavými pohyby a dokonce ze svého oblečení vytáhl kapesní kovový zavírací nůž, který se několikráte snažil otevřít. Při tomto poškozenému zdravotníkovi a rovněž i jeho dalším spolupracovníkům měl vyhrožovat napadením a fyzickou likvidací, pokud jej nepustí. Tato skutečnost se postupně odehrála nejen v místnosti pro personál zdravotnického zařízení, ale také na chodbě i před vchodem do budovy. Mezitím se přítomným zaměstnancům podařilo společnými silami muže nejen řádně zadržet, zpacifikovat a vyrazit mu kapesní nůž z jeho ruky, ale také přivolat strážníky Městské policie v Krnově a službu konající policejní autohlídku z Obvodního oddělení v Krnově.

V době incidentu i po něm nedošlo ke zranění žádné ze zúčastněných osob a celou záležitostí se následně ihned zabývali nejen krnovští policisté, ale také i krnovští a bruntálští kriminalisté.

Dalšími procesními úkony bylo zjištěno, že chvíli předtím, tedy ve stejný den ale na jiném místě v krnovské nemocnici se obviněný měl vloupat do místnosti lékařů a odcizil osobní doklady, platební karty a finanční částku na hotovosti ve výši 2.600 korun.

Lustracemi v dostupných evidencích bylo také prokázáno, že se u 65letého muže jedná o recidivu, poněvadž byl posledních třech letech pravomocně odsouzen a potrestán rozsudkem Okresního soudu v Břeclavi mimo jiné pro přečin krádeže k nepodmíněnému trestu odnětí svobody v délce šedesáti měsíců, který vykonal začátkem prosince loňského roku.

Vzhledem k výše uvedeným skutečnostem komisařka z krnovského Oddělní obecné kriminality Služby kriminální policie a vyšetřování podala návrh na vzetí obviněného muže do vazby, což bylo ze strany Okresního státního zastupitelství a následně i ze strany Okresního soudu v Bruntále akceptováno a 65letý muž byl vzat do ostravské vazební věznice, kde se i v současné době nachází.

K osobě obviněného muže lze sdělit, že se jedná o recidivistu, který byl v minulosti již 26 krát soudně trestán a jeho shora uvedená trestná činnost je nadále ve vyšetřování ze strany krnovských a bruntálských kriminalistů. V intenzivním prošetřování a v prověřování je však i jeho případné další obdobné protiprávní jednání a chování majetkového charakteru, a to převážně ve zdravotnických zařízeních a v nemocničních institucích a v objektech v rámci celé České republiky, jako jsou například města Svitavy, Pardubice, Náchod, Rychnov nad Kněžnou, Ostrava, Olomouc a Vyškov.

Opava 15. dubna 2021

por. Bc. René Černohorský

komisař

Mobil:   +420 773 999 049 nebo +420 602 161 744

vytisknout  e-mailem