Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
podhomepage

Policie České republiky – Služba cizinecké policie

 

Informace pro vývojáře

Dne 15. 01. 2018 byl zprovozněn modul webové služby Internetové aplikace Ubyport-TEST, který je určen především vývojářům programového vybavení ubytovatelů, umožňující robotické zasílání dat na server ubyport.policie.cz.  

V tomto testovacím prostředí si vývojáři mohou otestovat automatizaci zasílání dat, přihlášení k webové službě a zpětnou odezvu. Technický popis webové služby Ubyport-TEST je uveden v dokumentu UbyPortPr5.pdf.

Testovací verze webové služby není určena k oznamování ubytovaných cizinců ubytovatelem a nesmí obsahovat osobní údaje. Data, která budou ubytovateli při testování zasílat na server ubyport.pcr.cz musí být smyšlená a nesmí v žádném případě autentizovat konkrétní osobu.

Přístupová oprávnění obdrží vývojáři po registraci, která je totožná s registrací ubytovacího zařízení "Žádost o registraci ubytovacího zařízení" s těmito rozdíly:

  1. Do rubriky "Adresy ubytovacího zařízení" se uvede adresa sídla vývojové firmy.
  2. Do rubriky "Název ubytovacího zařízení" se  uvede „TEST WS - a název vývojové firmy"
  3. Do ostaních rubrik se uvedou údaje vývojové firmy
  4. Rubrika "Počet:" se uvede vždy číslice 1
  5. Do rubriky "Poznámka:" se uvede text: „TEST WS - a název firmy". Do této rubriky lze dále uvést i další upřesňující informace dle potřeby.
  6. Vygenerovaná „Žádost o registraci ubytovacího zařízení“  se zašle na adresu reguby@pcr.cz. Do E-mailové položky „Předmět“ se uvede text: „TEST WS registrace“.  Přihlašovací údaje Ředitelství služby cizinecké policie zašle na adresu elektronické pošty (e-mailu) uvedenou v „Žádosti o registraci ubytovacího zařízení“.

Více informací o implementaci webové služby Ubyport-TEST je uveřejněno v článku „Nejčastější dotazy (FAQ)“ na internetové adrese:  http://www.policie.cz/clanek/nejcastejsi-dotazy-faq-problematika-oznamovani-ubytovanych-cizincu-ubytovatelem.aspx, nebo přímo v článku FAQ pro vývojáře.

Lze zasílání dat do Ubyportu nějakým způsobem automatizovat? - Policie České republiky

01.03.2018 byla zprovozněna Webová služba Ubyport pro ubytovatele.

vytisknout  e-mailem