Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
hl. m. Praha název

Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy

Informace pro občany

Počátkem příštího týdne se v Praze 5 – Smíchov uskuteční do této doby vůbec největší taktické cvičení, pořádané Krajským ředitelstvím policie hlavního města Prahy. 

Taktické cvičení, jehož tématem je „teroristický útok v obchodním centru“, se uskuteční nedlouho po půlnoci osmnáctého června.

Abychom předešli jakémukoli vyděšení veřejnosti, upozorňujeme již v tuto chvíli na to, že se v rámci zmiňovaného cvičení bude pohybovat v oblasti Prahy 5 – Smíchov, konkrétně u zastávky Anděl, větší počet jak figurantů, tak i příslušníků jednotlivých složek IZS, tedy policistů, záchranářů a hasičů.

Na tomto cvičení také participují Magistrát hlavního města Prahy, Městská policie hlavního města Prahy, Dopravní podnik hlavního města Prahy a Městská část Praha 5. I zaměstnanci těchto složek budou cvičení přítomni.

Větší část cvičení se uskuteční uvnitř nákupního centra, nicméně dílčí úkony se budou odehrávat i na místech veřejnosti přístupných. Tyto venkovní prostory cvičení budou řádně označeny a budou dozorovány policisty a strážníky Městské policie hlavního města Prahy.

Apelujeme v tuto chvíli na širokou veřejnost. Pokud byste měli v úterý po půlnoci cestu touto lokalitou, respektujte prosím pokynů přítomných policistů či strážníků. Ti budou připraveni poskytnout potřebné informace jak o tom, co se v místě události v danou chvíli děje, případně poradit i s náhradními trasami, jak místo konání cvičení obejít nebo objet.

Další část cvičení se bude odehrávat ve Fakultní nemocnici Motol, kde bude nastaven traumaplán odpovídající takto mimořádné situaci a všichni zranění budou ze Smíchova do nemocnice transportováni. I v nemocnici budou pořadatelé, kteří budou nezúčastněnou veřejnost informovat o tom co se děje a kam jít, aby se jim dostalo potřebného ošetření či lékařské péče. Respektujte prosím instrukce, rady a doporučení zmiňovaného personálu.

por. Mgr. Tomáš Hulan 14. 6. 2019

vytisknout  e-mailem