Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Informace ke stíhání pracovníků MPSV

Tisková zpráva Útvaru odhalování korupce a finanční kriminality služby kriminální policie a vyšetřování (ÚOKFK SKPV) k obvinění pracovníků Ministerstva práce a sociálních věcí (MPSV). 

Kriminalisté ÚOKFK SKPV se touto věcí zabývali od srpna letošního roku. Výsledkem intenzívního prověřování byla samotná realizace případu, v rámci které došlo v pondělí 1. října 2012 k obvinění prvního náměstka ministra práce a sociálních věcí a ředitele odboru IT MPSV z trestného činu podplacení (dle § 332 odst. 1 odst. 2 písm. a trestního zákoníku) a jejich zadržení jako obviněných. Následně jsme včera podali státnímu zástupci Obvodního státního zastupitelství pro Prahu 2 podnět k návrhu na vzetí do vazby, a to na oba obviněné muže. Státní zástupce náš podnět akceptoval a návrh na vzetí do vazby na obě obviněné osoby podal. Dnes byl rozhodnutím Obvodního soudu pro Prahu 2 náměstek ministra práce a sociálních věcí vzat do vazby.
 
K samotnému případu můžeme uvést, že předmět úplatku se týkal nabídnutí přidělení zakázky MPSV ve výši nejméně 100 milionů korun konkrétní obchodní společnosti. Přidělení této zakázky obviněné osoby měly podmiňovat stažením návrhu podaného touto obchodní společností na Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže pro nezákonný postup MPSV, který se týkal jiné veřejné zakázky zadané Ministerstvem vnitra a Ministerstvem práce a sociálních věcí.
 
V rámci samotné pondělní realizace v budově MPSV kriminalisté ÚOKFK SKPV zajistili jako věci důležité pro trestní řízení např. mobilní telefony, výpočetní techniku a zájmová elektronická data.
 
Na vyšetřování případu kriminalisté ÚOKFK SKPV nadále intenzívně pracují. V případě pravomocného rozsudku hrozí oběma obviněným mužům až šestiletý trest odnětí svobody.
 
 
pplk. Mgr. Jaroslav Ibehej
ÚOKFK SKPV
3. října 2012

vytisknout  e-mailem