Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Informace k úkonům NCOZ

Kriminalisté expozitury Olomouc Národní centrály proti organizovanému zločinu služby kriminální policie a vyšetřování (NCOZ) od pondělních ranních hodin prováděli úkony trestního řízení, které souvisely s podezřením na ovlivňování činnosti Krajského soudu v Brně – pobočka Zlín a Vrchního soudu v Olomouci. 

Policisté NCOZ v této věci zadrželi 4 osoby, následně byly 3 osoby obviněny z trestného činu podvod podle § 209 odst.1,5 písm. a) trestního zákoníku. Podle našich závěrů měla skupina osob oslovit osoby obžalované z jiné trestné činnosti s nabídkou, že ovlivní ve prospěch obžalovaných prvoinstanční trestní řízení vedené u Krajského soudu v Brně, pobočka Zlín a následně i odvolací řízení u Vrchního soudu v Olomouci. Za tímto účelem měla být požadována částka v řádech desítek milionů Kč. V rámci monitorovaného předstíraného převodu obvinění převzali za své služby vyšší finanční částku. Výsledek samotného trestního řízení však neovlivnili, ani toho ve skutečnosti nebyli schopni a poté, co byla věc Vrchním soudem v Olomouci vrácena Krajskému soudu v Brně, pobočka ve Zlíně, byli obžalovaní opět odsouzeni k nepodmíněným trestům odnětí svobody.

Na návrh dozorujícího státního zástupce Krajského státního zastupitelství v Brně vzal dne 12. února 2020 Okresní soud v Uherském Hradišti dva obviněné do vazby.

Více informací k případu zatím poskytovat nebudeme.


plk. Mgr. Jaroslav Ibehej
NCOZ SKPV
14. února 2020

vytisknout  e-mailem