Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Informace k úkonům NCOZ - aktualizace

Národní centrála proti organizovanému zločinu služby kriminální policie a vyšetřování (NCOZ) dnešního dne provádí souběžnou realizaci úkonů trestního řízení s Vojenskou policií. 

Úkony trestního řízení NCOZ se netýkají ani Ministerstva obrany ČR, ani Armády ČR. K úkonům Vojenské policie se vyjádřit nemůžeme. 

Věc realizovanou NCOZ dozoruje Okresní státní zastupitelství v Pardubicích. Více informací zatím poskytovat nebudeme. 


Aktualizace tiskové zprávy dne 21. listopadu 2023 v 19.00 hodin

Dne 21. listopadu 2023 obvinila Národní centrála proti organizovanému zločinu služby kriminální policie a vyšetřování (NCOZ) celkem 19 fyzických a 2 právnické osoby v souvislosti s podezřením na systémovou manipulaci veřejných zakázek vyhlašovaných Magistrátem města Pardubic a dalšími společnostmi, jejichž zřizovatelem je statutární město Pardubice. 

Trestní stíhání je vedeno pro trestné činy porušení povinnosti při správě cizího majetku dle § 220 trestního zákoníku, zjednání výhody při zadání veřejné zakázky, při veřejné soutěži a veřejné dražbě dle § 256 trestního zákoníku, přijetí úplatku dle § 331 trestního zákoníku, podplacení dle § 332 trestního zákoníku a zneužití pravomoci úřední osoby dle § 329 trestního zákoníku (dle podílu jednotlivých osob na trestné činnosti). Jedná se o trestné činy dílem dokonané a dílem ve stadiu pokusu. 

Všechny obviněné fyzické osoby jsou stále zadrženy a nadále probíhají úkony trestního řízení. Věc dozoruje Okresní státní zastupitelství v Pardubicích.

 

Aktualizace tiskové zprávy dne 23. listopadu 2023

Dne 23. listopadu 2023 byly 3 obviněné fyzické osoby vzaty soudem do vazby. Trestní stíhání dalších 16 obviněných fyzických osob probíhá na svobodě.
 


plk. Mgr. Jaroslav Ibehej
NCOZ SKPV
21. listopadu 2023

vytisknout  e-mailem