Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihočeského kraje

Incident z uplynulé soboty - doplnění informací

Jihočeský kraj - Při zákroku na sídlišti Máj mělo dojít k napadení muže. Odbor vnitřní kontroly ukončil šetření. (Hlasová schránka 974 221 116) 

V prostředí internetu, konkrétně na sociálních sítích, se v poslední době objevilo video, ze kterého si lidé, kteří ho shlédli, mohli udělat negativní obrázek o zákroku policistů na českobudějovickém sídlišti.
 
 Na dění v ulicích sídliště Máj  se o uplynulém víkendu přišlo podívat několik desítek občanů, kteří patrně nepatřili mezi účastníky shromáždění, ale  vlastní nepozorností se dostali do davu, proti kterému byl v tu chvíli prováděn zákrok. Mnozí z účastníků shromáždění házeli po policistech kamení, láhve a slovně i fyzicky je napadali.
 
Policisté jednají v době zákroku i mimo něj v souladu se zákonem tak, aby minimalizovali škody na majetku a co nejvíce chránili zdraví a životy občanů.  Lidé, kteří se přišli na zákrok pouze podívat, si mnohdy vlastní neopatrností neuvědomili, že se mohou dostat do přímého kontaktu ze zasahujícími policisty.
 
Incident, který byl natočen a později nabídnut v prostředí internetu veřejnosti, v němž  zasahující policista strčí do muže, který následně upadne na zem mezi zaparkovaná auta, byl již pracovníky odboru vnitřní kontroly prověřen. Z výpovědi dotyčného muže, který se sám, z vlastní iniciativy dostavil na Krajské ředitelství policie Jihočeského kraje, vyplývá, že si zpětně uvědomil svou chybu,  nebezpečnost a neopatrnost svého jednání. V době zákroku neuposlechl výzev policistů k ustoupení z cesty při eskortě zadržené osoby, a došlo tak ke střetu se zasahujícím policistou. Ani jeden z účastníků nebyl zraněn. Ze  závěru šetření pracovníků odboru vnitřní kontroly vyplynulo, že policista jednal v souladu se zákonem a nedopustil se žádného protiprávního jednání.
 
Policisté znovu žádají občany, aby se vyhnuli místům, kde by mohlo dojít k zákroku proti osobám dopouštějícím se protiprávního jednání.
 
Úkolem a cílem Policie České republiky  je zachovat ve městě pořádek, klid, ochránit majetek, zdraví a životy všech, jak jí ukládá zákon.
 
 Každý občan může být Policii České republiky svým chováním a jednáním nápomocen.
 
por. Bc. Lenka Holická

5. července 2013

vytisknout  e-mailem