Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
hl. m. Praha název

Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy

Incident v Thunovské - aktualizace

Policisté pátrají po mužích, kteří se účastnili incidentu v Thunovské ulici. 

V rámci prošetřování incidentu v Thunovské ulici z 6. února 2016 policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu výtržnictví. Tímto prošetřováním se kriminalistům podařilo standardními cestami ztotožnit více než dvacítku aktérů incidentu. Totožnost několika dalších zatím známá není, proto se obracíme na veřejnost s prosbou o pomoc s jejich identifikací.

Jestliže některého z mužů na fotografiích poznáváte, kontaktujte linku 158.

Závěrem nutno zmínit, že policisté při prošetřování obdobných případů nejprve využívají standardních metod ke zjištění totožnosti podezřelých nebo pachatelů trestné činnosti. Mezi tyto metody mimo jiné patří i dotaz v interních komunikačních systémech a ostatní operativní kroky. Zveřejnění pátrání ve sdělovacích prostředcích bývá až jednou z posledních variant. Tímto reagujeme na neoprávněnou kritiku ze strany některých medií, která vycházela pravděpodobně z neznalosti těchto postupů.

por. Bc. Jan Daněk – 9. 3. 2016

Aktualizace – Kriminalisté, kteří se zabývají tímto případem, z celé skupiny útočníků ztotožnili do této doby celkem 25 osob. Proti pěti z nich zahájili trestní stíhání pro podezření ze spáchání trestného činu výtržnictví. Tyto osoby se dopustily na místě veřejnosti přístupném výtržnosti tím, že útočily na účastníky shromáždění nebo po nich házely různé předměty. Tím tak hrubým způsobem narušily průběh tohoto ohlášeného shromáždění. Obvinění muži jsou ve věku od 18 do 28 let a stíhání je vedeno na svobodě.

Dalších dvacet osob z této skupiny je podezřelých z přestupku proti občanskému soužití a to proto, že se svým hrubým a aktivním jednáním, snažily vyvolat fyzický konflikt s účastníky ohlášené demonstrace. Za toto přestupkové jednání, které bylo oznámeno správnímu orgánu, hrozí pokuta až 20000 korun.

por. Bc. Jan Daněk – 13. 5. 2016

vytisknout  e-mailem