Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Incident s policistou v Otrokovicích

ZLÍNSKO: Dva cizince jsme prozatím propustili. 

Zlínští policisté se momentálně zabývají nepříjemným incidentem, který se stal v noci na neděli v jednom z otrokovických barů. V něm došlo k potyčce dvou cizinců s naším kolegou. Z dostupných informací vyplývá, že policista (ve svém volnu) měl s dvěma muži velmi živou diskusi. Všichni tři byli pod vlivem alkoholu. Když se jich obsluha zeptala, jestli je všechno v pořádku, přitakali, že ano. Když však vyšli ven, došlo k vyostření sporu. Muži se začali prát, přičemž náš kolega utrpěl tržnou ránu na hlavě a má několik podlitin a pohmožděnin.
Případ se vyšetřuje ve dvou rovinách. Služba kriminální policie a vyšetřování ve Zlíně má na starosti prověřování jednání dvou cizinců. Kvůli zraněním, která policista utrpěl, zjišťujeme, jestli se nedopustili násilného trestného činu. Původní podezření z loupežného přepadení se ale nepotvrdilo. Muži strávili noc v cele, teď jsou vyšetřováni na svobodě.
Jednáním našeho kolegy a jeho podílem viny se zabývá Generální inspekce bezpečnostních sborů. Vyšetřování i nadále pokračuje, zatím nebyl nikdo obviněn.
 
23. července 2013, mjr. Ing. Jana Macalíková

vytisknout  e-mailem