Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Karlovarský kraj název

Policie České republiky – KŘP Karlovarského kraje

II. velký úklid

V odpoledních a nočních hodinách se na Karlovarsku uskutečnila bezpečnostní akce.  

Odpoledne a v noci se na Karlovarsku uskutečnila již II. bezpečnostní akce, do které se zapojilo celkem 26 policistů,  kteří se zaměřili na pátrání po hledaných osobách, věcech  pocházejících z  trestné činnosti, zbraních,  střelivu, výbušninách a drogách.

Policisté také kontrolovali prodej cigaret a alkoholu, hráče v hernách, dodržování   pobytových podmínek cizinců a také se zaměřili na bezpečnost v silničním provozu. Kontrolám se nevyhnuly zahrádkářské a chatové kolonie v Karlových Varech, ani okolí místní tržnice. Akce se zúčastnili nejen policisté územního odboru  vnější služby Karlovy Vary, ale také kriminalisté, dopravní policisté a policisté z Oblastního ředitelství SCP PLzeň, odboru speciálních činností, skupiny služební kynologie Karlovy Vary. Do akce byli také nasazeni tři čtyřnozí policejní specialisté - Porta ( 5 let) specialistka na drogy a výbušniny, Fia (2roky) specialistka na vyhledávání zbraní, Sagan (7let) specialista na pátrání po osobách.

Bezpečnostní akce se jako vždy společně s policisty zúčastnili vedoucí územního odboru vnější služby plk.Mgr.Michal Šavrňa a kpt.Bc.Josef Šesták. Za Magistrát města Karlovy Vary a Městského úřadu Ostrov, byly přítomny pracovnice odboru sociálně právní ochrany. Média  zde zastoupila redaktorka televize Prima R1 Vřídlo Bc.Michaela Kousalová a kameraman Petr Molčan.

Policisté zkontrolovali celkem 14 restauračních zařízení v Karlových Varech a Ostrově. V restauračních zařízeních v Horních  Drahovicích, policisté nalezli 7 osob mladších 18 let, kteří zde popíjeli alkohol. Maximální hodnotu zde nadýchal mladík a to 0.86 promile alkoholu. Jednu osobu si převzala pracovnice odboru sociálně právní ochrany Karlovy Vary. V dalším případě byla obsluze uložena bloková pokuta. V další části Karlových Varů byla kotrolována 17 leté dívka, která nadýchala 0,58 promile alkoholu a policistům se přiznala, že alkohol jí koupila kamarádka.
 

Následně se policisté vydali na vlaková  nádraží v  Karlových Varech.
 

Při kontolách restaurací byly nalezeny a služebním psem označeny čtyři osoby, které měli u sebe drogy.

Akce pokračovala kontrolami restauračních  zařízení v Ostrově, okolí benzinových čerpacích stanic. Zde se policisté zaměřili na opuštěná místa, kde přespávají bezdomovci.

Podobné akce  budou v budoucnu pokračovat, neboť se  osvědčují. Celkem bylo u 8 osob do 18 let zjištěn alkohol, u 4 osob byla nalezena droga, zkontrolováno 56 osob, 14 restaurací a uložené 3 pokuty v dopravě.   

vytisknout  e-mailem