Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie Lbk

Policie České republiky – KŘP Libereckého kraje

Senioři jsou pro nás důležití

LIBEREC - Policisté vyrazili za seniory do obchodního centra. 

2Komunitní středisko Kontakt ve spolupráci s Libereckým krajem, městem Liberec, Ministerstvem práce a sociálních věcí a Krajskou radou seniorů Libereckého kraje připravilo oslavu mezinárodního dne seniorů, který připadá na 1. října. Oslavu naplánovali na 6. října v prostorách obchodního centra Forum v Liberci.

Ve společnosti Městské policie, Hasičského záchranného sboru, Českého červeného kříže, Týmu silniční bezpečnosti a řady dalších institucí přispěla svými preventivními radami a pestrým materiálem i Policie České republiky.

Policistky z oddělení tisku a prevence po celou dobu akce hovořily s penzisty, a jinými zájemci o zajímavých informacích z oblasti zabezpečení majetku, BESIP a kyberprostoru. Policistky upozorňovaly především na nebezpečí přibývajících podvodných telefonátů, emailů a na hrozby poskytování osobních údajů na internetu.

7Senioři odcházeli spokojeni s nabytím nových vědomostí a s taškou naplněnou informačně preventivními letáky či brožurami. Vedle nových poznatků ocenili i možnost odnést si policejní vydání oblíbených křížovek, žetonů do nákupních vozíků, reflexních pásek nebo také náplastí. Návštěvníci od policistek dostali speciální obal na platební kartu, který znemožňuje tkzv. Skimming, kdy pachatelé načítají bez vědomí držitele údaje z platebních karet, které pak přenáší na připravené plastové kartičky s magnetickým proužkem a jsou schopni následně vybírat finanční prostředky z mimo evropských bankomatů.

Jelikož téměř každý senior má vnoučata, kterým rád připraví malé překvapení, tak ani na ty policistky nezapomněly. Pro děti bylo na místě k dispozici policejní pexeso, omalovánky, či pracovní sešity, ale taktéž něco sladkého na zub v podobě policejního Lipa.

Celým odpolednem provázela příjemná muzika a hudební vystoupení dětí i dospělých, a ne jeden senior se nechal unést a zatančil si do rytmu.


7. 10. 2021
nprap. Bc. Markéta Razáková
preventistka KŘP Libereckého kraje

vytisknout  e-mailem