Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

I. ročník poháru Ředitelství služby pro zbraně a bezpečnostní materiál ve střelbě z krátkých zbraní

Závodníci si prověřili své střelecké zdatnosti. 

Ve dnech 4. - 5. září 2019 proběhl na střelnici v Opařanech, okres Tábor, závod ve střelbě z krátkých zbraní, který poprvé pořádalo ředitelství služby pro zbraně a bezpečnostní materiál Policejního prezidia. Závod slavnostně zahájil dne 4. 9. 2019 ředitel závodu plk. Ing. Zdeněk Bambas, ředitel ředitelství služby pro zbraně a bezpečnostní materiál Policejního prezidia.

Své střelecké dovednosti si závodníci vyzkoušeli ve dvoudenním klání, které provázelo nejen slunné počasí a i dobrá nálada. První den v soutěži jednotlivců závodníci řešili šest střeleckých situací, kde porovnávali svou přesnost a rychlost v tzv. „akční praktické střelbě“.

Muži závodili ve dvou kategoriích, a to v kategorii A – policisté a občanští zaměstnanci zařazení na ředitelství služby pro zbraně a bezpečnostní materiála u odborů služby pro zbraně a bezpečnostní materiál krajských ředitelství policie, dále v kategorii B – hosté (ostatní útvary policie). Vzhledem k tomu, že se závodu účastnilo i 10 žen, tyto byly hodnoceny v kategorii ŽENY.

Vítězové obdrželi velice zajímavé ceny od sponzorů závodu. Střelecké vybavení ODEON OPTICS od společnosti QIAN CHENG spol. s r.o. a vouchery na konzumaci jídel a nápojů v restauraci U Glaubiců v Praze 1 na Malé Straně od společnosti Double S s.r.o.

Veliké poděkování patří celému organizačnímu teamu za hladký a bezpečný průběh závodu a všem, kteří se tohoto závodu zúčastnili.

pplk. Mgr. Kateřina Trnková
ředitelství služy pro zbraně a bezpečností materiál

vytisknout  e-mailem