Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihomoravský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihomoravského kraje

I na Spartu raději dříve

BRNO: Nenechte příchod na stadion na poslední chvíli. 

Aktualizace 8.1. 2016

22:15 Opatření ukončeno

21:45

Fanoušci se bez problémů rozešli z okolí stadionu, ulice Drobného, Pionýrská, Sportovní jsou volně průjezdné

21:00

Zápas skončil, pro bezpečný rozchod fanoušků policie uzavírá ina nezbytnou dobu pro individuální dopravu ulici Drobného, Pionýrskou a Sportovní. Uvedenými ulicedmi projíždí pouze MHD.

18:30

Do začátku utkání nedocházelo v oblasti stadionu v dopravě k závažným problémům. Řidiči se zdrželi pouze v průjzdu ulicí Drobného.

I pro páteční zápas Komety s pražskou Spartou platí doporučení pro fanoušky, aby využívali k dopravě za Lužánky městskou hromadnou dopravu. Policisté budou v okolí stadionu usměrňovat dopravu a vyzývají řidiče, aby respektovali dopravní značení a řídili se pokyny policistů. Ti budou reagovat na aktuální situaci především v ulicích v okolí stadionu. Při rozjezdu po utkání musí řidiči počítat s krátkým zastavením dopravy v ulicích poblíž stadionu, které umožní plynulý odchod fanoušků ze stadionu. Desítky policistů budou kromě dopravy dohlížet i na veřejný pořádek, spolupracovat budeme také se strážníky MP Brno a dalšími složkami IZS.

por. Bohumil Malášek, 8. ledna 2016

Aktualizace 3.1.2016

16:10

Rozchod fanoušků proběhl rovněž bez komplikací, do této chvíle policisté nemuseli nic vážného řešit. Dopravní uzávěra se postupně ruší.

15:15

Na klíčových místech se objevuje dopravní značení, uzávěra se začíná realizovat. 

14:30

Po skončení zápasu policisté na nezbytně nutnou dobu uzavřou páteřní komunikace kolem stadionu. Žádáme řidiče, aby se pokud možno ulicím Drobného, Sportovní a Pionýrská v inkriminované době vyhnuli. 

13:00

Většina fanoušků už zaujala místo na provizorním lužáneckém stadionu. Policisté nemuseli řešit zatím žádné komplikace. 

11:00 

První fanoušci zaujali místa na stadionu. Policisté se chystají na největší nápor návštěvníků.  

por. Pavel Šváb

Policie se pečlivě chystá na brněnské Hokejové hry. Vzhledem k tomu, že v okolí stadionu nejsou vyčleněna kapacitní parkoviště, doporučujeme zejména brněnským návštěvníkům využití služeb dopravního podniku. V ulici Sportovní bude jízdní pruh přilehlý ke stadionu vyčleněn pro zastavení autobusů s fanoušky. Doprava bude vedena jedním pruhem pro každý směr jízdy.  V okolí stadionu bude přenosným dopravním značením snížena rychlost na 30 kilometrů za hodinu. Pokud si to koncentrace lidí a bezpečnost provozu vyžádá, uzavřou policisté na nezbytně nutnou dobu páteřní komunikace v okolí stadionu (Drobného, Sportovní, Pionýrská).  Každopádně by řidiči měli dbát dopravního značení a aktuálních pokynů policistů na místě. Návštěvníkům doporučujeme dorazit s dostatečným časovým předstihem.  Desítky policistů budou kromě dopravy dohlížet i na veřejný pořádek, spolupracovat budeme také se strážníky MP Brno a dalšími složkami IZS.

por. Pavel Šváb, 29.12.2015

vytisknout  e-mailem