Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

I když nezpůsobil nehodu, ohrožoval ostatní

NÁCHODSKO: Muž nadýchal 2,6 promile alkoholu v dechu. 

Náchodští policisté zadrželi cizince (36let), který při kontrole ze strany celní správy České republiky nedaleko bývalého hraničního celního přechodu Náchod-Běloves, vykazoval známky požití alkoholu.

„Ve chvíli, kdy ji kolemjedoucí polský řidič upozornil na agresivní jízdu nákladního automobilu, který se ke kontrolnímu stanovišti teprve blížil, hlídka zpozorněla a bleskurychle provedla zastavení polské jízdní soupravy skládající se z tahače tovární značky Mercedes-Benz Actros a připojeného návěsu. “ uvedla tisková mluvčí Celního úřadu pro Královéhradecký kraj por. Ing. Jitka Fajstavrová, viz zpráva..

 Po příjezdu policejní hlídky, která s mužem provedla dechovou zkoušku, přístroj ukázal 2,6 promile alkoholu v dechu. Z tohoto důvodu policisté muži zakázali další jízdu a na místě mu zadrželi řidičský průkaz. Zároveň byl eskortován do policejní cely.

Následně ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, za který hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok. Protože se jedná o cizince, budeme případ postupovat k dalšímu řízení příslušnému státu.

por. Mgr. Lucie Konečná
1.12.2021, 09:30hod.

Odkazy do noveho okna

vytisknout  e-mailem