Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

Hudební festival v Hořicích si vyžádal zvýšenou bezpečnost

JIČÍNSKO - V rámci akce bylo zkontrolováno více než 200 osob a téměř 100 vozidel. 

Ve dnech 6. - 8. června 2024 proběhl v teritoriu Územního odboru Jičín hudební festival Cultural Reggae Vibez v lomu U Sv. Josefa v Hořicích. Tato akce s sebou přinesla zvýšené bezpečností opatření, do kterého se zapojilo několik policejních hlídek v rámci Královéhradeckého kraje.
V rámci akce bylo zkontrolováno více než 200 osob a téměř 100 vozidel. Policisté odhalili dva řidiče pod vlivem alkoholu, pět řidičů pod vlivem omamných nebo psychotropních látek. Téměř 40 přestupků bylo vyřešeno na místě v příkazním řízení.

V 16 případech došlo k neoprávněnému přechovávání marihuany (THC) nebo houby lysohlávky, které měly osoby při sobě v malém množství pro svoji potřebu. Na výzvu hlídky byly tyto látky dobrovolně vydány. Věc byla vyřešena na místě v příkazním řízení.  

Jelikož se blíží léto a tím pádem období častých kulturních akcí a festivalů, je potřeba uvést, že pokud policisté u někoho zajistí drogu, která bude v množství malém, není toto jednání kvalifikováno dle trestního zákoníku, ale skutek bude kvalifikován jako přestupek na úseku před alkoholismem a jinými toxikomaniemi. Za takové jednání v přestupkovém řízení hrozí pachateli pokuta až do výše 15 000,- Kč. Zároveň bude droga odebrána a to v každém případě, ať se jedná o přestupek nebo trestný čin.

V posledních letech se marihuana natolik rozšířila, že ji společnost začala tolerovat. Proto je potřeba znovu apelovat, že držení jakékoliv omamné či psychotropní látky je protiprávní a hrozí za něj postih.

10.6.2024
por. Bc. Martina Jandová

vytisknout  e-mailem