Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Hudba Hradní stráže a Policie České republiky v O2 Aréně

Nejslavnější české muzikály za doprovodu policejního orchestru. 

Sobotní večer patřil v pražské O2 aréně nejslavnějším českým muzikálům autorů Michala Davida a Karla Svobody. Pěvecké hvězdy české hudební scény v těch nejznámějších áriích měli diváci možnost vidět pohromadě poprvé. O hudební doprovod ojedinělého projektu se, mimo jiné, postaral také orchestr Hudby Hradní stráže a Policie České republiky, pro který šlo o jedno ze sedmi lednových vystoupení, byť v trochu netradičním prostředí u méně obvyklé příležitosti.Koncert 1.jpg

Mezi prvořadé povinnosti Hudby Hradní stráže a Policie ČR patří zajištění hudebního doprovodu při všech státních ceremoniích na Pražském hradě. Hudebně doprovází především průběh státních návštěv prezidentů a čelních představitelů zemí pozvaných prezidentem republiky, a také se účastní spolu s čestnou jednotkou Hradní stráže nástupních audiencí velvyslanců. Doprovází taktéž slavnostní protokolární okamžiky při Řádových dnech ve Vladislavském i Španělském sále Pražského hradu. Účastní se rovněž řady protokolárních i pietních aktů na zámku v Lánech.

Více než desetkrát byl orchestr hostem Mezinárodního festivalu Pražské jaro a stál u zrodu svatováclavských koncertů na Pražském hradě, v jejichž tradici pokračuje dodnes. Hudba Hradní stráže a Policie České republiky navštívila při svých koncertních zájezdech téměř dvacet zemí Evropy i Asie a v roce 2002 navštívila USA, kde koncertovala v New Yorku ve slavné Carnegie Hall.

Kde ještě můžete policejní orchestr slyšet, se dozvíte zde: https://www.policie.cz/clanek/terminy-vystoupeni.aspx

plk. PhDr. Ondřej Moravčík
24.1.2020; 12:25 hod.

Odkazy do noveho okna

Foto z koncertu 1

Foto z koncertu 1 

Detailní náhled

Foto z koncertu 2

Foto z koncertu 2 

Detailní náhled

Foto z koncertu 3

Foto z koncertu 3 

Detailní náhled

Foto z koncertu 4

Foto z koncertu 4 

Detailní náhled

Foto z koncertu 5

Foto z koncertu 5 

Detailní náhled

Foto z koncertu 6

Foto z koncertu 6 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem