Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
hl. m. Praha název

Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy

Hromadná nehoda zastavila okruh

Kolize šesti aut zastavila Pražský okruh na několik hodin. 

Nedlouho po sedmé hodině ráno došlo na pětadvacátém kilometru Pražského okruhu, tedy nedaleko sjezdu na Karlovarskou ulici, k hromadné dopravní nehodě.

Její následky téměř okamžitě zastavily provoz na této komunikaci.

Dopravní dispečink téměř okamžitě o této situaci informoval ostatní řidiče pomocí světelných návěstí, a omezil za pomoci světelných, nebo proměnných dopravních značek rychlost jízdy na šedesát kilometrů v hodině. I tak se následně vytvořila několikakilometrová kolona.

Jakmile to bylo možné, zprůjezdnili policisté alespoň jeden jízdní pruh pro osobní auta. Pro kamiony byla komunikace neprůjezdná několik hodin.

Přibližně v deset dopoledne došlo ke zprůjezdnění i druhého jízdního pruhu a komunikace se tak otevřela pro všechna vozidla.

Nicméně odklízení následků této nehody trvalo ještě další víc jak hodinu.

Dopravní nehoda zaměstnala všechny složky integrovaného záchranného systému.

Hasiči museli několik osob z nabouraných vozidel vyprostit, záchranáři je pak buď ošetřovali přímo na místě, nebo převáželi de nemocnic.

Celou událost prošetřují policisté oddělení dopravních nehod, kteří zjišťují příčiny dopravní nehody a míru zavinění jednotlivých účastníků.

V tuto chvíli nemůžeme vyloučit, že za celou touto kolizí stojí nepřizpůsobení jízdy jednotlivých řidičů, nebo náledí.

Náledí jako takové se zjevně podílelo na celé řadě dalších jiných karambolů. Už ráno totiž policisté evidovali o sto procent více dopravních nehod, než ve stejnou dobu v jiné dny.

por. Mgr. Tomáš Hulan 8. 1. 2016

vytisknout  e-mailem