Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Hromadná nehoda na D1

KRAJ a BENEŠOVSKO - Přibližně patnáct minut před sedmou hodinou ranní jsme přijali oznámení o hromadné dopravní nehodě v úseku 52 km dálnice D1 ve směru na Brno. 

V současné době stále mapujeme situaci na místě, která je velmi komplikovaná a nepřehledná. Předběžně jsme zaznamenali, že došlo k dvanácti dopravním nehodám s účastí třiadvaceti motorových vozidel, z toho šestnácti osobních, šesti nákladních a jednoho autobusu. V této době máme informaci o zranění čtrnácti osob. Situaci na místě řeší několik policejních hlídek. V okolí dálnice by se mělo pohybovat přibližně 100 osob, kdy se jedná o účastníky vzniklé dopravní kolize.
Dálnice je nyní uzavřena na 49 km ve směru na Brno. Jak dlouho bude komunikace uzavřena nelze zatím odhadnout, může se řádově jednat o hodiny. Na místě stále zasahují jednotlivé složky IZS a následně budou odstraňovány následky této hromadné DN.
V úseku od 43 km ve směru na Brno již vytvořená kolona stojí, z tohoto důvodu upozorňujeme řidiče, aby se pokusili této kolizní situaci vyhnout a včas opustili dálnici již na 41 km. V souvislosti s touto kolizí zjišťujeme i aktuální stav komunikací v okolí události, neboť vlivem klimatických podmínek se na silnicích nižších tříd možných objízdných tras místy tvoří náledí.


por. Bc. Zdeněk Chalupa
tiskový mluvčí P ČR
23. prosince 2016

vytisknout  e-mailem