Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihomoravský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihomoravského kraje

Hranice neopouštíme

KRAJ: Při nelegální tranzitní migraci přistihneme jednotky migrantů denně. /VIDEO/ 

Jihomoravští policisté i nadále působí na hraničních přechodech i v blízkosti zelené hranice. Jde o namátkové kontroly, kolegové si tipují vozidla, která zastaví a zkontrolují. „Spolupracujeme i se slovenskými policisty. V rámci společného výkonu služby hlídkujeme jak v příhraničí obou států, tak v železniční stanici Kúty, kde kontrolujeme vybrané vlakové spoje mířící do České republiky,“ sdělil ředitel jihomoravských policistů Leoš Tržil. Spolupracují i policisté z dálničních oddělení Podivín a Malacky. Při nelegální tranzitní migraci přistihneme minimum migrantů, jde o jednotlivé případy za den.

Ilustrační video zde

mjr. Pavel Šváb, 13.02.2023 - Aktualizace (VIDEO)

V noci na neděli skončilo znovuzavedení kontrol na vnitřní hranici se Slovenskem a zároveň i posilování služeb na hranicích policisty z celé republiky. Od začátku opatření policisté (v nejexponovanější dobu spolu s vojáky a celníky) zjistili celkem 5 973 migrantů. Z trestného činu organizování a umožnění nedovoleného překročení státní hranice se zodpovídalo 97 osob.
I když opatření skončilo, hraniční přechody ani zelenou hranici neopustíme. Problematice migrace se bude denně věnovat 78 policistů (vždy 39 ve dne a stejný počet v noci). „Nastavení policejních sil na hranicích vychází z reality. Momentálně se syrská migrace nijak neprojevuje, setkáváme se s jednotkami migrantů, a to ani nejde o Syřany,“ uvedl ředitel jihomoravských policistů Leoš Tržil. Lidé žijící podél hranic i turisté tak budou moci opět překračovat hranici i mimo hraniční přechody. 

mjr. Pavel Šváb, 05.02.2023

Odkazy do noveho okna

Foto č. 1

Foto č. 1 

Detailní náhled

Foto č. 2

Foto č. 2 

Detailní náhled

Foto č. 3

Foto č. 3 

Detailní náhled

Foto č. 4

Foto č. 4 

Detailní náhled

Foto č. 5

Foto č. 5 

Detailní náhled

Foto č. 6

Foto č. 6 

Detailní náhled

Foto č. 7

Foto č. 7 

Detailní náhled

Foto č. 8

Foto č. 8 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem