Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

Hradeckou policii navštívili učni a prvňáci

Hradecko – Téma přednášek šikana, /NE/bezpečné chování a Policie ČR  

V průběhu 13. týdne roku 2012 navštívily Preventivně informační centrum hradecké policie 3 skupiny posluchačů. Při přednáškách policistovi naslouchalo celkem 57 žáků a to učňi z odborného učiliště a prvňáci ze základní školy.
V pondělí (26. 3.) a stejně tak i ve čtvrtek půl hodiny po poledni do centra zavítali žáci druhých ročníků Odborného učiliště Hradec Králové 17. listopadu /www.ouhk.cz/. Po vzájemném přivítání žáci vyslechli informace o Policii ČR, kdy policista mluvil o oprávněních policistů, prokazování příslušnosti, útvarech a službách a o tísňovém volání. Žáci byli v průběhu seznámeni s internetovými stránkami Policie ČR. Druhá část přednášky byla zaměřena na téma šikany. Hovořeno bylo o trestné činnosti spojené s tímto negativním jevem, postupu jak se zachovat stanu-li se obětí, nebo budu svědkem a o postupu policistů, při oznámení protiprávního jednání, které „bylo spácháno právě při šikaně“.
Ve čtvrtek (29. 3.) třicet minut po osmé hodině ráno na hradeckou policii dorazili žáci první třídy Základní školy Nový Hradec Králové /www.zsnovyhk.cz/. Preventista dětem sdělil základní informace o Policii ČR a dále s nimi hovořil na téma ne – bezpečného chování. Policista žákům sdělil především informace o bezpečném pohybu v okolí vozovek. Vyslechli informace i o nálezech různých věcí, které pro ně mohou být nebezpečné. Jejich názornou ukázku si také v centru prohlédli. Jak se zachovat při tom, když je osloví cizí člověk a například je bude někam lákat, policista dětem popsal detailně a jeden dobrovolník se zúčastnil i hrané scénky, právě na toto téma. Děti rovněž velmi zaujala praktická ukázka a následné vysvětlení funkce reflexních prvků. O jejich výhodách při použití a při pohybu nejen na silnicích se policista samozřejmě také zmínil. V průběhu přednášky děti zhlédly pár ukázek z policejní videogalerie.

Více preventivních informací na úseku silničního provozu nejdete na www.ibesip.cz

Čtěte také:
www.policie.cz/clanek/prevence-2012-aktivity-s-detmi-preventivni-prednasky-na-ruzna-temata.aspx– článek z preventivní akce na Hradecku
www.policie.cz/clanek/dalsi-setkani-se-studenty-z-horic.aspx- článek z preventivní akce na Jičínsku
www.policie.cz/clanek/preventivni-rady-a-doporuceni-427939.aspx článek z preventivní akce na Jičínsku

nprap. Jan Čížkovský
1. dubna 2012
foto PČR
 

vytisknout  e-mailem